Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

demonstrace

Stovky lidí z celé Evropy žádaly v Letech odstranění vepřína

Na setkání u památníku obětí romského holocaustu v Letech u Písku v sobotu dorazilo téměř 300 lidí z 15 zemí. Měli transparenty s nápisy Za důstojnou připomínku všech obětí holokaustu, Odstraňte vepřín, Čekáme už více jak 40 let.

Demonstrace studentů v Rakovníku - 2
Aktualizováno 21.6. 2017 20:40
nespokojenost s vedením

V Rakovníku demonstrují stovky žáků: Dobří učitelé dostali padáka!

Stovky studentů a rodičů vyrazily ve středu ráno do ulic Rakovníka. Demonstrují proti vedení Masarykovy obchodní akademie. Podle nich ředitelka školy Radka Soukupová neoprávněně propustila několik kvalitních kantorů. Ta ale tvrdí, že propouštění bylo nezbytné kvůli rozpočtu.

Protesty kvůli požáru

"Máte krev na rukou!" Na radnici v Londýně vtrhli demonstranti

V západní části Londýna demonstrovaly stovky lidí. Nelíbí se jim přístup vedení města i vlády k situaci po ničivém požáru Grenfell Tower. Protestující dokonce vtrhli na radnici a začali skandovat, že politici mají krev na rukou. Nakonec je vyvedla ochranka.

Prásk.tv píše:

Madonna a Donald Trump - 1
čtěte o tématu demonstrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

nedovolený přesun

O státním svátku zatkla policie v Rusku stovky demonstrantů

Ruská policie při dnešních protestech, svolaných opozičním předákem Alexejem Navalným, zatkla více než 1000 demonstrantů, hlavně v Moskvě a Petrohradu. Specializovaný server OVD-Info se zatím dopočítal přes 700 zatčených v Moskvě, o více než 500 zadržených v Petrohradu informovalo ruské ministerstvo vnitra. Navalného policisté zadrželi ještě před demonstrací. Důvodem zatýkání v Moskvě je prý nepovolený přesun protestů do centra na Tverskou ulici, kde se oslavuje státní svátek - Den Ruska.

pieta za oběti

Nás nerozdělíte, vzkázal teroristům Londýn. I muslimové

Odhodlání neustoupit pachatelům teroristických útoků daly dnes najevo stovky obyvatel Londýna, které se večer sešly na vigilii za oběti sobotního atentátu. Starosta Sadiq Khan za potlesku přítomných prohlásil, že teroristé obyvatele města nerozdělí.

Protesty v Maďarsku
Aktualizováno 22.5. 2017 12:58
boj za spravedlnost

V Maďarsku to vře! Zakázali univerzitu, tisíce lidí vyšly do ulic

Protivládní protesty v Maďarsku nabírají na obrátkách. Demonstranti už dva měsíce vyrážejí do ulic, aby vyjádřili nesouhlas se zákonem o vysokých školách, který zakazuje působení univerzity založené americkým miliardářem. Počet nespokojených stále roste, Budapeští pochodovalo deset tisíc lidí.

velký skandál

Prezidenta Brazílie obvinili kvůli korupční kauze! Odstoupit odmítá

Brazilská generální prokuratura obvinila prezidenta Michela Temera z maření vyšetřování korupční kauzy, kvůli níž v zemi tento týden vypukla vládní krize. V ulicích měst největší latinskoamerické země demonstrují proti Temerovi tisíce lidí požadující jeho odstoupení. Ve čtvrtek podali demisi dva ministři a podporu ztrácí prezident i v parlamentu. Sám vinu odmítá a odstoupit nehodlá.

Washington
Aktualizováno 18.5. 2017 19:36
skandální útok

VIDEO: Turecká ochranka brutálně zkopala demonstranty v USA

Neuvěřitelný skandál vyvolala ve Spojených státech ochranka tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Přímo ve Washingtonu a před zraky amerických policistů muži v oblecích brutálně napadli skupinku demonstrantů s kurdskými vlajkami. Videozáznam je šokující, ochranka lidi kope i do obličeje.

Demonstrace na Václavském náměstí
Aktualizováno 17.5. 2017 21:26
naštvaní voliči

Lidé demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi, přišly jich tisíce!

Další vlna demonstrací proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a za dodržování Ústavy se dnes z větší části už Českem prohnala. Demonstrace se dotkly nejméně sedmi měst, zúčastnily se jich tisíce lidí.

Demonstrace proti Zemanovi a Babišovi na Hradčanském náměstí - 4
Aktualizováno 11.5. 2017 21:41
demonstrace

Lidé zaplnili Hradčanské náměstí na protest Zemanovi a Babišovi 

Demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi nekončí. Dnes se jejich odpůrci opět sešli na Hradčanském náměstí. Protestujících je mnohem méně než včera. Náměstí je přesto zaplněné.