Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

reportáž

Odborník radí: Na co si dát pozor při koupi chaty a chalupy?

Pořízení chaty je často velkou investicí. Z toho důvodu si vždy nezapomeňte prověřit zásadní informace. Jak při výběru chaty postupovat?

Útěk z měst

Ceny chat a chalup letí vzhůru, Češi ale nestojí o "ruiny"

Češi se houfně vracejí k oblíbené socialistické kratochvíli a z měst utíkají ve volných dnech na chaty a chalupy. Je tu ale jeden velký rozdíl - chataři zpohodlněli.

Chaty
Aktualizováno 12.3. 2017 21:36
Chaty a chalupy

Chatování zažívá velký comeback, lidé kupují i drahé "haciendy"

Češi se opět vracejí k chataření a chalupaření. Podle realitních makléřů teď dokonce poptávka převyšuje nabídku, a to především na jihu Čech a Moravy. A kupuje se vše, chaty do milionu korun, ale i mnohem dražší sídla.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek
čtěte o tématu chata na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

rady policistů

Konec zimním krádežím: NÁVOD, jak ochránit dům před zloději!

V zimních měsících mají zloději hotové žně. Opuštěné domy, chaty a chalupy skrývají mnoho lákadel - od elektroniky, vzácných starožitností po cenné sbírky, nářadí i šperky. Policisté mají plno práce s hledáním ztracených věcí, rozdávají proto užitečné rady, jak snížit riziko vloupání na minimum.

Požár chaty v Uhříněvsi - súmrtím člověka a dvou psů
Aktualizováno 3.1. 2017 13:22
tragický požár

V troskách spálené chaty našli policisté ohořelé tělo a mrtvé psy

Tragický konec měl dnešní noční požár chaty v pražské Uhříněvsi. V troskách požářiště hasiči objevili spálené tělo muže a také dva mrtvé psy.

Majiteli shořela chalupa přímo před očima
Aktualizováno 27.12. 2016 22:11
zásah hasičů

Chata v nepřístupném terénu lehla popelem, hrozil požár lesa!

Desítky profesionálních i dobrovolných hasičů se v úterý odpoledne marně snažily uhasit požár dřevěné chaty v Žibřidicích na Liberecku. Největším problémem bylo to, že stála v nepřístupném terénu. Hasičská auta se k ní po rozbahněné cestě nedostala, chata tak nakonec shořela majiteli přímo před očima.

Letecká záchranná služba
Aktualizováno 12.12. 2016 14:49
náročný zásah

V chatě se vážně opařilo dítě (2)! Na pomoc mu letěly dva vrtulníky

Teprve dvouleté dítě se v těžko přístupné chatě nad Štěchovickou přehradou opařilo vroucí vodou, a způsobilo si tak popáleniny druhého stupně v obličeji i na hrudníku. Na pomoc mu ihned vyrazily dva vrtulníky, dostat se k pacientovi bylo ale opravdu obtížné.

Výměna manželek: Deset dní na chatě plné mastnoty a prachu!
Aktualizováno 14.11. 2016 15:52
premiérový díl

Kristina z Výměny bude v šoku: Na záchodě najde něco nechutného!

Už ve středu večer můžete sledovat další díl oblíbené reality show Výměna manželek. Tentokrát uvidíte, jestli si poradí pořádkumilovná Kristina v chatě na samotě u lesa a zda se dokáže svéhlavá Lucie přizpůsobit úplně jinému chodu romské domácnosti.

noční požár

Bezdomovec se zabydlel v cizí chatě, ta lehla popelem! GALERIE

Hasiči v noci na sobotu krotili plameny šlehající z chaty v Řevničově. Ačkoli se požár podařilo uhasit asi za 20 minut, škody sahají do výše 100 tisíc korun. Z chaty totiž zbyly už jen ohořelé trámy.

Zazimování chaty
Aktualizováno 8.11. 2016 17:30
co s vodou?

Nezapomeňte zazimovat chatu! Poradíme, jak vyzrát i na zloděje!

Podzim definitivně udeřil, což znamená konec sezóny pro všechny chataře a chalupáře. Před příchodem zimy je ale nutné chatu řádně zazimovat a ochránit před mrazem i náporem sněhu. Kromě přírodních živlů může návrat do odpočinkového sídla znepříjemnit i návštěva zloděje.