Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 27.07.
Kontroverzní rozhodnutí

Trump pobouřil aktivisty: Vykázal z armády transgender osoby!

Lidé, kteří podstoupili nebo chtějí podstoupit změnu pohlaví, nesmějí sloužit v americké armádě. Prezident Spojených států Donald Trump to uvedl na twitteru. Rozhodnutí, které ani Pentagonu nedal vědět, zdůvodnil vysokými lékařskými náklady a možným rozvratem ozbrojených sil.

Charlie Gard a jeho rodiče
24.07.
Odpojí ho od přístrojů

Boj o Charlieho život sledoval celý svět. Teď rodiče jeho léčbu vzdali

Příběh nemocného Charlieho sledoval celý svět. Jeho rodiče se soudili s nemocnicí, jejíž lékaři doporučili chlapce odpojit od přístrojů. Matka s otcem chtěli dítě převézt k americkému lékaři, který by na něm vyzkoušel experimentální léčbu. Nakonec ale boj se soudy vzdali.

Razie cizinecké policie na Václaváku
27.06.
podmínky pobytu

Pobyt cizinců v ČR bude mnohem přísnější, schválila sněmovna

Sněmovna znovu schválila novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v Česku a omezí ekonomickou migraci. Rozhodla tak dnes přes nesouhlas Senátu a ochránců lidských práv, jimž vadilo mimo jiné zrušení dozoru státních zástupců nad zadržovacími zařízení pro cizince, který navrhla vláda. Normu nyní posoudí prezident.

Prásk.tv píše:

Heidi Janků
čtěte o tématu rozhodnutí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Sebevražda - ilustrační foto
27.06.
drsný verdikt

Schválně si lehla na dálnici, přejel ji a dostal trest! Jsem oběť, hájí se

Ačkoli neporušil žádný předpis, přejel a zabil ženu ležící na dálnici - a za to si také zaslouží trest. Alespoň k tomuto názoru došel švýcarský soud, který řidiči udělil minulý týden podmínku a pokutu. Podle soudce měl jet řidič tak, aby na nečekanou situaci dokázal zareagovat včas. To, že žena chtěla tímto způsobem spáchat sebevraždu, nebral v potaz.

Senior ve vězení - ilustrační foto
22.06.
rozhodnutí soudu

'Polský Fritzl' dostal trest! Věznil a mučil těhotnou manželku i děti

Případ "polského" Fritzla otřásl nejen zkušenými policisty, ale prakticky celým Polskem. Mariusz Sz. opakovaně bil a nechal hladovět svou těhotnou ženu, uvězněnou v tmavém sklepě ji také pravidelně mučil a znásilňoval - a neušetřil ani dvě dcery. Soudkyně muže ve středu poslal na 25 let za mříže.

Muž obviněný z týrání syna
aktualizováno 05.06.
zdravotní následky

Synovi (4) rozbil hlavu násadou od smetáku! Dítě trpí, muže čeká trest

Za těžké ublížení na zdraví v pondělí potvrdil Vrchní soud v Olomouci téměř 10letý trest vězení pro 15krát trestaného muže z Kroměřížska. Recidivista podle obžaloby trýznil tehdy čtyřletého nevlastního syna. Ten dodnes trpí poruchou duševních i tělesných funkcí.

Milost pro Jiřího Kajínka
23.05.
Zemanovo rozhodnutí

Kajínek je volný díky tomuto dokumentu! Přečtěte si milost

Jiří Kajínek je po dlouhých 23 letech na svobodě. Prezident Miloš Zeman mu udělil milost a prominul mu tak zbytek doživotního trestu. Přečtěte si Zemanovo rozhodnutí o Kajínkově propuštění.

Zeman v Číně a chystané změny
aktualizováno 12.05.
očekávaný návrat

Zeman je v Číně, po návratu domů oznámí důležitá ROZHODNUTÍ!

Prezident Miloš Zeman v pátek přiletěl na pracovní návštěvu Číny. Na twitteru to po přistání v Pekingu oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Českou hlavu státu ještě dnes čeká setkání s čínským protějškem Si Ťin-pchingem a dalšími čínskými vrcholnými představiteli. Až se vrátí zpět do České republiky, měl by rozhodnout o osudu ministra financí Andreje Babiše i vraha Jiřího Kajínka.

Matka vražedkyně
aktualizováno 04.05.
potvrzený rozsudek

Matka (29) chladně zavraždila své šestitýdenní dítě, dostala 16 let

Za vraždu novorozence na přerovské ubytovně před třemi lety si devětadvacetiletá žena definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se obžalovaná odvolala, dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle rozsudku své šestitýdenní dítě úmyslně udusila, žena to po celou dobu popírala. Krajský soud obžalovanou původně osvobodil, za vraždu ji potrestal až po vrácení případu odvolacím soudem. Ženě už v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, za to stíhaná nebyla.

Finálová trojka
aktualizováno 03.05.
ANKETA Jakub, Marek, Martin

Kdo vyhraje balík? Rozhodne se dnes! Takhle Robinsoni bojovali

Kdo se stane prvním českým Robinsonem? Už dnes večer se rozhodne, který z trojice soutěžících získá sympatie poroty a také šek na 2,5 milionu korun. Připomeňte si cestu každého z nich soutěží.