Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nepokoje v Íránu
02.01.
protesty proti vládě

Nepokoje v Íránu mají další oběti. Zemřel i jedenáctiletý chlapec

Při nočních protestech v Íránu zahynulo dalších devět lidí. Oznámila to dnes íránská státní televize, podle níž se protesty konaly v celé zemi. Demonstrace motivované špatnou ekonomickou situací začaly minulý čtvrtek a mají dosud přes 20 obětí.

Protivládní demonstrace v Íránu
aktualizováno 01.01.
vlna protestů

Policie zakročila na protivládní demonstraci v Íránu. 10 mrtvých

Při demonstracích přišlo v Íránu v noci na dnešek o život deset lidí. Oznámila to dnes íránská státní televize. Podle ní policie zasáhla proti "ozbrojeným demonstrantům", kteří se pokusili obsadit policejní stanice a vojenské základny. Protesty začaly ve čtvrtek a podle televize od té doby bylo zabito 12 osob. Dosud se hovořilo o čtyřech obětech, které přišly o život na jihu a jihozápadě země. Íránci protestují proti špatné ekonomické situaci.

Nepokoje v Íránu
aktualizováno 31.12.
Masové nepokoje

Íránem zmítají protesty. Dopadne na vás železná pěst, hrozí režim

Od čtvrtka protestují Íránci v ulicích kvůli špatným životním podmínkách. Na demonstracích zaznívají i výzvy k odstranění nebo zabití nejvyššího vůdce ajatolláha Chameneího a prezidenta Hasana Rúháního, Ministr vnitra varoval, že proti demonstrantům zakročí policie. Velitel Revoluční gard pak demonstrantům vzkázal, že jestli z ulic nezmizí, dopadne na ně železná pěst.

Prásk.tv píše:

Madonna a Donald Trump - 1
čtěte o tématu demonstrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Střety v Betlémě
aktualizováno 22.12.
násilné demonstrace

Betlémem se šíří smrt a násilí! Lidé protestují proti výrokům USA

Betlémem v době vánočních svátků otřásají bouřlivé demonstrace, při kterých se ulicemi šíří brutální násilí. Protesty proti prezidentovi Spojených států začaly poté, co Donald Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Při násilných střetech už zemřelo nejméně devět lidí, desítky dalších byly zraněny.

Sjezd evropských protiimigračních stran v Praze provázely protesty
aktualizováno 16.12.
protiimigrační konference

Sjezd v Praze: Hanba, křičeli lidé! Bratr Okamury mezi demonstranty

Stejně jako v pátek se i v sobotu lidé sešli proti evropským a protiimigračním stranám z frakce Evropa národů a svobody (ENF). Odpůrci akce se na protest sešli u stanice metra Roztyly, odkud se vydali k pražskému hotelu, místu konání konference. Mezi demonstranty se objevil i bratr Tomia Okamury.

Protest v Aténách
aktualizováno 16.12.
škrty v penzích

Rozzlobení důchodci protestovali v Aténách! Hlasitě skandovali

Řecko zavádí přísná úsporná opatření. Jedním z nich je i snížení důchodů. Proti škrtům v penzích v Aténách demonstrovalo několik tisíc důchodců, kteří se změnami nesouhlasí. Další vlna úsporných opatření má platit už od příštího roku.

Těžkooděnci
aktualizováno 15.12.
Okamurův summit

Policie v pohotovosti! Do Prahy míří špičky evropské krajní pravice

Pražská policie bude mít o víkendu pohotovost. Do hlavního města se na konferenci krajně pravicových stran sjíždějí evropští politici a očekávají se velké protesty. Mimo jiné přijede také Geert Wilders nebo Marine Le Penová.

Demonstrace v Bejrútu proti Trumpovi
aktualizováno 10.12.
galerie spor o jeruzalém

Demonstranti rozdělávali ohně. Policie použila slzný plyn a děla

Libanonská policie rozehnala slzným plynem a vodními děly demonstranty, kteří dnes protestovali před americkým velvyslanectvím v Bejrútu. Šlo o další demonstraci proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele.

Česko si připomíná výročí 17. listopadu
aktualizováno 16.11.
17. listopad

Oslavy 17. listopadu zablokují města! Těmto místům se vyhněte 

V pátek oslaví celé Česko 28. výročí 17. listopadu. Většina demonstrací, vzpomínek a průvodů se soustředí v Praze, boj studentů za svobodu a demokracii si ovšem připomenou lidé i v jiných městech. Na klid v ulicích budou dohlížet minimálně stovky policistů.

Rumuni vyšli v pondělí opět do ulic
aktualizováno 13.11.
velké protesty

Tisíce lidí demonstrovaly v Rumunsku. Bouří se proti korupci

Demonstranti v rumunských městech se bouří proti reformě soudního systému, která budí obavy z možného oslabení boje proti korupci. Lidé také nesouhlasí s daňovou a soudní reformou a chtějí odstoupení sociálnědemokratického kabinetu.