Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2234547
20.01.

VIDEO: Zřícená zeď v Děčíně zasypala školní vinici

V Děčíně se zřítila přibližně 30-ti metrová část opěrné zdi u vysokoškolských kolejí. Šest lidí muselo být evakuováno a v prvních chvílích nebylo jisté, jestli zeď nespadne celá. Trosky zdiva zničily i vinici místního zámku. Na pondělí proto magistrát města svolal krizový štáb, který rozhodne, co se zdí bude dál.

Muž pokládal stromy na koleje, nyní je před soudem - 2
aktualizováno 07.01.
hrozí mu 15 let

Měl jsem hrůzné sny o muslimech, tvrdí senior obviněný z terorismu

V pondělí začal Krajský soud v Praze projednávat případ seniora obviněného z terorismu. Sedmdesátiletý muž stál za dvěma srážkami vlaků se stromem, kterými chtěl podnítit nenávist vůči muslimům. Obžalovanému seniorovi hrozí až 15 let ve vězení.

Štěnice
15.12.
Prý je to normální

Koleje zamořily štěnice! Studenti na nich dál bydlí, na byt nemají

Studenti se opět vracejí na koleje. Vysoké ceny bytů je donutily zvolit levnější variantu. Asi o polovinu nižší nájem je ale často na úkor pohodlí. Některé pokoje vypadají už desítky let stejně a někde jsou dokonce štěnice. Aktuálně třeba na pražských kolejích Blanice nebo Strahov, potýkají se s nimi ale také v Brně, Liberci nebo Hradci Králové.

Prásk.tv píše:

Taiyah Peebles - 1
čtěte o tématu koleje na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Holčička pod vlakem
aktualizováno 23.11.
vyklouzlo z náruče

VIDEO: Chvíle hrůzy na nádraží: Dítě dělily od smrti jen vteřiny

O obrovském štěstí může mluvit indická matka, které v nepřehledné tlačenici vyklouzlo z náručí její malé dítě a spadlo pod přijíždějící vlak. Dívka jako zázrakem jen o vlásek unikla smrti.

Auto se při nehodě zřítilo na koleje
09.11.
Kuriózní nehoda

Řidič vylétl ze silnice na koleje, auto převrátil. Zranil se on i pes

K nezvyklé nehodě vyjížděli v pátek navečer jihomoravští policisté i záchranáři. Museli pomáhat staršímu muži, který nedaleko Brna nezvládl řízení a s autem se zřítil na železniční trať.

Přibývá lidí sražených vlakem při přecházení kolejí
aktualizováno 05.11.
Policejní kontroly

Přibývá lidí sražených vlakem. Riskují život při přecházení kolejí

Policisté na jižní Moravě v pondělí ráno začali s kontrolami nádraží. Zaměřili se na cestující, kteří přecházejí koleje. Počet lidí, které srazí vlak, prudce roste a přednostové stanic potvrzují, že cestující zbytečně riskují život.

Provizorně podepřený most Bubenská v Praze - 3
aktualizováno 31.10.
Obnovení linek

Pod most u Vltavské v Praze se vrátí tramvaje, auta mají smůlu

Pod provizorně zajištěným mostem v Bubenské ulici v Praze Holešovicích budou opět moci od čtvrtka projíždět tramvaje. Auta zatím na most nesmějí. Přes zimu jsou plánované další práce, které by měly most lépe zajistit.

Policie hledá svědka kvůli obtěžování dívek na kolejích v Praze
25.08.
neznáte ho?

Sexuální útoky na dívky v Praze na kolejích. Policie hledá svědka

Policie hledá muže, který sexuálně napadal mladé dívky na strahovských kolejích v Praze. Všem dívkám se naštěstí podařilo utéct. Policie zveřejnila popis a fotografii důležitého svědka a žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Chlapík přehlédl zatáčku a s autem skončil na kolejích
19.08.
Kuriózní situace

Auto při nehodě vylétlo na koleje, místo vlaků vyjely autobusy

Kuriózní nehoda v neděli ráno zablokovala železniční spojení mezi Velvary a Kralupy nad Vltavou u Prahy. Auto totiž vyletělo ze silnice tak nešťastně, že přistálo na vlakových kolejích a zůstalo na nich "viset".

Koleje
aktualizováno 12.08.
hrozné podmínky

Stav kolejí nahání husí kůži. Ceny nájmů bytů ale stále rostou

Na většině kolejí, jako by se zastavil čas. Nábytek se nezměnil po desítky let, často chybí i tak základní věci, jako například závěs ve společné sprše. Ceny nájmů bytů se ale v poslední době vyšponovaly ve větších městech tak vysoko, že studentům často nic jiného nezbývá a i přes stav kolejí se o ně před začátkem školního roku vede bitva.