Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Souhrn dne - Dáda, lanovka, mráz
16.02.
Souhrn dne

Udeří ještě mrazy? A půjde Dáda do vězení? Čtěte to nejdůležitější

Přinášíme souhrn nejdůležitějších či nejzajímavějších zpráv sobotního dne. Mimo jiné se dozvíte, že Dáda Patrasová už zná svůj trest za nehodu v opilosti a meteorologové prozradili, jestli se ještě oteplí.

Evakuace lanovky Jeseníky
aktualizováno 16.02.
evakuace na svahu

Desítky lidí uvízly v Jeseníkách na lanovce. Letěl pro ně vrtulník

Desítky lidí museli evakuovat hasiči ve spolupráci s horskou službou při poškození lanovky v Jeseníkách. Celá situace se naštěstí obešla bez zranění.

Počasí- Bouře
aktualizováno 10.02.
Počasí v Česku

Vichr zkomplikoval cestu po D1, stopnul lanovku. Vydrží do úterý

Problémy způsobuje v neděli silný vítr na některých místech Česka. Zastavena byla například horní část lanovky na Sněžku. Problémy hlásí také dálnice D1 u Ostravy. Před silným větrem varovali meteorologové původně západ Čech a východ Moravy, nakonec ale výstrahu rozšířili na velkou část území..

Prásk.tv píše:

Lanovka
čtěte o tématu lanovka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Harrachov
29.01.

VIDEO: Policie vypátrala klíčového svědka pádu dítěte z lanovky

Policie je blíž vyřešení případu pádu dítěte ze sedačkové lanovky, který se odehrál začátkem ledna v Harrachově. Šestiletá dívka tam spadla z osmimetrové výšky do sněhu. Podařilo se vypátrat klíčového svědka, který si k babičce s dívkou na lanovce přisedl.

V Malé Lučivné se zasekla lanovka - 2
aktualizováno 27.01.
Pomoc záchranářů

Lyžaři uvízli na lanovce! Záchrana přišla až po několika hodinách

V lyžařském středisku Malá Lučivná na Slovensku se v neděli odpoledne zasekla lanovka. Byla na ní asi dvacítka lyžařů, které museli zachránit hasiči a horská služba.

Záchrana z lanovky - 5
21.01.
buková hora

Unikátní video záchrany z lanovky: Takhle lyžaře dostávali dolů!

Hasiči zveřejnili letecké záběry ze záchrany lyžařů, kteří minulý týden uvízli na lanovce ve ski areálu Buková hora. Akce trvala několik hodin a nakonec se podařilo zachránit všech 71 lidí.

Skiareál Buková hora - lidé uvízli na lanovce
aktualizováno 17.01.
Evakuace lyžařů

Na lanovce visíme už dvě hodiny! Zpověď muže z Bukové hory

Už několik hodin jsou uvěznění lyžaři na poškozené lanovce ve ski areálu Buková hora. Jedním z nich je i Pavel Mráček, který čeká na záchranu v dolní polovině lanové dráhy. "Už jsem docela prochladlý," řekl exkluzivně pro TN.cz

Záchrana z lanovky - 5
aktualizováno 17.01.
Orlické hory

Dramatická záchrana z lanovky. Lyžaře vysvobodili po 3 hodinách

Několik desítek lyžařů uvízlo na sedačkové lanovce v Orlických horách. Na tu ve čtvrtek po poledni spadl strom. Hasiči postupně evakuovali zhruba 70 lidí včetně dětí. Záchranná akce skončila v 16:17.

Těžké zranění 6-leté dívky při pádu z lanovky
07.01.
Neštěstí v Harrachově

Svědek viděl pád dívky (6) z lanovky. Policie přesto hledá další!

Případ šestileté dívky, která se těžce zranila po pádu ze sedačkové lanovky v Harrachově, má pokračování. Přihlásil se svědek, který neštěstí viděl. Policisté ale stále pátrají po cizinci, který spolu s babičkou dívky nastoupil do sedačky.

Harrachov
06.01.
Policie hledá svědky

Holčička (6) spadla v Harrachově z lanovky. Těžce se zranila!

Při pádu z lanovky v Harrachově se v sobotu těžce zranila šestiletá dívka, transportoval ji vrtulník do dětského traumacentra v nemocnici v Praze. Policie hledá svědky události, oznámila mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.