Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smutná žena - 1
včera 15:57
nehorázný čin

Hyena! Žena se vloudila lstí k babičce domů a obrala ji o úspory!

Policisté z Olomouckého kraje pátrají po ženě, která ve středu okradla 79letou seniorku. Žena tvrdila, že je ze sociálky a podařilo se jí vloudit do domu. Seniorku pak připravila o její veškeré úspory.

Postarší řidič havaroval a zničil při tom plot - 1
30.11.
Vážná nehoda

Senior vylétl autem ze silnice a zničil zahradu! Je v nemocnici

Senior na Opavsku havaroval se svým autem, přičemž zničil několik metrů plotu. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů. Řidiče bylo potřeba z auta vyprostit, vrtulník jej převezl do nemocnice.

Nalezená mrtvola muže u Schwarzenberského kanálu - 7
27.11.
Totožnost neznámá

Byla to vražda! Mrtvý senior ležel nahý u naučné stezky na Šumavě

Nejprve si ho turisté na naučné stezce v neděli na Šumavě spletli s odhozenou figurínou. V úterý provedená pitva odhalila, že starší nahý muž ležící u naučné stezky je obětí vraha. Policisté ovšem zatím neví, kdo zavražděný muž je.

Prásk.tv píše:

Senior zemřel, z nemocnice ho poslali domů
čtěte o tématu senior na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Okradený důchodce
23.11.
Falešné pracovnice

Ženy vylákaly ze seniorů přes 100 tisíc, policie před nimi varuje

Policie varuje před falešnými sociálními pracovnicemi, které se v minulých dnech objevily v Jindřichově Hradci. Oslovují především seniory, ze kterých už vylákaly přes 100 tisíc korun.

Nehoda v Plzni
aktualizováno 21.11.
nevolnost za volantem

Senior v Plzni naboural auto v protisměru, pak ještě autobus

Seniorovi v Plzni se za volantem udělalo nevolno, srazil se s protijedoucím autem a následně zezadu naboural autobus. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, na místě se tvořily dlouhé kolony.

Jestřáb lesní
aktualizováno 05.11.
Mrtví dravci

Senior měl zabít jestřába a káně, hrozí mu pět let vězení

Policie podezřívá staršího muže z Českobudějovicka, že měl během čtyř let usmrtit dva zákonem chráněné dravce. Stíhá ho za přečin pytláctví a neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy. Oba ptáky údajně zahrabal nedaleko svého bydliště.

Nákup - 1
aktualizováno 05.11.
Český maloobchod

Kde nakoupit? Z obcí na venkově mizí tisíce malých prodejen

Pro prodejnu potravin družstva Coop v Dolním Dvořišti byl měsíc říjen tím posledním. Přidala se tak na dlouhý seznam zaniklých prodejen v malých obcích. Ty drtí nejen zmenšující se počet nakupujících, ale i státní legislativa a velké řetězce. Za poslední léta tak zanikly tisíce obchůdků.

Důchody - 2
18.10.
Průzkum

Senioři v Česku živoří na hranici chudoby! Tisíce jich řeší exekuce

Chudoba a zadlužení trápí stále více českých seniorů. Podle průzkumu je na vině především exekuce, která postihla až 120 tisíc lidí ve věku nad 60 let. Čtyřicet procent seniorů má tři a více exekucí, desetina více než deset. Problémy však mají i lidé ve věku 50 – 60 let, exekuční řízení je vedeno proti 167 tisícům. Oproti průměru Evropské unie máme příliš vysoké náklady, díky kterým senioři často končí i na ulicích.

Barbora Havířová u soudu
aktualizováno 17.10.
Rozhodnutí soudu

Žena obrala seniora o 53 milionů. Ve vězení stráví 7 let

Vrchní soud snížil trest ženě, která měla podle obžaloby vylákat ze seniora v Norsku přes 53 milionů korun. Ve vězení má strávit 7 let. Obviněná se přiznala, že je patologickou hráčkou a většinu peněz údajně prohrála.

Pátrání - DOHNÁLEK FRANTIŠEK
aktualizováno 05.10.
Marné pátrání

Pomozte najít pana Františka! Nevrátil se domů z procházky

Policisté na Břeclavsku už šestý den pátrají po seniorovi z Bořetic, který v sobotu odešel z domova a od té doby je nezvěstný. Úspěch v pátrání nepřineslo ani nasazení desítek policistů, psovodů a vrtulníku.