Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Demonstrace odpůrců brexitu
aktualizováno včera 20:16
Obří protest

Britové vytáhli do boje s brexitem, do ulic jich vyšlo přes půl milionu!

Centrum Londýna v sobotu zablokovala masová demonstrace odpůrců brexitu. Podle britských médií se jí účastnilo přes půl milionu lidí. Během pochodu městem lidé volali po novém referendu.

Další demonstrace v Chemnitz
aktualizováno 02.10.
Revoluce Chemnitz

Muži zakládali teroristickou buňku v Sasku! Teď je zatkla policie

Německá policie zatkla muže podezřelé z vytvoření teroristické pravicově extrémistické buňky. Členové organizace podle policie plánovali útoky na cizince, politiky i novináře. Někteří z nich se měli účastnit pogromů proti přistěhovalcům, které na přelomu srpna a září probíhaly v saském Chemnitzu.

2189874
aktualizováno 01.10.

VIDEO: Katalánci si připomínají loňské referendum o nezávislosti!

Katalánští separatisté demonstrují v Barceloně při příležitosti prvního výročí kontroverzního referenda o nezávislosti. V dalších městech blokují dálnice a železnici.

Prásk.tv píše:

Madonna a Donald Trump - 1
čtěte o tématu demonstrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Angela Merkelová o hajlování v Chemnitz
aktualizováno 12.09.
německo

Merkelová se opřela do Chemnitz. Vražda není důvod k neonacismu

Německá kancléřka Angela Merkelová v reakci na dění posledních týdnů ve východní části Německa vyjádřila pochopení pro pobouření lidí z trestných činů, z nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl. Nic podle ní ale není omluvou pro štvaní, nacistická hesla či napadání policistů. V projevu ve Spolkovém sněmu zároveň uvedla, že nepřipustí, aby byly některé skupiny obyvatel vylučovány z německé společnosti.

Sebevražedný útok v Kábulu
aktualizováno 12.09.
demonstrace

Krvavý útok v Afghánistánu: Zemřelo 68 lidí, včetně malých dětí

Při úterním sebevražedném atentátu na demonstraci ve východoafghánské provincii Nangarhár zahynulo 68 lidí a 165 dalších bylo zraněno. Oznámil to dnes mluvčí místního guvernéra. Dosavadní bilance útoku uváděla 32 mrtvých a kolem 120 zraněných.

Další demonstrace v Chemnitz
aktualizováno 07.09.
Napětí pokračuje

V Chemnitz se zas demonstrovalo, přišlo přes dva tisíce lidí

Zhruba 2300 účastníků přilákala dnes podle policie další z řady demonstrací, která se konala ve východoněmeckém městě Chemnitz (Saská Kamenice). Organizátorem bylo protiimigrační hnutí Pro Chemnitz, napsala agentura DPA. Na protidemonstraci uspořádanou spolkem Chemnitz bez nacistů dorazilo asi 1000 osob.

Demonstrace v Bukurešti
02.09.
demonstrace v kišiněvu

Slepí se dva evropské státy v jeden? Tisíce lidí žádaly spojení

Několik tisíc Moldavanů se sešlo v sobotu v hlavním městě Kišiněv na demonstraci za opětovné sjednocení své země se sousedním Rumunskem.

Jízdní policie dohlží na demonstrace v Chemnitzu
aktualizováno 02.09.
rozsáhlé protesty

Protesty v Chemnitzu se vyhrotily! 18 lidí skončilo v nemocnici

Východoněmecký Chemnitz se znovu stal dějištěm několikatisícových demonstrací. Čtveřice akcí, jichž se v podkrušnohorském městě zúčastnilo osm až deset tisíc lidí, byla z větší části klidná, přesto se ale neobešla bez občasných střetů a šarvátek s policií. V nemocnici po protestech skončilo 18 lidí. Zranění utrpěl také nejméně jeden novinář.

Protesty v Chemnitz
aktualizováno 31.08.
Napjatá atmosféra

Z hajlování na ulici jsem měla husí kůži, říká Češka žijící v Chemnitz

Saské město Chemnitz zažívá hodně napjatý týden. Jak situaci vnímá Češka Šárka Vacková, která tu žije už pět let a každý den se pohybuje v ulicích, které zažily několik vyhrocených střetů mezi levicovými a pravicovými demonstranty?

Protesty v Chemnitz
aktualizováno 31.08.
Rušný týden

Ulice Chemnitzu opět zaplnily davy, napětí mírnil dokonce premiér!

Ulice Chemnitzu (Saské Kamenice), který leží jen pár desítek kilometrů od českých hranic, opět zaplnily stovky stoupenců pravicového hnutí Pro Chemnitz. Protiimigrační demonstrace se obešla bez násilností. Situaci ve městě přijel uklidnit i saský premiér.