Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž a žena s kufrem - Ilustrační foto
15.01.
Zásadní změna

Mění se pravidla pro cesty letadlem! Za kufry si připlatíme

Velké nízkonákladové aerolinky Ryanair od pondělka spustily nová pravidla pro palubní zavazadla. A změny se řadě cestujících nezamlouvají. Zmapovali jsme, jak je to se zavazadly i u dalších hlavních nízkonákladových leteckých společností.

Domácí ošetřování
10.01.
KALKULAČKA Něco pro marody

Více peněz pro nemocné i na péči o ně! Vypočítejte si nové dávky

Nový rok přináší řadu změn také pro dlouhodobě nemocné. Od ledna se zvýšila sazba nemocenského, od června pak přibyde ošetřovné pro lidi, kteří se starají o své blízké. Vypočítejte si, kolik peněz nově dostanete.

Očkování
09.01.
novinky v roce 2018

Očkování dětí se zásadně mění! Některé vakcíny nebudou povinné

Povinná očkování dětí se v tomto roce mění. U některých vakcín se snižuje počet dávek, u pneumokokových nákaz už nebude očkování povinné. Vyplývá to z novely vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem.

Prásk.tv píše:

Test osobnosti - 1
čtěte o tématu změny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Tramvaj v Praze - ilustrační foto
aktualizováno 02.01.
méně spojů

Krize v pražské MHD! Nejsou řidiči, omezuje se provoz!

Pokud vám vánoční svátky zkomplikovaly cestování městskou hromadnou dopravou po Praze, obrňte se trpělivostí, protože se situace nezlepší ani na začátku měsíce. Dopravní podnikl kvůli nedostatku řidičů zavedl "poloprázdninový" provoz. V pražském metru navíc brzy začne plánovaná oprava ve stanici Muzeum.

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.

Důchodce
28.12.
Co se změní?

Důchody čekají v roce 2018 zásadní změny! Velký PŘEHLED

Rok 2018 se rychle blíží a s ním i řada změn v systému důchodů. Naštěstí se jedná o změny pozitivní - třeba o výraznější valorizaci nebo o zastropování věku pro odchod do penze pro muže i pro ženy. Ale to není vše

Nemocnice
aktualizováno 19.12.
velké změny

Vyšší sazby, otcovská i ošetřovné: Nemocenské pojištění se mění!

Rok 2018 přinese celou řadu změn, část z nich se dotýká i nemocenského pojištění. Některé začnou platit hned od začátku roku, jiné až v jeho průběhu. Lidé se mohou těšit na vyšší nemocenské, zavádí se otcovská a dlouhodobé ošetřovné.

Co stihnout do konce roku
aktualizováno 19.12.
s tímto neotálejte

Pozor, ať nepřijdete o peníze! Toto musíte stihnout do konce roku

Ačkoli mají mnozí tendenci odkládat nepříjemné povinnosti na poslední chvíli, s blížícím se koncem roku by otálet neměli. Hrozí totiž, že přijdou o příspěvky od státu, mohou se ale také dostat do nepříjemností. Co byste měli do konce roku stihnout a na co si dát pozor?

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 22.12.
novinky ministerstva financí

Získejte od státu tisíce navíc! Tyto finanční změny se dotknou všech

V příštím roce si mnozí finančně polepší. Zvyšují se totiž daňová zvýhodnění na děti a také slevy na dani za umístění dítěte ve školce. Čeká nás ale také zdražování cigaret nebo novinky při používání platební karty.

Ordinace
10.12.
novinky v roce 2018

Pacienty čekají velké změny: Nižší doplatky za léky a zákaz plomb!

Na pacienty od příštího roku čeká řada příjemných změn. Kromě navýšení plateb za státní pojištěnce a snížení limitů na léky, což pomůže zejména rodinám s dětmi a seniorům, se například do seznamu zdravotních výkonů dostává dlouho očekávaná domácí paliativní péče, která umožní více lidem dožít v domácím prostředí.