Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Teplo nebo zima
Aktualizováno 21.4. 2017 11:02
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Zimní
Aktualizováno 9.2. 2017 12:56
předpověď na víkend

Tuhé mrazy vydrží také o víkendu, bude i sněžit. Oteplí se příští týden

Sluníčka se do konce tohoto týdne nedočkáme, až do neděle bude v Česku převažovat zatažená obloha. Místy se může objevit i sněžení nebo déšť. Nejvyšší teploty se budou pohybovat lehce nad bodem mrazu.

týdenní předpověď

O víkendu přišla na Česko obleva, v týdnu opět udeří silné mrazy!

O víkendu řidiči bojovali střídavě s oblevou a namrzlou vozovkou, ani v příštím týdnu nebude situace o moc lepší. Až do úterý se sice budou teploty držet kolem nuly, ve středu ale opět udeří silné mrazy. V noci rtuť teploměru může klesnout i na -14 °C.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Silničáři
Aktualizováno 29.1. 2017 21:02
Mrazivé dny

Letošní zima je už teď rekordně drahá. Pro silničáře i domácnosti

Zima ještě neskončila, ale už teď je jasné, že bude mít několik rekordů. Například silničáři tvrdí, že je nejdražší za posledních šest let. Za úklid sněhu po celé republice už utratili stovky milionů korun a proinvestovali i peníze určené pro jarní opravy silnic.

Uhlí
Aktualizováno 28.1. 2017 22:06
Nakupují ve velkém

Ve skladech dochází uhlí, tuhé mrazy Čechy zaskočily

Poptávka po uhlí je podle majitelů uhelných skladů v těchto dnech až dvojnásobná. Podle nich si lidé neudělali dostatečné zásoby a tuhé mrazy je zaskočily. V některých skladech je dokonce nejžádanější typ uhlí - takzvaný ořech dva - nedostatkovým zbožím.

Ochlazení
Aktualizováno 26.1. 2017 13:57
předpověď na víkend

Mírné počasí končí! Do Česka se vrátí tuhé mrazy, bude až -16 °C

Zatímco pod nízkou oblačností noční teploty během pracovního týdne většinou neklesaly pod -10 °C, na víkend očekáváme převážně jasné noci a nejnižší ranní teploty budou klesat až k -16 °C.

V Bohnicích zemřel v autě berdomovec
Aktualizováno 22.1. 2017 20:30
chladné noci

Krutá zima: V mrazech zemřel další člověk, v Praze už patnáctý

Mrazy v České republice mají další oběť. V sobotu v podvečer našli pražští policisté ve vraku auta mrtvého bezdomovce. Nejen v Praze byly navýšeny počty lůžek, kde mohou lidé bez domova přečkat chladné noci.

Mráz
Aktualizováno 19.1. 2017 13:51
předpověď počasí

Teploty v noci klesaly až k -28 °C. Tuhé mrazy vydrží do konce týdne

Do Česka se v noci na čtvrtek vrátily tuhé mrazy, na šumavské Jezerní slati klesly teploty k minus 27,9 °C. Mrazivé počasí nás čeká až do konce týdne.

Mrazivá zima
Aktualizováno 14.1. 2017 20:51
týdenní předpověď

Příští týden opět udeří silné mrazy! Teploty spadnou až na -19 stupňů

Následující týden bude opravdu mrazivý. Meteorologové varují, že teploty přes den se budou pohybovat kolem -4 °C, v noci pak může rtuť teploměru spadnout až na -19 °C.

Mráz a zima_3
Aktualizováno 11.1. 2017 12:48
mapy sněhu varování meteorologů

MAPY SNĚHU: Mrazy nekončí! Nasněží i půl metru, hrozí ledovka

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty v noci klesaly i hluboko pod 20 stupňů pod nulou. Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde naměřili -27,5. A mrznout by mělo i nadále. Hrozí ledovka a sněhové jazyky.