Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prázdná poštovní schránka
aktualizováno 03.01.
velký výpadek

Česká pošta přestala doručovat noviny, tisíce lidí se jich nedočkaly

Českou poštu od nového roku v doručování denního tisku nahradila První novinová společnost (PNS) ve spolupráci s Mediaservisem a vydavatelské domy už hlásí první větší "výpadek". Týká se všech deníků a části časopisů, problém má být právě na straně externího doručovatele.

Česká pošta
19.12.
vyzrajte na poštu

Nedoručili vám balík? Na poštu nemusíte! Právnička poradila fintu

Reklamace nebo vracení nevhodných vánočních dárků - to čeká už příští týden zákazníky a obchodníky. Sdružení na ochranu spotřebitelů radí lidem nenechat se prodejcem odbýt a usilovat o svá práva. Bránit se můžete i tehdy, pokud vám pošta nedoručí balík do ruky.

Nakupování vánočních dárků přes e-shopy
18.12.
na poslední chvíli

Chcete dárky do Vánoc? Na nákup přes e-shopy zbývá jen pár hodin

Pokud patříte mezi ty, kteří své vánoční nákupy řeší přes internet, měli byste si s výběrem pospíšit. Jestli chcete mít jistotu, že budete mít všechny dárky pod stromečkem, měli byste objednat nejpozději dnes.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Nakupování vánočních dárků přes e-shopy
07.12.
nejzazší termín nákupu

Kupujete dárky přes e-shop? Do TOHOTO DATA musíte objednat

Vánoce se nezadržitelně blíží a lidé začínají nakupovat o sto šest. Stále větší oblibu má mezi Čechy nakupování přes internet. Tady ale hrozí, že když dárky objednáte příliš pozdě, nestihnout vám je pod stromeček doručit.

PPL
06.12.
problémy PPL

Žena čekala na balíček doma. Kurýr ji poslal rovnou na pobočku

S nedostatkem pracovníků se nepotýká jen Česká pošta, ale také další doručovací společnosti. V předvánočním čase se zvětšil objem zásilek a přepravci mnohdy nestíhají doručovat včas. Špatnou zkušenost se společností PPL má například paní Věra, které řidič místo doručení zásilky jednoduše řekl, ať si pro balík skočí na pobočku, neboť to má blízko.

Česká pošta - 4
aktualizováno 04.12.
šokující příběhy

Česká pošta jí ztratila složenku, peníze prý vyplatili někomu jinému

Kvůli službám České pošty zuří stále více lidí. Do redakce TN.cz se nám ozvaly desítky nespokojených klientů. Nejčastěji si stěžovali na doručování balíků, našli se ale i tací, podle kterých je chyba České pošty dostala do existenčních problémů.

Česká pošta
aktualizováno 21.11.
zpověď nespokojeného zákazníka

Dva dny čekám balík a ten nikde. Pošta tvrdí, že mě nezastihla

Stále více lidí si stěžuje na doručovací služby České pošty. Na své balíky čekají mnohdy marně a poté se musí spokojit s SMS, která říká, že zásilku nebylo možno doručit a mají se pro ni zastavit na pobočce. Jenomže se jedná i o zásilky seniorům nebo lidem, kteří na ně skutečně doma čekají. SMS o tom, že se adresáta nepodařilo zastihnout je tím pádem nepravdivá, protože doručovatelé se u jejich domu často ani neobjevili.

Česká pošta - 6
02.11.
navýší mzdy brigádníkům

Česká pošta nestíhá doručovat. Vánoce se blíží a ministr to neřeší

Česká pošta má dlouhodobě problémy s nedostatkem zaměstnanců. To se projevuje především ve větších městech, kde lidé na své zásilky často čekají marně. Nemá je kdo doručovat. Nezadržitelně se také blíží období Vánoc, kdy se objem zásilek značně zvýší. V krizové situaci však nepomůže ani Ministerstvo vnitra, které se do věcí České Pošty, ač je jejím zřizovatelem, nechce vůbec plést. Pošta však doufá, že pomůže navýšení hodinové mzdy pro brigádníky.

Pošta - 4
aktualizováno 01.11.
další problém

Adresát je mrtvý, vrátil se dopis. Česká pošta pohřbila živého Vítka

Česká pošta se kvůli nedostatku doručovatelů potýká s problémy. Někdy jsou ale zádrhely trochu jinde. Odesílatelku doporučeného psaní čekal skutečně šok, adresát totiž podle pošty zemřel. Raději proto kontaktovala rodinu, která byla touto informací skutečně překvapená. Užaslý byl i adresát, který byl samozřejmě živ a zdráv.

Nakupování vánočních dárků přes e-shopy
aktualizováno 06.12.
poslední termín

Kdy objednat dárky, aby vám je dodali do Vánoc?Termíny e-shopů

Vánoce se kvapem blíží a mnoho lidí teď řeší jediné - čím obdarovat své blízké. Pokud se ale chystáte nakupovat přes e-shop, měli byste to udělat s předstihem. Doručení zboží totiž nějakou dobu trvá a zásilkové služby mají v těchto dnech hodně napilno.