Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump ve Varšavě
včera 06:50
Zásadní verdikt

Soud na poslední chvíli zablokoval Trumpův protiimigrační dekret

Federální soud v Honolulu zablokoval zářijový protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států.

Budova UNESCO
aktualizováno 12.10.
problematické rezoluce

Spojené státy odejdou z UNESCO! Organizaci opouštejí už podruhé

Spojené státy opustí k 31. prosinci 2018 Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). V prohlášení to dnes uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Krok souvisí s několika rezolucemi, jež organizace v minulosti přijala a které Washington vnímá jako protiizraelské. UNESCO vyjádřilo nad krokem hlubokou lítost.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 12.10.
Kauza pokračuje

Byl Babiš agentem StB? Ústavní soud na Slovensku verdikt zrušil

Slovenský Ústavní soud rozhodl v kauze Andreje Babiše. Zrušil pravomocný verdikt, že je šéf hnutí ANO v archivních svazcích StB jako její agent veden neoprávněně. Soud tak bude muset rozhodnout znovu.

Prásk.tv píše:

Vicky Smith - 1
čtěte o tématu rozhodnutí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Radovan Krejčíř
08.10.
Johannesburg

Soud Krejčířovi zmírnil podmínky vězení! Může cvičit i studovat

Radovan Krejčíř, který si v JAR odpykává 35 let, přesvědčil soud o "nelidských" podmínkách ve vězení. Soudkyně mu povolila návštěvy, častější konzultace s právníky nebo cvičení.

Policisté odvážejí ženu, která v Mníšku pod Brdy hodila novorozence do kontejneru
aktualizováno 04.10.
nové rozhodnutí

Hodila miminko do popelnice: Soud vražedkyni zmírnil trest!

Narodila se jí zdravá holčička, nyní 22letá žena z Mníšku pod Brdy ji ale v červnu 2015 hodila do popelnice a podepsala jí tak rozsudek smrti. Krajský soud matku vražedkyni poslal na deset let za mříže, Vrchní soud v Praze jí ve středu rozsudek zmírnil.

Nedal přednost, zemřela žena a dvě děti
04.10.
vyslechl si trest

Řidič dodávky zabil ženu a dvě děti. Půjde sedět, rozhodl soud!

Brněnský krajský soud potvrdil čtyři roky vězení řidiči dodávky, který loni v létě zavinil na Brněnsku tragickou nehodu. Nedal přednost osobnímu autu a na jeho chybu doplatila životem mladá žena a její dvě děti. Otec rodiny přežil s těžkým zraněním. Viník tragédie žádal podmíněný trest.

Angela Merkelová a Martin Schultz
aktualizováno 22.09.
volební kampaň

Boj o Německo: Takhle Schulz i Merkelová sháněli poslední voliče

Už za 2 dny Němci v parlamentních volbách rozhodnou o tom, kdo další 4 roky povede Německo. O vítězství se podle předvolebních průzkumů nejspíš popere šéfka konzervativní unie CDU/CSU a dosluhující německá kancléřka Angela Merkelová a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz.

Mrakodrap
aktualizováno 26.08.
Zajímavá stavba

Druhá šance nebo demolice? Ostrava řeší mrakodrap duchů

Přezdívá se mu mrakodrap duchů. Postaven byl v 60. letech a už čtyři roky v něm nikoho nepotkáte. Tak to teď vypadá se třetí nejvyšší budovou v Ostravě. Plnila různé účely. Teď se diskutuje o tom, jestli věžák zbourat nebo zrekonstruovat.

Rodiče obětovali dvojčata
24.08.
osudové rozhodnutí

Rodiče obětovali dvojčata, aby zachránili život svému miminku!

Když se snoubenci Jemma a Murray dozvěděli, že čekají miminko, jejich štěstí nebralo konce. Pak ale jediný ultrazvuk sny o štěstí proměnil na prach. Těhotná žena se od lékařů dozvěděla, že miminka čeká ve skutečnosti hned tři, ale všechny určitě nepřežijí.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 27.07.
Kontroverzní rozhodnutí

Trump pobouřil aktivisty: Vykázal z armády transgender osoby!

Lidé, kteří podstoupili nebo chtějí podstoupit změnu pohlaví, nesmějí sloužit v americké armádě. Prezident Spojených států Donald Trump to uvedl na twitteru. Rozhodnutí, které ani Pentagonu nedal vědět, zdůvodnil vysokými lékařskými náklady a možným rozvratem ozbrojených sil.