Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zima v Česku
aktualizováno 05.01.
Měsíční předpověď

Meteorologové řekli, jak bude v lednu. Čekají nás velké výkyvy

V příštích týdnech do začátku února se budou střídat mrazy a oteplení. Zatímco noční teploty se budou zřejmě držet většinou pod nulou, přes den mohou teploty vystoupat nad nulu.

Ochlazení - 1
aktualizováno 13.12.
Studený víkend

O víkendu přijdou pořádné mrazy! Bude sněžit, hrozí i ledovka

Do konce týdne nás čekají pořádné mrazy a náledí. Převážně bude zataženo až oblačno se sněžením, které bude přecházet v mrznoucí déšť. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem -5°C, v noci klesnou až na -9 °C.

Bouřka, kroupy
11.12.
Přírodní živel

Extrémní počasí drtí svět! Itálii zasypaly blesky, Argentinu kroupy

V pondělí zasáhla silná bouře město Santa Rosa v Argentině. Déšť, který zaplavil ulice měst, byl doprovázen krupobitím. Z nebe padaly kroupy o velikosti pingpongových míčků. Počasí trápilo také Itálii, kde bylo během dvanácti hodin zaznamenáno 18 tisíc blesků a několik vodních smrští.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Mráz
aktualizováno 29.11.
Kdy se oteplí?

Mrazy zaměstnaly záchranáře, podchlazených lidí přibývá!

Mrazy, které v posledních dnech sevřely Českou republiku, přidělávají práci také záchranářům - museli ošetřovat několik podchlazených lidí.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 28.11.
Mrazivé počasí

Meteorologové zpřísnili výstrahu. V Česku udeří vichřice!

Tento týden Česko sužuje obzvlášť nepříjemné počasí. Ve středu nad ránem jih Česka zasáhl tuhý mráz - na některých místech teplota klesla na téměř -20 stupňů. Meteorologové varují před silným větrem, který udeří ve čtvrtek.

Zima - 1
aktualizováno 14.11.
teplý podzim končí

Radikální změna počasí: Prudké ochlazení a sníh! MAPY MRAZU

Babí léto skončilo, teď přijde výrazné ochlazení. Příjemných teplot, na které jsme byli zvyklí, se už v tomto roce nedočkáme. Na území Česka spadnou už od zítřka teploty několik stupňů pod bod mrazu. V neděli by mělo začít na horách sněžit, předpokládají meteorologové.

Zima - 3
aktualizováno 09.11.
Ochlazení na obzoru

Zima přichází! Teploty klesnou o 15 °C. Příští týden začne mrznout

Kalendář sice hlásí podzim a zima se už také pomalu blíží, ale podle počasí to opravdu není poznat. Alespoň zatím. Příští týden totiž meteorologobvé slibují ochlazení s teplotami pod bodem mrazu.

Houbař
21.10.
Špatná zpráva

Mykologové: Ranní mrazíky a sucho ničí houby, sezóna končí!

Houbařská sezóna prý končí - alespoň podle mykologů. Houbám totiž nesvědčí ranní mrazíky, přemrznou a z jedlých se rázem můžou stát jedovaté. Navíc jím vadí i stále trvající sucho.

Zima - 1
aktualizováno 27.09.
Počasí v zimě

Británii zasáhne sněhová bouře, potrvá 3 měsíce. Co čeká Česko?

Silná sněhová bouře udeří ve Velké Británii. Ostrovy čekají od prosince přívaly sněhu, které budou trvat celé tři zimní měsíce. Jak na tom bude Česká republika?

Ochlazení
aktualizováno 27.08.
počasí

Ráno přineslo mrazy! Letní teploty se ale ještě vrátí. PŘEDPOVĚĎ

Přestože nadcházející týden již nepřinese žádné tropy, teploty budou i nadále letní. Pondělní ráno, které na některá místa republiky přineslo také mráz, bylo nejchladnější z celého týdne. Nejteplejší bude podle meteorologů středa, kdy se teplota vyšplhá až na 28 °C.