Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Antonín Pospíšil
aktualizováno včera 20:50
zamítnutá žádost

Po vraždě tchána žádal milost. I v obci mu zkoušeli pomoct, neuspěl

Antonín Pospíšil (68), který před 2,5 lety zastřelil v Bedihošti na Prostějovsku svého tchána, zůstane ve vězení. Se žádostí o milost se obrátil na prezidentskou kancelář, ta mu ale nevyhověla. Pospíšil zoufalým činem ukončil desítky let trvající spory se svým tchánem. Za jeho omilostnění se tehdy v petici postavila velká část obce.

Dálnice, ilustrační
aktualizováno 01.08.
Banální chyba

Stavba dálnice se zpozdí o dva roky! ŘSD použilo špatný formulář

Stavba dálnice D35 se znovu odkládá. Tentokrát kvůli banální chybě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), na základě které antimonopolní úřad zrušil celé výběrové řízení. Silničáři použili špatný formulář, opravu pak jen červeně podtrhli a dostatečně na ni neupozornili.

Spojené státy zablokovaly zveřejnění plánů na plastové zbraně pro 3D tisk
aktualizováno 01.08.
volná distribuce

Americký soud zablokoval plastové zbraně pro 3D tiskárny

Americký soud v Seattlu dočasně zablokoval veřejnou distribuci souborů pro výrobu zbraní tisknutelných na 3D tiskárně. Proti uveřejnění souborů protestovalo osm států, podle kterých se jedná o bezpečnostní hrozbu.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje
čtěte o tématu rozhodnutí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Zmizelý zakladatel První pražské družstevní záložny Martin Říha
aktualizováno 17.07.
žije?

Soudu chyběl hlavní důkaz, bez těla byli obžalovaní zproštěni viny

Krajský soud v Liberci dnes zprostil viny čtveřici mužů, kteří měli podle obžaloby zavraždit zakladatele První pražské záložny Martina Říhu. Podle státního zástupce ho v roce 2003 umučili, když chtěli zjistit, kam schoval ukradené stamiliony úspor tří tisíců klientů vytunelované kampeličky. Jenomže v případu chyběl hlavní důkaz a to tělo zavražděného.

Soud se śtrážníkem
12.07.
podmínka a odškodnění

Roky měl strážník sexuálně útočit na podřízenou! Soud potvrdil trest

Brněnský krajský soud potvrdil dvouletou podmínku bývalému strážníkovi, který čtyři roky sexuálně obtěžoval svou podřízenou. Odsouzený má také zaplatit odškodné 150 tisíc korun za způsobenou újmu. Muž vinu popírá a chce se odvolat k nejvyššímu soudu.

Maruška se utopila ve Váhu
10.07.
Utopila se

Tragická smrt krásné Marušky: Po oslavě udělala osudovou chybu!

Osudovou chybu udělala krásná Slovenka. Po večírku v bratislavském klubu se vracela domů, když ji známá přesvědčila, aby si šly zaplavat ve Váhu. Maruška zmizela pod hladinou, svědci ji nedokázali zachránit. Její tělo stále hledají hasiči a potápěči.

křeček
24.06.
odklad stavby

Soud vyloučil křečka, stavbě D49 stojí v cestě další zvířata

Brněnský krajský soud zamítl odvolání několika ekologických spolků na stavbu dálnice D49 u Hulína. Děti země nebo sdružení Egeria ji blokovali kvůli výskytu křečka polního. Stavba ale ještě začít nemůže. V cestě budoucí dálnici podle odpůrců totiž stojí ještě další živočichové.

Rozvod
20.06.
Rozhodnutí ÚS

Dojíždění za dětmi musí být fér. Rozvedení se mají o náklady dělit

V případě, že se rodič s dítětem po rozvodu odstěhuje, měl by s náklady na dojíždění s druhým rodičem podělit. V rozhodnutí to připomněl Ústavní soud. Soudy, které upravují styk rozvedených rodičů s dětmi, by měli brát vzdálenost i vynaloženou energii v potaz.

Vladimír Mikuš odchází z vězení
aktualizováno 06.06.
Podmínečné propuštění

Mikuš je po 11 letech na svobodě! Vrah milenky zamířil do hospody

Odsouzený vrah Vladimír Mikuš je na svobodě. Z vězení se dostal ve středu odpoledne poté, co pražský soud potvrdil podmínečné propuštění. Mikuš zabil v roce 2007 svou milenku, její tělo ukryl do bedny a vhodil do Orlické přehrady.

Muž zabil své dva bratry
aktualizováno 03.06.
rozhodnutí soudu

Zavraždil mladší bratry, bodl 100x! Útočník z Počátek sedět nepůjde

Dvojnásobný vrah Pavel T. z obce Počátky na Pelhřimovsku se definitivně vyhne mnohaletému vězení. Krajský soud mu nařídil ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu. Muž loni v říjnu zavraždil své dva bratry a dalšího těžce zranil. Podle znalců byl nepříčetný a trpí paranoidní schizofrenií.