Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár bytu. Ilustrační foto
včera 15:57
Zbytečná škoda

Muž nechal notebook v zásuvce a odešel. Stálo ho to 300 tisíc

Hasiči vydali na základě tohoto případu upozornění pro všechny majitele notebooků. Nikdy neodcházejte z bytu, aniž byste notebook odpojili od elektriky!

Lidé čekají na hlavním nádraží v Pardubicích
aktualizováno 14.01.
železniční doprava

Nádraží v Pardubicích ochromila závada, vlaky několik hodin stály

Provoz na pardubickém hlavním nádraží se v neděli značně zkomplikoval. Se závadou na zabezpečovacím zařízení tam dráhy bojovaly už od rána. Vlaky zatím nabraly zpoždění, nevyjely, nebo byly odkloněny, aby se postiženému nádraží vyhnuly. Kolem jedné se podařilo závadu odstranit a provoz se začal pomalu stabilizovat.

Počasí - podzim - 2
aktualizováno 07.01.
zima v nedohlednu

V Pardubicích měli nejtepleji za 70 let! V ČR padly desítky rekordů

Lednové počasí v Česku přepisuje teplotní rekordy staré desítky let. Na pardubickém letišti dokonce v sobotu denní maxima překonala hranici 11,3°C, která byla naměřena naposledy v roce 1948! Vůbec nejtepleji ale bylo v Karviné.

Prásk.tv píše:

Dítě
čtěte o tématu Pardubice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Milenci
25.10.
kuriózní zásah

Ženu v Pardubicích vyděsil křik. Strážníci načapali milence při sexu

Ke kurióznímu případu vyjížděli ve středu ve tři hodiny ráno pardubičtí strážníci. Na tísňovou linku totiž volala žena, která z protějšího domu slyšela hlasitý křik a bála se, že se sousedka ocitla v nebezpečí. Všechno ale bylo úplně jinak.

Útok žháře
aktualizováno 02.10.
Drama v Pardubicích

Žhář znovu udeřil, vyděšeným lidem stály v cestě zamčené dveře

Žhář, který řádí v paneláku ve Valčíkově ulici v Pardubicích, znovu udeřil. Zapálil skříň v jedenáctém patře a několik lidí málem uhořelo. Vchodové dveře byly večer zamčené, podle místních tak pachatelem může být klidně jeden ze sousedů.

Policista
02.10.
podivné chování

Muž vezl v autě kluka a tvrdil, že ho nezná! Byl to ale jeho syn

V neděli v ranních hodinách vyjížděla hlídka pardubické policie ke zvláštnímu případu. Ve Starých Čivicích zastavil na křižovatce muž s dítětem na zadním sedadle vozu. Strážníkům tvrdil, že dítě není jeho a neví, komu patří. Vystrašené dítě však tvrdilo, že jede v autě se svým otcem.

Střelba v Ostravě
28.09.
Strach na sídlišti

V Pardubicích se ozvaly výstřely. Střelec měl přes 3 promile

V úterý odpoledne se ve vnitrobloku činžovního domu v centru Pardubic ozvala střelba! Na místo hned vyrazilo několik policejních hlídek. Když místo prohledávaly, ozvaly se další výstřely. Naštěstí se ukázalo, že střelec měl jen plynovku.

Žhář v Pardubicích
aktualizováno 28.09.
msta domovníkovi

Sídliště v Pardubicích svírá strach, opakovaně tu řádí žhář

Na jeden panelový dům v Pardubicích se v posledním týdnu zaměřil neznámý žhář. Zapálil auto, dva sklepy a odpadkové koše. Nakonec rozdělal oheň i ve čtvrtém patře. Jednou z vyšetřovacích verzí je msta domovníkovi.

Boj o záchranku
aktualizováno 19.09.
pověstná rivalita

Hradec se hádá s Pardubicemi kvůli letecké záchranné službě

Rivalita mezi Hradcem Králové a Pardubicemi je pověstná. Naposledy spor mezi městy vygradoval kvůli královéhradecké letecké záchranné službě. Protože vrtulník létá i k zásahům na území Pardubického kraje, vedení Královéhradeckého kraje doufalo, že se jejich sousedé budou poměrnou částkou na nákladech podílet. To ale Pardubické hejtmanství razantně odmítlo.

Školní střelec
aktualizováno 03.09.
panují obavy

Děti se vrátí do lavic. Škola ale stále neví, kdo postřelil školníka

V pondělí začíná škola. Policie v Pardubicích ale bohužel stále nezjistila, kdo na školním pozemku v červenci postřelil školníka vzduchovkou do hlavy. Mezi učiteli panují obavy, aby se útok neopakoval.