Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2196002
16.10.

Střepiny 14. 10. 2018

Sňatky partnerů stejného pohlaví - ano či ne? A co výchova dětí homosexuálními partnery? Jak se na to dívá rozpolcená veřejnost?

2192952
08.10.

Střepiny 7. 10. 2018

Volby, jejich vítězové a poražení. Kdo si mne ruce a kde budou padat hlavy? Kandidáti, coby youtubeři v hodnocení těch, kteří jsou na youtubu doma. Kdo vyhrál disciplínu volební bizár? A mamba na útěku. Co můžete dělat, když váš soused chová nebezpečná zvířata?

Tisíce dětí přežívá v uprchlickém táboře v Řecku
aktualizováno 03.10.
STŘEPINY

Frustrace a beznaděj: Tisíce dětí přežívají v uprchlickém táboře v Řecku

Zatímco v Česku politici debatují o přijetí nebo nepřijetí padesáti dětských uprchlíků, v táborech v Řecku jsou jich tisíce. My jsme se vydali natáčet na ostrov Lesbos do největšího místního záchytného tábora Moria. Aktuálně tu žije přes tři a půl tisíce dětí v děsivých podmínkách. A v reportáži vás Markéta Fialová zavede i tam, kam řecké úřady novináře nepouštějí.

Prásk.tv píše:

Bára Divišová - 2
čtěte o tématu Střepiny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Adopce chrtů
03.10.
STŘEPINY

VIDEO: Krutý osud dostihových chrtů: Když nevítězí, čeká je smrt

Chrti jako spotřební materiál. Oblíbená zábava, co ročně stojí život desítky tisíc irských a španělských chrtů. Existují ale české organizace, které dávají desítkám z nich každý měsíc druhou šanci na život.

2189777
01.10.

Střepiny 30. 9. 2018

Psí šampioni po závodní kariéře jako zboží na odpis a češi, kteří jim dávají druhou šanci. Uprchlické tábory na řeckem Lesbosu. V jakých podmínkách tam žijí tisíce dětí? Také představíme volební manuál a kouzla křížkování na volebních lístcích. A koukneme se na ideál krásy v proměnách času. Prosadí se přirozený vzhled oblých křivek a kdo dnes vlastně určuje trend?

2187277
24.09.

Střepiny 23. 9. 2018

Lásky a rozchody v době nových technologií. Jak se změnily mezilidské vztahy a jak se dá vztah ukončit citlivě? Redakční test železničních dopravců. Oznámkujeme komfort, služby i ceny, za které nás vozí. Kdo z toho vyjde nejlépe? A řidiči, co ujíždějí od dopravních nehod aneb epidemie bezohlednosti na českých silnicích, která zabíjí.

2184748
17.09.

Střepiny 16. 9. 2018

Syntetická droga, co zabíjí na Ostravsku. Štáb Střepin mezi bezdomovci a narkomany, čeho se tam nejvíc bojí? Léčba boreliózy v Česku, díl druhý. Proč se pacienti obrací i na veterináře a jak se k problému staví ministerstvo zdravotnictví? Hurikán Florence v Severní Karolíně ve Spojených státech. Exkluzivní rozhovory s Češkami, které se tam právě teď připravují na ničivé záplavy.

2182029
10.09.

Střepiny 10. 9. 2018

Sleva na jízdném pro studenty i seniory a kouzlení s cenami podle Českých drah. Jsou to už dva týdny, co saským městem Chemnitz, nedaleko českých hranic, otřásají drsné demonstrace. Vše odstartovalo vraždou mladého muže. A nakonec reportáž pro všechny, kdo jezdí autem. Zákaz vjezdu dieselů do center měst - oprávněná kritika nebo přehnaná hysterie?

Pacientka Anna
05.09.
léčba ji stojí statisíce

Anička měla boreliózů. Lékař řekl, že simuluje, dostala antidepresiva

Tisíce lidí u nás ročně onemocní lymskou boreliózou. Standardně se u nás léčí dvoutýdenním podáváním antibiotik, část pacientů ale i pak cítí potíže, které je můžou i vyřadit z normálního života. Lékař ale většinou konstatuje, že boreliózu už nemají a jejich léčba je u konce.

2179458
03.09.

Střepiny 2. 9. 2018

Řidič, který zabíjel v opilosti, je na svobodě po třetině trestu s nadějí na vrácení řidičáku. Jak se na to dívá žena, které zabil vnuka? Relaxace v luxusních rezortech nebo mazlení koček na profesionální úrovni jako zaměstnání snů. Kolik se tak dá vydělat? A začátek školy a strašák jménem šikana. Jak ji rozpoznat a jak jí může zabránit mobilní aplikace?