Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mráz
aktualizováno 19.09.
Mrazy jsou tu

Ranní mrazy zasáhly Česko: Teploty klesaly pod bod mrazu

Česko zasáhly mrazy, teploty klesly na některých místech i pod bod mrazu. Chladné ráno bylo v úterý na Kvildě, kde bylo naměřeno -0,4 °C. Na dalších místech ČR se teploty pohybovaly od 0 do 5 °C. Chladné počasí nás čeká celý týden.

Mráz
aktualizováno 14.07.
vrátily se mrazy

Česko se probralo do mrazivého rána. Teploty klesaly k -3 stupňům

Na deseti stanicích dnes ráno klesla teplota pod bod mrazu. Nejchladněji bylo na Kvildě, kde naměřili -3,5 °C. Na dalších 39 stanicích se teplota pohybovala mezi 0 a 5 °C. V dalších dnech by se ale mělo oteplovat.

Víno a ovoce
aktualizováno 20.05.
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Ovoce
aktualizováno 19.05.
mrazy zničily úrodu

Ovoce bude letos málo! Odborník řekl, jak se to odrazí na jeho ceně

Meruňky a broskve letos skoro nebudou, letošní mrazy zničily českým ovocnářům velkou část úrody. Finančně se největší ztráty odhadují u jablek jako hlavního ovocného druhu v Česku. Méně bude ale i ostatního ovoce. Škody ovocnáři vyčíslují na téměř půl miliardy.

Ochlazení - 1
aktualizováno 06.05.
měsíční předpověď

Ranní mrazy a výkyvy teplot: Zbytek května bude chladný

I po zbytek května budou teploty v Česku podprůměrné, nebo průměrné. Do poloviny měsíce se ještě mohou objevit ranní mrazy. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Chladný bude zvláště příští týden.

Zmrzlý květ
aktualizováno 03.05.
Špatné počasí

Vinaři hlásí škody za půl miliardy! Mrazy se možná ještě vrátí

Moravští vinaři přišli kvůli mrazu o velkou část úrody a to už druhý rok po sobě. Ztráty vyčíslili na půl miliardy korun. Přibývá i pěstitelů ovoce, kteří hlásí škody. Mrazy se přitom možná ještě vrátí.

Teplo nebo zima
aktualizováno 21.04.
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Zimní
aktualizováno 09.02.
předpověď na víkend

Tuhé mrazy vydrží také o víkendu, bude i sněžit. Oteplí se příští týden

Sluníčka se do konce tohoto týdne nedočkáme, až do neděle bude v Česku převažovat zatažená obloha. Místy se může objevit i sněžení nebo déšť. Nejvyšší teploty se budou pohybovat lehce nad bodem mrazu.

Mrazivá zima
05.02.
týdenní předpověď

O víkendu přišla na Česko obleva, v týdnu opět udeří silné mrazy!

O víkendu řidiči bojovali střídavě s oblevou a namrzlou vozovkou, ani v příštím týdnu nebude situace o moc lepší. Až do úterý se sice budou teploty držet kolem nuly, ve středu ale opět udeří silné mrazy. V noci rtuť teploměru může klesnout i na -14 °C.

Silničáři
aktualizováno 29.01.
Mrazivé dny

Letošní zima je už teď rekordně drahá. Pro silničáře i domácnosti

Zima ještě neskončila, ale už teď je jasné, že bude mít několik rekordů. Například silničáři tvrdí, že je nejdražší za posledních šest let. Za úklid sněhu po celé republice už utratili stovky milionů korun a proinvestovali i peníze určené pro jarní opravy silnic.