Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zamrzlá fontána
29.12.
Zima jako v Rusku

Východ USA drtí mrazy, místy je až čtyřicet pod nulou!

S extrémní zimou bojují v Severní Americe. Hlavně východ Spojených států svírají kruté mrazy. Teploty tam klesají pod mínus osmatřicet stupňů Celsia.

Počasí
aktualizováno 19.12.
chladná noc

Česko sevřel v noci silný mráz. Na Šumavě bylo téměř -28 °C

Česko má za sebou nejmrazivější noc nadcházející zimy. Na Šumavě spadla teplota na téměř mínus 28 stupňů. Padl tak teplotní rekord. V Jizerských horách klesla teplota k -23 °C.

Mráz
aktualizováno 19.09.
Mrazy jsou tu

Ranní mrazy zasáhly Česko: Teploty klesaly pod bod mrazu

Česko zasáhly mrazy, teploty klesly na některých místech i pod bod mrazu. Chladné ráno bylo v úterý na Kvildě, kde bylo naměřeno -0,4 °C. Na dalších místech ČR se teploty pohybovaly od 0 do 5 °C. Chladné počasí nás čeká celý týden.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Mráz
aktualizováno 14.07.
vrátily se mrazy

Česko se probralo do mrazivého rána. Teploty klesaly k -3 stupňům

Na deseti stanicích dnes ráno klesla teplota pod bod mrazu. Nejchladněji bylo na Kvildě, kde naměřili -3,5 °C. Na dalších 39 stanicích se teplota pohybovala mezi 0 a 5 °C. V dalších dnech by se ale mělo oteplovat.

Víno a ovoce
aktualizováno 20.05.
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Ovoce
aktualizováno 19.05.
mrazy zničily úrodu

Ovoce bude letos málo! Odborník řekl, jak se to odrazí na jeho ceně

Meruňky a broskve letos skoro nebudou, letošní mrazy zničily českým ovocnářům velkou část úrody. Finančně se největší ztráty odhadují u jablek jako hlavního ovocného druhu v Česku. Méně bude ale i ostatního ovoce. Škody ovocnáři vyčíslují na téměř půl miliardy.

Ochlazení - 1
aktualizováno 06.05.
měsíční předpověď

Ranní mrazy a výkyvy teplot: Zbytek května bude chladný

I po zbytek května budou teploty v Česku podprůměrné, nebo průměrné. Do poloviny měsíce se ještě mohou objevit ranní mrazy. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Chladný bude zvláště příští týden.

Zmrzlý květ
aktualizováno 03.05.
Špatné počasí

Vinaři hlásí škody za půl miliardy! Mrazy se možná ještě vrátí

Moravští vinaři přišli kvůli mrazu o velkou část úrody a to už druhý rok po sobě. Ztráty vyčíslili na půl miliardy korun. Přibývá i pěstitelů ovoce, kteří hlásí škody. Mrazy se přitom možná ještě vrátí.

Teplo nebo zima
aktualizováno 21.04.
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Zimní
aktualizováno 09.02.
předpověď na víkend

Tuhé mrazy vydrží také o víkendu, bude i sněžit. Oteplí se příští týden

Sluníčka se do konce tohoto týdne nedočkáme, až do neděle bude v Česku převažovat zatažená obloha. Místy se může objevit i sněžení nebo déšť. Nejvyšší teploty se budou pohybovat lehce nad bodem mrazu.