Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mrazy
aktualizováno dnes 08:20
Chladné teploty

Česko se v pátek probudilo do mrazivého rána, bylo i -6 °C!

Předpovědi meteorologů se naplnily. Teploty v pátek ráno klesly k bodu mrazu a na mnoha místech i pod něj. V Krušných horách naměřily meteorologické stanice až -6,7 °C. Chladno bylo ale po celé republice. Zřídkakde teploty překročily 5 stupňů nad nulou.

Čápy při návratu z Afriky zaskočily kruté mrazy
24.03.
Zvířata v ohrožení

Přimrzlá křídla, zobáky plné ledu. Čápy zaskočily kruté mrazy

Zobáky pokryté ledem a přimrzlá křídla - tak dopadli čápi, kteří se vraceli z Afriky do Evropy, ale zatím doletěli jen do Bulharska. Tam je totiž zaskočily kruté mrazy.

Popadané stromy a uvolněné střešní krytiny v Olomouckém kraji - 15
aktualizováno 19.03.
Rozmary počasí

Mrazy, vichr a výpadky proudu. Česko se vzpamatovává z kalamity

Další rekordní mrazy dnes potrápily Českou republiku. Stanice Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách naměřily mínus 17 stupňů. A zatímco lesníci už pomalu po sobotní vichřici počítají škody, energetické čety stále opravují poruchy na vedení a obnovují dodávky elektřiny.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Mráz
aktualizováno 14.03.
Mrazy na obzoru

Potvrzeno: Zima se vrátí, první jarní den bude pořádně ledový!

Zatím to při pobytu venku tak nevypadá, ale nezadržitelně se na nás valí velké ochlazení. A nyní to navíc vypadá, že návrat zimního počasí bude delší, než meteorologové původně očekávali.

Ochlazení - 2
aktualizováno 13.03.
Předpověď počasí

Za pár dní přijde obří ochlazení! Mrazy vydrží i přes den!

Pokud patříte mezi ty, kteří se již těší na jaro a po víkendovém teplu už jste zimní oblečení odnesli na půdu, máme pro vás špatnou zprávu. Podle předpovědi se do Česka totiž valí mohutné ochlazení.

Požár domu ve Zlíně
03.03.
požár domu

Stařenky si v mrazech přitápěly. Skončily na ulici jen v pyžamech!

Extrémně náročné služby mají v těchto dnech hasiči a policisté. Zasahují v silných mrazech, kdy teploty klesají až k minus dvaceti stupňům Celsia. I přes všechny komplikace, které toto mrazivé počasí přináší, zachraňují lidské životy.

Jak přežívají zvířata v zoo silné mrazy
28.02.
video zima v zoo

Tučňáci v pražské zoo přimrzají k zemi! Musí je odsekávat!

Silné mrazy posledních dní netrápí jen lidi, ale i zástupce zvířecí říše. Jak se s nimi vypořádávají zvířata v pražské zoo, jsme se vyrazili přesvědčit na vlastní oči.

Mráz
aktualizováno 27.02.
kdy se oteplí?

Jsou tohle letos poslední mrazy? Odborníci řekli, kdy přijde jaro

Česko prožívá nejchladnější pracovní týden letošní zimy. Teploty mohou na některých místech klesat až k minus 35 stupňům. Podobně nízké teploty ale budeme letos měřit naposledy, v příštím týdnu o sobě dá vědět jaro.

Mrazivá zima
aktualizováno 26.02.
týdenní předpověď

Připravte se na kruté mrazy, bude až -30 stupňů! Víme, kdy se oteplí

Česko má před sebou další mrazivý týden. Až do středy se nejvyšší teploty budou přes den pohybovat kolem minus deseti stupňů a dočkat se můžeme také sněhu. Oteplit by se mělo až o víkendu.

Mráz
aktualizováno 22.02.
Praktické rady

Udeří třeskuté mrazy. V ohrožení budou lidé, auta i zahrady

Česko zasáhnou o víkendu a na začátku příštího týdne silné mrazy. Podle meteorologů mohou ranní teploty klesnout až k mínus dvaceti stupňům. Výraznější sněžení se ale neočekává, proto může dojít až k holomrazům. Pomrznout by mohly stromy, keře a ohrožena je tak úroda.