Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Český Krumlov
aktualizováno 03.07.
toulky českem

Český Krumlov je sázka na jistotu. Zabavíte tady sebe i děti celý den!

Letní sezóna začala i na památkách a výletních místech po celé republice. Pokud si během prázdnin lámete hlavu nad tím, kam s dětmi vyrazit, máme pro vás tip. Vydejte se do Českého Krumlova.

Památkový inspektor: Zámek Rájec nad Svitavou
28.06.
bronzová medaile

Památkový inspektor vyrazil na nádherný zámek v Rájci

Památkový inspektor se vydal na zámek do Rájce na Blanensku. Nechal ho postavit jako rodinné sídlo šlechtický rod Salmů, teď ho vlastní stát. Zámek se pyšní nádvořím ve francouzském stylu, ale také třeba velkou zámeckou knihovnou.

Tajemné Česko - Zámek Zbiroh
20.05.
foto+video tajemné česko

Tajemný zámek Zbiroh: Nacistické rituály, poklad i utajovaný radar

Zámek Zbiroh na Rokycansku ukrývá mnoho tajemství. Některá z nich již byla odkryta, jiná si zámek nechává pro sebe uložené hluboko ve skále, na které leží. Jedná se bezesporu o pozoruhodné místo!

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 2
čtěte o tématu zámek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Zámek Konopiště
19.04.
památkový inspektor

Konopiště nabízí řadu novinek. Potkat tu můžete i celebrity!

Pokud si lámete hlavu, kam vyrazit o víkendu na výlet, tak pro Vás máme skvělou zprávu. Na obrazovku se vrací Památkový inspektor televize Nova. Vysílat ho budeme každý čtvrtek a přinese vám jedinečné typy a rady na výlety po celé republice. Prvním místem, kam se náš inspektor letos vypravil, byl zámek Konopiště.

Truhla v Pardubicích
31.03.
pardubický unikát

Velká vzácnost! Truhla v podzemí zámku skrývala poklad šlechticů

V podzemí pardubického zámku se nachází nejstarší dřevěná truhla v Česku, ke které ale veřejnost nemá přístup. Pochází ze 13. století, váží tunu a když ji chtěli restaurátoři opravit, museli ji otočit pomocí trámů, heverů a kladek. Na první pohled obyčejná truhla byla vytvořena k velmi speciálnímu účelu - sloužila k uložení šlechtického pokladu.

Miloš Zeman se v Lánech sešel s Andrejem Babišem
aktualizováno 20.03.
pravidelné setkání

Zeman v Lánech večeřel s Babišem. Mluvili hlavně o vládě

Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech povečeřel s Andrejem Babišem. Premiér v demisi ho na schůzce měl informovat o pokračujícím vyjednávání o jeho druhé vládě. ANO se tento týden chystá na další jednání s ČSSD i s komunisty.

Michal Tlusták
aktualizováno 02.03.
škoda 5 milionů

Nechal jsem spálit 58 obrazů, řekl kastelán policii. Našli jen rámy

Okresní soud v Břeclavi se v pátek zabýval případem zničených obrazů za 5 milionů korun. Podle obžaloby je nechal spálit bývalý kastelán valtického zámku Michal Tlusták.

Dítě v pračce - ilustrační
29.01.
Tragická nehoda

Kluk (5) vlezl do pračky, dvířka se zamkla! Udusil se, otec spal

Tragédií skončil odpolední spánek otce s pětiletým synem. Zatímco tatínek ještě spal, chlapec už se vzbudil a vydal se do koupelny. Zřejmě si chtěl jen hrát, když vlezl do bubnu pračky. Dveře se za ním ale zamkly a chlapec se udusil.

Požár zámku v Plané - 4
aktualizováno 11.11.
Propadlá střecha

V Plané na Tachovsku hoří zámek! Hasiči bojovali s ohněm celou noc

Celou noc bojovali hasiči s požárem střechy zámku v Plané na Tachovsku. Příčinu zatím vyšetřovatelé neznají, podle místních ale mohli požár založit bezdomovci, kteří v budově často přespávají.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 07.11.
filip v lánech

KSČM podpoří menšinovou vládu, má k tomu ale několik podmínek

Prezident Miloš Zeman odpoledne pokračoval ve svých povolebních schůzkách se šéfy stran, které se dostaly do sněmovny. Na zámek v Lánech za ním přijel předseda komunistů Vojtěch Filip.