Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžaři uvěznění na lanovce
aktualizováno 06.01.
nebezpečná past

VIDEO: S vyděšenými lyžaři házel vichr, divoce rozhoupal lanovku!

Na internetu se objevily děsivé záznamy vichru, který v uplynulých dnech zasáhl střední Evropu. V Rakousku způsobil pozdvižení zejména v lyžařském areálu Vorarlbersko, kde uvěznil na lanovce lyžaře.

Porucha lanovky v Alpých
aktualizováno 25.12.
Záchrana v Alpách

Skoro prošvihli Vánoce! Stovka lyžařů uvízla na lanovce! VIDEO

Hodně napínavý Štědrý den mají za sebou turisté, kteří si vyrazili zalyžovat do Francie do horského střediska Chamrousse. Asi stovka jich odpoledne uvízla v kabinového lanovce. Záchrana trvala několik hodin a lyžaři tak málem propásli štědrovečerní večeři.

Skiareál Lipno
aktualizováno 21.12.
situace na horách

Lyžovat jde i na Štědrý den, někde se jezdí za symbolickou cenu

Jestli se chystáte zítra nebo o vánočním víkendu na lyže, máte jistotu, že ve všech větších areálech v Česku budou vleky a lanovky v provozu. Na Štědrý den se ale bude lyžovat jen do čtrnácté hodiny a určitě se vyplatí podívat se na internetové stránky středisek, kde se třeba dozvíte, že někde budou ceny skipasů 24. prosince jen symbolické.

Prásk.tv píše:

Lanovka
čtěte o tématu lanovka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Lanová dráha Hotelu NH Prague City
18.11.
KONEC PROVOZU SE BLÍŽÍ

Poslední šance svézt se lanovkou, o které jste asi ani nevěděli!

Pražský Hotel NH Prague City má raritu, tou je pozemní lanová dráha, která spojuje jeho dvě budovy. Nyní máte poslední šanci se v ní projet.

Záchrana lidí z lanovky
aktualizováno 31.07.
Složitá záchrana

Drama na lanovce: Desítky lidí zůstaly viset nad řekou! VIDEO

Desítky lidí v Kolíně nad Rýnem prožily dramatické chvíle. Uvízly totiž v kabinách porouchané lanovky nad řekou, odkud musely za pomoci záchranářů slaňovat. Nakonec se všechny pasažéry, včetně mnoha dětí, podařilo dostat do bezpečí.

Lanovka na Sněžku
17.06.
Větrné počasí

Českem se prohnal silný vítr! Na Sněžce zastavil lanovku

Silný vítr na hřebenech Krkonoš zastavil provoz horního úseku kabinové lanovky na Sněžku. Spodní úsek z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře zůstal v provozu. Vítr na Sněžce ráno dosahoval rychlosti přes 70 kilometrů v hodině, lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

KOŘENÍ: Lanovka pro otrlé
08.04.

KOŘENÍ: Lanovka pro otrlé

Lanovky jako běžná součást městské hromadné dopravy? V kdysi výstavním městě Sovětského svazu naprosto běžná záležitost.

Ve Špindlu se utrhla lanovka
aktualizováno 27.03.
tragédie v krkonoších

Za smrt a zranění lidí na lanovce dostal muž jen podmínku

Miloslav Jirman dostal dvouletou podmínku za to, že podle soudu zavinil smrt muže a další čtyři těžká zranění. Jirman totiž provozoval lanovku, která se před koncem roku 2013 zřítila ze srázu v Krkonoších. Přestože se na plošině nesměli přepravovat lidé, podle nových svědectví vozil Miloslav Jirman lidi opakovaně.

Koření: Chytrá lanovka
11.03.

KOŘENÍ: Chytrá lanovka

Souboj alpských středisek o přízeň lyžařů z celé Evropě je ostrý, o výběru místa pro zimní dovolenou často můžou rozhodovat detaily

Nehoda na Monínci - 1
aktualizováno 13.02.
Nehoda na Monínci

Ani po pádu chlapce přísnější kontroly lanovek nebudou!

Přísnější kontroly lanovek nebudou. A to ani po posledním případu, který se stal ve středu, kdy pětiletý chlapec vypadl z lanovky na Monínci.