Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bavorský premiér Horst Seehofer
aktualizováno 16.12.
politika

Seehofer obhájil na sjezdu post předsedy bavorských lidovců!

Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) si dnes do svého čela znovu zvolila Horsta Seehofera. Na sjezdu v Norimberku od delegátů obdržel 83,7 procenta hlasů.

Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek
14.11.
povolební jednání

Lidovci se opřeli do Babiše: Lpí na funkci premiéra a blokuje jednání

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek po dnešní povolební schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku zopakoval, že lidovci míří za současné situace do opozice. Bělobrádek kritizoval před novináři vítězné hnutí ANO a jejího předsedu Andreje Babiše kvůli tomu, že o kabinetu nevyjednává a nepředložilo ani návrh na uspořádání Sněmovny.

Pavel Bělobrádek
aktualizováno 27.10.
Neodchází

Bělobrádek zůstává v čele lidovců, volby mu vaz nezlomily!

Pavel Bělobrádek zůstává předsedou KDU-ČSL. Kvůli špatnému volebnímu výsledku strany nabídl dnes rezignaci, celostátní konference lidovců ji ale nepřijala. Na tiskové konferenci po jednání nejvyššího lidoveckého orgánu mezi sjezdy řekl, že žádný politik KDU-ČSL nevyslovil zájem stát se novým předsedou.

Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Volby v Rakousku
aktualizováno 16.10.
volby u sousedů

Rakouské volby vyhráli lidovci, pravicoví Svobodní jsou zatím druzí

V předčasných parlamentních volbách v Rakousku dnes zvítězila Rakouská lidová strana (ÖVP) dosavadního ministra zahraničí Sebastiana Kurze. Podle odhadů získala kolem 31 procent hlasů. Druhé místo patří s více než 27 procenty Svobodným.

Zahájení předvolební kampaně KDU-ČSL
01.08.
volební kampaň

Lidovci prozradili nové heslo, voliče osloví ze 150 billboardů

Týden po rozpadu volební koalice s hnutím Starostové a nezávislí schválil celostátní výbor KDU-ČSL samostatné kandidátky strany pro říjnové sněmovní volby. O znovuzvolení usilují všichni současní lidovečtí poslanci, mezi lídry jsou i lidé z komunální politiky.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 25.07.
Parlamentní volby

Starostové odmítli nabídku lidovců, do voleb půjdou sami!

Hnutí STAN odmítlo nabídku KDU-ČSL na společné kandidátky a do podzimních voleb půjde samo. Shodla se na tom naprostá většina vedení. Starostové zároveň podpořili prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.

Pavel Bělobrádek
aktualizováno 20.07.
rozhovor s pavlem bělobrádkem

Otevřená zpověď šéfa lidovců: Býval při těle, prozradil, jak zhubl!

Televize Nova si pro své diváky připravila na léto celkem šest rozhovorů s lídry hlavních parlamentních stran. Prvním, koho moderátorka Michaela Šmídová vyzpovídala, byl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 19.07.
Spolupráce KDU-ČSL a STAN

Část lidovců nechce Starosty ani na kandidátkách. Uberou jim hlasy

Lidovci půjdou do říjnových voleb jako samostatná strana. V úterý večer o tom rozhodlo vedení KDU-ČSL i celostátní výbor. Znamená to, že se ruší koalice se Starosty, kteří ale na kandidátkách lidovců zůstanou. Právě toho se však někteří lidovci obávají.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 18.07.
změna plánu

Lidovci couvají z dvojkoalice se Starosty. Představili nový plán

Širší vedení KDU-ČSL dnes vyzvalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), aby jeho zástupci vstoupili na kandidátky lidovců pro podzimní sněmovní volby. Řešení by mělo nahradit volební koalici, na níž se uskupení původně dohodla, řekl dnes předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Podoba společných kandidátek ani způsob financování kampaně by se podle něj neměly měnit.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 05.07.
příprava na volby

Koalice KDU-ČSL a Starostové zůstává i přes vzdor jejich členů

Koalice lidovci a Starostové zůstává a to i přes nepříznivé preference a vzdor některých politiků lidové strany. Právě senátor za KDU-ČSL Jří Čunek prohlásil, že koalice by se měla rozpustit. Podle něj si lidovci i starostové komplikují situaci. Vedení koalice i přesto tvrdí, že není důvod cokoli měnit.