Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zámek Lány otevřen veřejnosti
06.09.
Výročí Československa

Lány se po šesti letech otevřely všem. Ale jen na dva dny!

Zámek v Lánech se dnes po šesti letech otevřel veřejnosti. Prohlídku letního sídla prezidenta a přilehlých zahrad si nenechaly ujít tisíce lidí. K vidění byla například pracovna Miloše Zemana a jeho oblíbené křeslo. Návštěvníci mají možnost si unikátní prostory prohlédnout ještě zítra.

Zámecký skleník v Lednici připomíná tropický prales
22.08.
Zámecký skleník

Tropický ráj v lednickém zámku. Tento skleník připomíná Amazonii

Tentokrát prázdninoví inspektoři TV Nova zavedli diváky na místo, které potěší hlavně botaniky, ale nejenom je. Navštívili zámecký skleník v lednicko-valtickém areálu. Je 92 metrů dlouhý, 13 metrů široký a 10 metrů vysoký. A uvnitř se návštěvníci cítí jako v tropickém pralesu.

Hasiči prohledávají trosky shořelého barokního zámku
aktualizováno 20.08.
Milionové škody

Barokní zámek možná zapálil žhář! Policisté pátrají v troskách

Od pondělního rána začala policie spolu s hasiči ohledávat trosky barokního zámku v Horním Maršově v Krkonoších. Ten včera úplně shořel, požářiště ale už vychladlo, a tak vyšetřovatelé mohou sbírat stopy. I když jsou ve hře zatím všechny vyšetřovací varianty, místní jsou přesvědčeni, že tam řádil žhář.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 2
čtěte o tématu zámek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Požár v Horním Maršově na Trutnovsku
aktualizováno 19.08.
Požár památky

Všechny střechy zámku zničily plameny, škoda jde do milionů

Požár zámku v Horním Maršově na Trutnovsku zničil střechy na celém objektu, který má čtyři křídla. Oheň zničil i věž zámku. Zůstaly jen zděné části, uvedl v neděli dopoledne starosta obce Pavel Mrázek.

Zámek Matěje Stropnického - 1
16.08.
Nový život

Jak hospodaří zámecký pán Stropnický? Trápí ho mytí nádobí!

Třísky v rukou z mytí podlah, absence teplé vody a brzy přibyde i starost o dvě kozy. Tak teď žije Matěj Stropnický se svým partnerem, hercem Danielem Krejčíkem. Po koupi zámku v Osečanech na Příbramsku je čeká rozsáhlá rekonstrukce, ze které má vzejít i letní kulturní scéna. Velkolepým budoucím plánům ale předchází ještě spousta práce a Stropnický se svým partnerem Danielem nám prozradili, jak na zámku v současnosti hospodaří.

Matěj Stropnický s přítelem koupil zámek Osečany
13.08.
Konec spekulací!

Matěj Stropnický o stěhování. Řekl, kde vzal peníze na zámek

Bouřlivá debata se rozpoutala nad tím, kde Matěj Stropnický mladší se svým partnerem Danem vzali miliony na koupi zámku v Osečanech na Sedlčansku. Sám Stropnický na svém facebooku nyní přiznal, že peníze přišly od jeho maminky. Částku jí však chce do konce života splácet.

Prázdninový inspektor: Zámek Kratochvíle
09.08.
Prázdninový inspektor

Podobný zámek v Česku není! Na Kratochvíli si každý najde svoje

Prázdninoví inspektoři tentokrát vyrazili na jeden z nejhezčích zámků u nás. Jedná se o unikátní zámecký areál ve stylu severoitalských renesančních vil, který najdete na jihu Čech a jmenuje se Kratochvíle.

Prázdninový inspektor - Lednicko-valtický areál
31.07.
Oblíbený turistický cíl

Inspektoři vyrazili do Lednice. Mají tam zámek, park i minaret

Prázdniny jsou přesně v polovině a koupaliště i památky na vrcholu sezóny. A tak TV Nova prázdninové inspektory vyslala za opravdovou turistickou perlou – do Lednicko-valtického areálu. Tamní zámek totiž patří k těm nejkrásnějším a nejoblíbenějším místům nejen na Moravě, ale v celém Česku. A jako jeden z mála má navíc otevřeno celoročně.

Český Krumlov
aktualizováno 03.07.
toulky českem

Český Krumlov je sázka na jistotu. Zabavíte tady sebe i děti celý den!

Letní sezóna začala i na památkách a výletních místech po celé republice. Pokud si během prázdnin lámete hlavu nad tím, kam s dětmi vyrazit, máme pro vás tip. Vydejte se do Českého Krumlova.

Památkový inspektor: Zámek Rájec nad Svitavou
28.06.
bronzová medaile

Památkový inspektor vyrazil na nádherný zámek v Rájci

Památkový inspektor se vydal na zámek do Rájce na Blanensku. Nechal ho postavit jako rodinné sídlo šlechtický rod Salmů, teď ho vlastní stát. Zámek se pyšní nádvořím ve francouzském stylu, ale také třeba velkou zámeckou knihovnou.