Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

rozhodnutí soudu

'Polský Fritzl' dostal trest! Věznil a mučil těhotnou manželku i děti

Případ "polského" Fritzla otřásl nejen zkušenými policisty, ale prakticky celým Polskem. Mariusz Sz. opakovaně bil a nechal hladovět svou těhotnou ženu, uvězněnou v tmavém sklepě ji také pravidelně mučil a znásilňoval - a neušetřil ani dvě dcery. Soudkyně muže ve středu poslal na 25 let za mříže.

Muž obviněný z týrání syna
Aktualizováno 5.6. 2017 18:47
zdravotní následky

Synovi (4) rozbil hlavu násadou od smetáku! Dítě trpí, muže čeká trest

Za těžké ublížení na zdraví v pondělí potvrdil Vrchní soud v Olomouci téměř 10letý trest vězení pro 15krát trestaného muže z Kroměřížska. Recidivista podle obžaloby trýznil tehdy čtyřletého nevlastního syna. Ten dodnes trpí poruchou duševních i tělesných funkcí.

Zemanovo rozhodnutí

Kajínek je volný díky tomuto dokumentu! Přečtěte si milost

Jiří Kajínek je po dlouhých 23 letech na svobodě. Prezident Miloš Zeman mu udělil milost a prominul mu tak zbytek doživotního trestu. Přečtěte si Zemanovo rozhodnutí o Kajínkově propuštění.

Prásk.tv píše:

Lady Dee - 4
čtěte o tématu rozhodnutí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Zeman v Číně a chystané změny
Aktualizováno 12.5. 2017 08:38
očekávaný návrat

Zeman je v Číně, po návratu domů oznámí důležitá ROZHODNUTÍ!

Prezident Miloš Zeman v pátek přiletěl na pracovní návštěvu Číny. Na twitteru to po přistání v Pekingu oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Českou hlavu státu ještě dnes čeká setkání s čínským protějškem Si Ťin-pchingem a dalšími čínskými vrcholnými představiteli. Až se vrátí zpět do České republiky, měl by rozhodnout o osudu ministra financí Andreje Babiše i vraha Jiřího Kajínka.

Matka vražedkyně
Aktualizováno 4.5. 2017 13:22
potvrzený rozsudek

Matka (29) chladně zavraždila své šestitýdenní dítě, dostala 16 let

Za vraždu novorozence na přerovské ubytovně před třemi lety si devětadvacetiletá žena definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se obžalovaná odvolala, dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle rozsudku své šestitýdenní dítě úmyslně udusila, žena to po celou dobu popírala. Krajský soud obžalovanou původně osvobodil, za vraždu ji potrestal až po vrácení případu odvolacím soudem. Ženě už v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, za to stíhaná nebyla.

Finálová trojka
Aktualizováno 3.5. 2017 09:36
ANKETA Jakub, Marek, Martin

Kdo vyhraje balík? Rozhodne se dnes! Takhle Robinsoni bojovali

Kdo se stane prvním českým Robinsonem? Už dnes večer se rozhodne, který z trojice soutěžících získá sympatie poroty a také šek na 2,5 milionu korun. Připomeňte si cestu každého z nich soutěží.

novela zákona

Zdravotní sestry nepotřebují mít vysokou školu, schválili poslanci

Zdravotní sestry zřejmě nebudou potřebovat vysokoškolské vzdělání, bude jim stačit střední zdravotnická škola a rok vyšší odborné školy. Změnu předpokládá novela zákona o nelékařských povoláních, kterou dnes schválila Sněmovna. Normu ještě musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.

SMS
Aktualizováno 21.4. 2017 19:07
světový precedent

Mobil způsobil rakovinu, poprvé uznal soud! Ital získá tučnou rentu

Italský soud jako první na světě uznal, že mobil může způsobovat rakovinu. Manažer s nezhoubným nádorem, který svůj mobil používal i čtyři hodiny denně celých 15 let, má nyní nárok na 500 euro (13 500 korun) měsíčně.

neplnění kvót

Milionové sankce: Česko podle Chovance nepřijme další uprchlíky

Česko už nepřijme víc uprchlíků, podle ministra vnitra Milana Chovance to prý není možné. Zatím jsme přijali 12 migrantů. Povinná kvóta, kterou ukládá Evropská unie, je přitom 1600. Takové porušení by pro Česko znamenalo sankce v řádech několika milionů eur. Ministr Chovanec ale deníku Právo řekl, že to za tyto sankce stojí, rozhodnout ale musí vláda.

rodiče v agónii

Malého Charlieho odpojí od přístrojů, soud přání rodičů zamítl

Ohromnou agónii zažívají rodiče nemocného osmiměsíčního chlapce. V soudním slyšení před nejvyšším britským soudem bylo rozhodnuto, že i přes protesty rodičů bude dítě odpojeno z přístrojů. Během vynášení rozsudku křičeli zoufalí rodiče: "Ne!" Oba ve sledovaném případě prosili soudce, aby dal jejich synovi šanci na život, protože chtěli zkusit kontroverzní léčbu ve Spojených státech amerických.