Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Svítící žárovky - Ilustrační foto
aktualizováno 28.08.
šetření energie

Další zákaz z Evropské unie! Halogenovým žárovkám odzvonilo

Halogenovým žárovkám bude brzy konec. Evropská unie jim vystavila stopku. Od prvního září je členské státy nemohou vyrábět, ani se nebudou moci dovážet. Cílem tohoto opatření je, aby Evropané svítili ekologičtějšími zdroji.

Superměsíc očima čtenářů - 21
aktualizováno 22.08.
dobývání vesmíru

Přelomový objev na Měsíci: Po tomhle lidstvo pátralo desítky let!

Vědci oznámili velmi významný objev, v měsíčních kráterech poblíž pólu objevili led. Jedná se tak o oficiální potvrzení přítomnosti vody na naší přirozené družici. Vznik lunární báze je opět o něco reálnější.

Hlístice 2
aktualizováno 28.07.
Není to sci-fi!

42 tisíc let byly zmražené. Teď je vědci opět přivedli k životu!

Neuvěřitelný objev. Tak vědci popisují oživení několika hlístic, které objevili v ruské Sibiři. Údajně má jít o živočichy, kteří byli zmražení po dobu 42 tisíc let. Objev je pro vědce především důkazem, že mnohobuněčné organismy jsou schopné dlouhodobého kryospánku.

Prásk.tv píše:

Maxim Gazuko - 1
čtěte o tématu led na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Díry v ledu v Beufertově moři
28.04.
záhádné kruhy

V Arktidě se objevily záhadné díry! Vědci neví, co jsou zač

Vědci si lámou hlavu nad původem záhadných děr, které se objevily v arktickém ledu nad Beaufortovým mořem poblíž Aljašky. Podivné otvory podle expertů nemohl způsobit žádný známý pohyb ledu.

Ukrajinka Inna Vladimirskaya v zamrzlém Dněpru - 1
26.03.
zvláštní rituál

Kráska bojuje proti stárnutí. V ledové vodě se nahá koupe 9 let!

Dvaatřicetiletá Ukrajinka Inna Vladimirskaya bojuje proti stárnutí a nemocem – má už devět let stejný rituál. Koupe se v ledové řece. Svůj zvyk dodržuje i v zimě, kdy plave mezi ledem. Úplně nahá.

Pod manžely se propadl led
11.03.
dramatická akce

Policista chtěl zachránit tonoucího mladíka, led se propadl i pod ním

Dramatická záchranná akce v neděli probíhala v blízkosti mostu Míru v Přerově. Pod led se tu propadl opilý mladík a měl velké štěstí, že jeho volání o pomoc uslyšeli policisté. Jeden se totiž okamžitě vrhnul nešťastníka vysvobodit, i když nakonec sám skončil v ledové vodě.

bruslení, ilustrační foto
08.03.
tragické úmrtí

Potápěči našli tělo bruslaře v Orlíku. Hledali ho od soboty!

Potápěči našli tělo osmatřicetiletého muže, pod kterým se propadl led na Orlické přehradě. Po bruslaři pátrali už od soboty. Objevili ho ve čtyřicetimetrové hloubce.

Auto uvízlo na zamrzlé řece - 6
aktualizováno 06.03.
galerie kuriózní nehoda

Auto před potopením uchránil led! Z koryta řeky ho dostávali hasiči

K velmi kuriózní nehodě vyjížděli tento týden hasiči na Tišnovsku. V Dolních Loučkách havarovalo auto a sjelo do řeky. Před potopením ho naštěstí uchránil led.

bruslení, ilustrační foto
05.03.
tragédie na Orlíku

Pátrání po bruslaři pokračuje. Nevstupujte na led, varuje policie

Už třetí den prohledávají policejní potápěči místo na Orlické přehradě, kde se v sobotu odpoledne prolomil led pod bruslařem. Pátraní je zatím bez úspěchu. Práci komplikují spodní proudy. Záchranáři zároveň opět varují před vstupem na zamrzlé plochy.

Pátrání po utonulém muži na Orlíku - 1
aktualizováno 04.03.
galerie propadl se

Teď nelezte na led, varuje policie! Ještě stále hledá bruslaře v Orlíku

Potápěči stále hledají v ledových vodách Orlické přehrady tělo bruslaře, který se s dalšími dvěma lidmi v sobotu propadl pod led. Jeho jediného se nepodařilo zachránit, policisté varují všechny občany, aby v těchto dnech nelezli na zamrzlé plochy.