Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

SMS
Aktualizováno Předevčírem 19:07
světový precedent

Mobil způsobil rakovinu, poprvé uznal soud! Ital získá tučnou rentu

Italský soud jako první na světě uznal, že mobil může způsobovat rakovinu. Manažer s nezhoubným nádorem, který svůj mobil používal i čtyři hodiny denně celých 15 let, má nyní nárok na 500 euro (13 500 korun) měsíčně.

neplnění kvót

Milionové sankce: Česko podle Chovance nepřijme další uprchlíky

Česko už nepřijme víc uprchlíků, podle ministra vnitra Milana Chovance to prý není možné. Zatím jsme přijali 12 migrantů. Povinná kvóta, kterou ukládá Evropská unie, je přitom 1600. Takové porušení by pro Česko znamenalo sankce v řádech několika milionů eur. Ministr Chovanec ale deníku Právo řekl, že to za tyto sankce stojí, rozhodnout ale musí vláda.

rodiče v agónii

Malého Charlieho odpojí od přístrojů, soud přání rodičů zamítl

Ohromnou agónii zažívají rodiče nemocného osmiměsíčního chlapce. V soudním slyšení před nejvyšším britským soudem bylo rozhodnuto, že i přes protesty rodičů bude dítě odpojeno z přístrojů. Během vynášení rozsudku křičeli zoufalí rodiče: "Ne!" Oba ve sledovaném případě prosili soudce, aby dal jejich synovi šanci na život, protože chtěli zkusit kontroverzní léčbu ve Spojených státech amerických.

Prásk.tv píše:

Lukáš Rosol a Michaela Ochotská
čtěte o tématu rozhodnutí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

životní omyl

Ve vězení si odseděl 20 let: Byl ale nevinný, dostal se tam omylem!

Po dlouhých 20 letech se dostal na svobodu 41letý Marco Contreras, kterého odsoudili za pokus o vraždu a loupežné přepadení. Muže chybně identifikoval očitý svědek, teď ho propustil na svobodu losangelský soud.

rozhodnuto!

Nezabránili vražednému řádění Michelle S.: Policisté dostali trest!

Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl o vině dvou policistů, kteří zasahovali proti Michelle S. poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) o útoku policisté měli informovat lékaře na psychiatrii v Bohnicích, kam byla žena později umístěna. To ale neudělali, z ústavu nebezpečnou ženu propustili a ona vraždila.

Jaro a vztahy

Vztahy na jaře dostanou zabrat, prozradila numeroložka!

V pondělí před polednem se otevřely brány jarní svěžesti. Tímto obdobím dochází k ukončení zimního lenošení, začíná stoupat energie a ve všem najdeme rodící se sílu a chuť do života. Co nás v tomto období čeká podle numerologie?

Jarní horoskop

JARO podle astrologa: Prozradil, co nás čeká v příštích měsících!

Jarní rovnodennost znamená pro astrology začátek nového roku. Měli byste se zbavit nepotřebných věcí a učinit zásadní rozhodnutí. Právě teď je podle horoskopu ten správný čas.

Zahalování muslimských žen
Aktualizováno 14.3. 2017 21:37
anketa rozhodnutí EU

Velká rána pro věřící: Nošení šátků i křížků v práci jim mohou zakázat!

Zaměstnavatelé v členských zemích EU mohou zaměstnancům zakázat nosit muslimské šátky a jiné náboženské symboly. V úterý o tom rozhodl evropský Nejvyšší soudní dvůr.

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová
Aktualizováno 13.3. 2017 13:46
první ministryně

Dohra brexitu: Skotsko se chystá na druhé hlasování o nezávislosti

Skotsko se opět chystá na hlasování o nezávislosti. První ministryně Nicola Sturgeonová na tiskové konferenci oznámila, že požádá skotský parlament o svolení vyhlásit referendum, ve kterém Skotové rozhodnou, zda se připojí k takzvanému "tvrdému brexitu", nebo se stanou nezávislou zemí.

Miloš Zeman - 1
Aktualizováno 9.3. 2017 08:18
anketa chcete ho?

Zeman dnes "tajně" oznámí, jestli chce být dál prezidentem

Prezident Miloš Zeman si dnes sezval přátele, příznivce a věrné podřízené do Španělského sálu Pražského hradu. Oznámí jim, jestli se bude i v dalších volbách ucházet o post prezidenta země.