Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Strhnutý památník konfederace
15.08.
Rasové nepokoje v USA

Dav aktivistů strhl sochu vojáka Konfederace! Protesty pokračují

Rasové nepokoje v americkém městě Charlottesville mají dohru na více místech Spojených států. V Severní Karolíně dav levicových aktivistů strhl sochu konfederačního vojáka. V New Yorku zase lidé protestovali proti politice prezidenta Donalda Trumpa, který po několika dnech odsoudil počínání bělošských extremistů.

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 14.08.
nové záběry Nepokoje ve Virginii

Šokující VIDEO: "Naše ulice," křičí dav, pak do něj najede auto!

Na internetu se objevilo nové video, které ukazuje, jak do demonstrantů v Charlottesville najelo auto. Při nehodě zemřela dvaatřicetiletá žena, dalších 19 bylo zraněno. Záběry natočil jeden z protestujících, nejsou vhodné pro citlivé povahy.

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 14.08.
Extrémní pravice

Trump po nátlaku veřejnosti odsoudil bělošské rasisty

Dva dny po násilnostech vyvolaných akcemi bělošských rasistů v americkém Charlottesville čelil prezident Donald Trump silnému tlaku, aby odsoudil počínání radikálních skupin, které vedlo ke smrti mladé ženy a zranění řady lidí. Trump, jenž se vyjádřil k násilnostem pouze všeobecně, dával najevo opatrný přístup k radikálním bělošským nacionalistům již v minulosti, kdy byl naopak obviňován ze zaujatosti vůči jiným etnickým skupinám, uvedla agentura AP.

Prásk.tv píše:

Madonna a Donald Trump - 1
čtěte o tématu demonstrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Prázdniny jsou ve druhé polovině, LM zájezdů ubývá

4 super tipy, kam se ještě dá vyrazit za rozumnou cenu

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 13.08.
Masakr v USA

Najel autem do davu a zabil ženu. Zemřeli i dva policisté!

Mladík, který v sobotu odpoledne v americkém městě Charlottesville úmyslně najel autem do davu protestujících, byl obviněn z vraždy. Jedna žena totiž po srážce s jeho vozem zemřela. Později poblíž zahynuli i dva zasahující policisté.

Demonstrace v Polsku
22.07.
Přesvědčí prezidenta?

Tisíce Poláků vyšly do ulic! Nelíbí se jim reforma Nejvyššího soudu

Desetitisíce lidí po celém Polsku vyšly do ulic a protestují proti kritizované reformě Nejvyššího soudu, o které se mluví jako o konci demokracie. Zákon už prošel i Senátem a jediný, kdo ho ještě může zastavit, předtím, než vstoupí v platnost, je polský prezident.

Protesty proti justičním změnám
21.07.
společné prohlášení

Změna justice ohrožuje Polsko, zní od ochránců lidských práv v ČR

Vrcholní představitelé orgánů ochrany lidských práv v České republice vydali následující společné prohlášení, které se týká situace v polské justici. Podle nich je ohrožena podstata principů, na kterých stojí právní stát, proto nemohou mlčet a jen přihlížet.

Násilné střety ve Venezuele
21.07.
desítky zatčených

Generální stávku ve Venezuele provázely násilnosti! 3 mrtví

Miliony lidí ve Venezuele se ve čtvrtek připojily ke generální stávce, kterou vyhlásila opozice proti prezidentovi Nolásovi Madurovi. Při násilných střetech zemřeli nejméně tři lidé, desítky lidí zatkla policie.

Stávky ve Venezuele
18.07.
proti režimu

Střelba do lidí, protesty i stávky: Venezule hrozí vznik další vlády!

Venezuelská opozice plánuje po neoficiálním referendu zasadit autoritářskému režimu prezidenta Madura další úder. Na čtvrtek vyhlásila stávku a příznivci opozice chtějí obsadit budovu nejvyššího soudu. V zemi, ve které hrozí další pouliční násilnosti, by tak mohla vzniknout paralelní vláda.

Německá policie nasadila vodní děla
aktualizováno 09.07.
tvrdé střety

Dozvuky G20: Lídři odjeli, násilné protesty pokračovaly dál

Summit G20 v německém Hamburku sice včera skončil. Ale v ulicích města se přesto protestovalo dál. V noci na dnešek museli těžkooděnci proti několika stovkám extrémistů, kteří po nich házeli lahve a dlažební kostky, opět použít vodní děla a slzný plyn. Kolem dvou set policistů je zraněných.

Žhářské útoky a rabování v Hamburku - 4
aktualizováno 08.07.
galerie zkázy summit G20

Druhý den pekla v Hamburku: V ulicích stojí barikády a hoří auta

Odpůrci globalizace v Hamburku po celou noc pokračovali ve výtržnostech. Místem velkých nepokojů se podle policie stala opět čtvrť Schanzenviertel.