Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úroda jablek
30.06.
neúroda

Jablka jsou extrémně drahá! Cena za rok stoupla o třetinu

Jablka jsou nejdražší v historii. Podle statistiků stojí kilogram tohoto ovoce kolem třiačtyřiceti korun. To je o třetinu více, než stál před rokem. Jablka jsou na pultech ale také třeba za sedmdesát korun za kilo. Podle ovocnářů mohou za neúrodu loňské mrazy.

Záchrana v Alpách
aktualizováno 30.04.
tragédie ve švýcarsku

Skupina turistů zůstala přes noc uvězněná v Alpách, čtyři mrtví!

Ve Švýcarských Alpách v pondělí zemřeli čtyři lidé. Oběti byly součástí skupinky 14 turistů, která byla v horách na výšlapu. Z alpských vrcholků se kvůli špatnému počasí nestačili vrátit před setměním a byli nuceni přespat v mrazu venku.

Mrazy
aktualizováno 27.04.
Chladné teploty

Česko se v pátek probudilo do mrazivého rána, bylo i -6 °C!

Předpovědi meteorologů se naplnily. Teploty v pátek ráno klesly k bodu mrazu a na mnoha místech i pod něj. V Krušných horách naměřily meteorologické stanice až -6,7 °C. Chladno bylo ale po celé republice. Zřídkakde teploty překročily 5 stupňů nad nulou.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Čápy při návratu z Afriky zaskočily kruté mrazy
24.03.
Zvířata v ohrožení

Přimrzlá křídla, zobáky plné ledu. Čápy zaskočily kruté mrazy

Zobáky pokryté ledem a přimrzlá křídla - tak dopadli čápi, kteří se vraceli z Afriky do Evropy, ale zatím doletěli jen do Bulharska. Tam je totiž zaskočily kruté mrazy.

Popadané stromy a uvolněné střešní krytiny v Olomouckém kraji - 15
aktualizováno 19.03.
Rozmary počasí

Mrazy, vichr a výpadky proudu. Česko se vzpamatovává z kalamity

Další rekordní mrazy dnes potrápily Českou republiku. Stanice Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách naměřily mínus 17 stupňů. A zatímco lesníci už pomalu po sobotní vichřici počítají škody, energetické čety stále opravují poruchy na vedení a obnovují dodávky elektřiny.

Mráz
aktualizováno 14.03.
Mrazy na obzoru

Potvrzeno: Zima se vrátí, první jarní den bude pořádně ledový!

Zatím to při pobytu venku tak nevypadá, ale nezadržitelně se na nás valí velké ochlazení. A nyní to navíc vypadá, že návrat zimního počasí bude delší, než meteorologové původně očekávali.

Ochlazení - 2
aktualizováno 13.03.
Předpověď počasí

Za pár dní přijde obří ochlazení! Mrazy vydrží i přes den!

Pokud patříte mezi ty, kteří se již těší na jaro a po víkendovém teplu už jste zimní oblečení odnesli na půdu, máme pro vás špatnou zprávu. Podle předpovědi se do Česka totiž valí mohutné ochlazení.

Požár domu ve Zlíně
03.03.
požár domu

Stařenky si v mrazech přitápěly. Skončily na ulici jen v pyžamech!

Extrémně náročné služby mají v těchto dnech hasiči a policisté. Zasahují v silných mrazech, kdy teploty klesají až k minus dvaceti stupňům Celsia. I přes všechny komplikace, které toto mrazivé počasí přináší, zachraňují lidské životy.

Jak přežívají zvířata v zoo silné mrazy
28.02.
video zima v zoo

Tučňáci v pražské zoo přimrzají k zemi! Musí je odsekávat!

Silné mrazy posledních dní netrápí jen lidi, ale i zástupce zvířecí říše. Jak se s nimi vypořádávají zvířata v pražské zoo, jsme se vyrazili přesvědčit na vlastní oči.

Mráz
aktualizováno 27.02.
kdy se oteplí?

Jsou tohle letos poslední mrazy? Odborníci řekli, kdy přijde jaro

Česko prožívá nejchladnější pracovní týden letošní zimy. Teploty mohou na některých místech klesat až k minus 35 stupňům. Podobně nízké teploty ale budeme letos měřit naposledy, v příštím týdnu o sobě dá vědět jaro.