Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výbuch před americkou ambasádou v Pekingu
aktualizováno 26.07.
Zmatek a panika

Exploze v Pekingu! Před ambasádou USA se ozval výbuch

Velká exploze otřásla ve čtvrtek diplomatickou čtvrtí v čínském Pekingu. Podle svědků došlo k výbuchu před americkým velvyslanectvím. Fotografie na sociálních sítích ukazují paniku a dým, který se z místa valil. Explozi potvrdilo i americké velvyslanectví.

Kim Čong-un vystupuje z letadla
aktualizováno 19.06.
očekávané jednání

Kim Čong-un přiletěl na státní návštěvu Číny, letos už potřetí

Severokorejský vůdce Kim Čong-un přicestoval na další návštěvu Číny, v zemi stráví dva dny. Informovala o tom čínská státní televize, ta obvykle o návštěvě vůdce KLDR informovala až po jeho odjezdu. Žádné další detaily ale neposkytla.

2136105
aktualizováno 30.04.

Střepiny 29. 4. 2018

České nemocnice, co nepoberou pacienty. Přijdeme o právo vybrat si zařízení, kde nás ošetří? Více než dva měsíce od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Proč pozůstalí nevěří nezávislému vyšetřování a jak se žije ve vesnici po dvojnásobné vraždě? A žhavé novinky ze světa automobilového průmyslu na autosalonu v Pekingu. Jak si tam vedou české vozy?

Prásk.tv píše:

Matku zabil tygr
čtěte o tématu Peking na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Bezpečnostní opatření v Pekingu během státní návtěvy z KLDR
aktualizováno 27.03.
státní návštěva

Navštívil Kim Čínu? Do Pekingu přijel speciální vlak z KLDR

Peking hostí záhadnou návštěvu z KLDR, kterou provází přísná bezpečnostní opatření. V ulicích hlídkují těžce ozbrojení policisté, kteří uzavřeli cestu k místu, kde Čína ubytovávala prominenty ze Severní Koreje i v minulosti. Objevují se spekulace, že speciálním vlakem přijel na svou první státní návštěvu Kim Čong-un.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 4
14.04.
nevratná etapa

V případě útoku zpustošíme USA, hrozí KLDR. Čína vyzývá ke klidu

Čína v pátek varovala před hrozícím konfliktem mezi USA a KLDR. Čínský ministr zahraničí Wang Yi na konferenci uvedl, že je nutné situaci začít řešit dialogem, než se dostane do nevratné a nezvládnutelné fáze. Situace mezi KLDR a USA se neustále přiostřuje, severokorejská armáda podle Reuters pohrozila, že nemilosrdně zpustoší Spojené státy, pokud dojde k útoku na KLDR.

Čínská armáda
aktualizováno 02.08.
hrozí boje?

Japonsko varovalo Čínu! Svou agresivitou prý může vyvolat válku

Japonsko v úterý varovalo, že čínská agresivní politika ve sporných námořních oblastech může dospět až k vyvolání ozbrojeného konfliktu. Varování přišlo v době čínských manévrů ve Východočínském moři, kde si obě země nárokují ostrovy Senkaku.

Škoda na autosalonu v Pekingu ukázala koncept Vision S
25.04.
Škodě se daří

Velký úspěch Škodovky: Ohromila na čínském autosalonu

V čínském Pekingu začal mezinárodní autosalon, na kterém jsou k vidění ty nejluxusnější vozy světa. Největší pozornost na sebe v pondělí ale strhla mladoboleslavská Škodovka. Na představení svého konceptu Vision S pozvala nejznámější čínskou skupinu a tak byl český stánek v absolutním obležení a musela ho hlídat dokonce i tamní armáda.

Robot Geminoid F je k nerozeznání od člověka
28.11.
Technologický pokrok

Jedna z těchto dvou dívek je robot. Poznáte která?

Prý je to nejvíc sexy robot na světě. Alespoň tedy podle návštěvníků pekingské technologické výstavy. Android jménem Geminoid F má ovšem i jiné přednosti - na první pohled se nedá rozlišit od opravdové živé ženy.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem
aktualizováno 03.09.
setkání v pekingu

Zeman žádal Putina o pomoc proti Islámskému státu

Český prezident Miloš Zeman se v Pekingu setkal s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem. Vyzval Rusko, aby se připojilo k mezinárodnímu úsilí o zastavení teroristických akcí Islámského státu. Putin vyjádřil naději ve zlepšení rusko-české obchodní výměny poznamenané sankcemi.

ŠKODA Auto představila novou Škodu Octavia a yeti pro čínský trh - 6
aktualizováno 20.04.
Autosalon v Pekingu

FOTOGALERIE: Škoda Auto představila nový model vozu OCTAVIA a YETI v Číně

Automobilka Škoda Auto představila na autosalonu v Pekingu nový model vozu Octavia, který bude na místní trh uvedený v květnu. Čínská verze Octavie se liší především použitím různých chromových prvků a také jiných materiálů v interiéru vozidla. Poprvé se na autosalonu ukázala i prodloužená verze modelu Yeti. Další novinkou pro čínský trh je vůz Rapid Spaceback, což je první model Škody v kategorii kompaktních hatchbacků.