Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem
17.11.
Zeman letí do ruska

Nabitý diář Miloše Zemana: 16 akcí během čtyřdenní návštěvy Ruska

Prezident Miloš Zeman i se svou manželkou Ivanou mají v plánu návštěvu Ruska. Hrad v pátek zveřejnil opravdu nabitý program hlavy státu. Pan prezident si v Rusku asi moc neodpočine, během tří dnů návštěvy má jeho diář hned 16 položek, pokud nepočítáme přelety mezi městy.

Velká přehlídka v Moskvě
07.11.
100. výročí VŘSR

Uplynulo 100 let od Říjnové revoluce, Putin ale VŘSR neslaví

Přesně sto let uplynulo od chvíle, kdy se moci v Rusku při převratu ujali bolševici a vydláždili cestu ke vzniku Sovětského svazu. Režim prezidenta Vladimira Putina si výročí Říjnové revoluce nepřipomíná přímo. V Moskvě se vzpomínalo na přehlídku, která se konala během Bitvy o Moskvu v roce 1941. Vojáci z ní tehdy pochodovali rovnou na frontu.

Srážka vlaku s autobusem v Rusku
aktualizováno 06.10.
neštěstí v rusku

Vlak na kolejích roztrhal autobus! Lidé skákali ven, 16 jich zemřelo

Nejméně šestnáct lidí zemřelo v pátek ráno při srážce vlaku a autobusu poblíž města Vladimir východně od Moskvy. Proč k nehodě došlo, zatím není jasné. Podle ruských médií bylo ale nejspíš na vině selhání brzd.

Prásk.tv píše:

Konzervace mrtvého těla Vladimira Iljiče Lenina - 1
čtěte o tématu Moskva na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Alexander Navalnyj
aktualizováno 29.09.
nepovolené shromáždění

Nelegální shromáždění: Vyzyvatel Putina skončil opět za mřížemi!

Ruského opozičního politika Alexeje Navalného zadržela u jeho domu moskevská policie. Chystal se odjet na setkání se svými příznivci v rámci prezidentské kampaně. Úřady ale shromáždění nepovolily a označily ho za nezákonné.

Nahlášená bomba v Moskvě
aktualizováno 13.09.
Strach z teroru

Rusku hrozí bombovým útokem, v Moskvě evakuovali 20 tisíc lidí

Moskevská policie přijala ve středu několik telefonátů, které hrozily bombami umístěnými ve velkých nákupních centrech, na nádražích a na univerzitě. Kvůli hrozbám zahájili policisté rozsáhlou operaci. Ohrožené budovy musely opustit tisíce lidí. Bombové hrozby zasáhly i další města

Střelba
aktualizováno 05.09.
Motiv neznámý

Útok ve škole u Moskvy! Jedna učitelka a 3 studenti jsou zranění

Čtyři lidé byli zraněni v úterý ráno ve škole ve městečku Ivantějevka ležícím asi 20 km severovýchodně od Moskvy. Mladík tam přímo ve škole začal házet dýmovnice a střílet po spolužácích a útočit sekáčkem na maso. Policisté útočníka zadrželi.

Střelba u soudu v Moskvě
aktualizováno 01.08.
přestřelka v Rusku

U soudního líčení s moskevským gangem se střílelo. Tři mrtví

Při střelbě u soudu v ruské metropoli zemřeli tři lidé.

Striptérky tancují v bance
11.07.
video 18 + neobvyklá odplata

Muže naštvali v bance. Krutě se pomstil se striptérkami! VIDEO

Muž byl nespokojený se službami v moskevské bance. Svůj problém vyřešil svérázným způsobem. Do pobočky s sebou vzal dvě mladé ženy, ze kterých se později vyklubaly striptérky.

Požár obchodního centra
aktualizováno 10.07.
4. stupeň požárního poplachu

Obří požár obchoďáku v Moskvě, v akci bylo 400 záchranářů!

U obřího požáru moskevského obchodního centra Rio zasahovalo v pondělí večer na 400 záchranářů se 188 speciálními kusy techniky. Vyhlášen byl čtvrtý stupeň požárního poplachu, tedy druhý nejvážnější. Z místa je hlášeno nejméně 14 zraněných. Proč začalo hořet, se zatím neví.

Ruská policie při protestech zatkla stovky demonstrantů
12.06.
nedovolený přesun

O státním svátku zatkla policie v Rusku stovky demonstrantů

Ruská policie při dnešních protestech, svolaných opozičním předákem Alexejem Navalným, zatkla více než 1000 demonstrantů, hlavně v Moskvě a Petrohradu. Specializovaný server OVD-Info se zatím dopočítal přes 700 zatčených v Moskvě, o více než 500 zadržených v Petrohradu informovalo ruské ministerstvo vnitra. Navalného policisté zadrželi ještě před demonstrací. Důvodem zatýkání v Moskvě je prý nepovolený přesun protestů do centra na Tverskou ulici, kde se oslavuje státní svátek - Den Ruska.