Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Markéta Pekarová Adamová, Miloš Zeman
06.12.
Boj o rozpočet

Poslankyně chce prezidentovi omezit cesty, toto jí vzkázal Hrad

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová chce omezit zahraniční cesty prezidenta. V rámci pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu chce prezidentovi na cestování ubrat 450 tisíc korun a tyto peníze dát na protidrogovou prevenci. Podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o hloupý pokus o zviditelnění TOP 09.

Mladý učitel
01.11.
Státní rozpočet

Učitelé se zlobí: V rozpočtu nejsou peníze na slíbené zvýšení platů

Slibované navýšení platů pro učitele je v ohrožení. Vláda ve střednědobém výhledu státního rozpočtu na rok 2020 a 2021 podle Pedagogické komory nepočítá s navýšením financí pro školství. Do regionálního školství by v roce 2019 mělo směřovat 143,7 miliardy korun, v dalších dvou letech 147,5 miliardy. Komora však upozorňuje na to, že navýšení rozpočtu o necelé 4 miliardy navíc nemůže stačit.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 24.10.
Státní rozpočet

Sněmovna schválila nový rozpočet! Schodek bude 40 miliard

Poslanecká sněmovna hlasy ANO, ČSSD a KSČM schválila základní parametry státního rozpočtu na příčtí rok. Schodek má oproti loňsku klesnout z 50 na 40 miliard korun.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu
aktualizováno 24.10.
Jednání poslanců

Zeman podpořil rozpočet, navezl se do Kalouska. Ten prohrál sázku

Poslanci se začnou zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Ve Sněmovně o něm mluvil také prezident Miloš Zeman, který ho podpořil. Kritikou ale nešetřil, deficit by se podle něj měl postupně snižovat.

Alena Schillerová - 7
26.08.
Státní rozpočet

Ministryně financí předloží rozpočet se schodkem 40 miliard

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) předloží návrh státního rozpočtu na rok 2019 se schodkem 40 miliard korun, nižším, než se dosud plánovalo. Dosud ministerstvo financí plánovalo na příští rok schodek rozpočtu 50 miliard korun, který už schválila vláda. Snížení deficitu je podle Schillerové dáno očekávaným růstem mezd, a tím i odvodů do rozpočtu.

Koruny a eura - ilustrační foto
02.07.
Nelichotivá statistika

Státní rozpočet skončil v červnu ve schodku skoro 6 miliard!

Státní rozpočet se ke konci června dostal do schodku 5,9 miliardy korun, což je proti stejnému období loňského roku výsledek horší o 10,5 miliardy korun. Loni v červnu rozpočet vykázal přebytek 4,6 miliardy Kč, zatímco ke konci letošního května skončilo hospodaření státu schodkem 23,1 miliardy korun.

Andrej Babiš - peníze
01.06.
Státní rozpočet

Více peněz na důchody, školství i sport! Vláda odtajnila rozpočet

Většina úřadů a ministerstev by měla mít příští rok na výdaje více peněz. Počítá s tím první návrh státního rozpočtu na příští rok, který má ČTK k dispozici. Největší růst, o 41,4 miliardy Kč, je u ministerstva práce a sociálních věcí, následuje ministerstvo školství s růstem o 28,6 miliardy Kč. Naopak největší pokles v absolutní částce je u ministerstva zdravotnictví, a to o 1,4 miliardy korun.

Andrej Babiš - peníze
aktualizováno 28.05.
finance od státu

Boj o peníze! Ministři chtějí navíc 130 miliard korun, řekli své plány

Začal boj o peníze ze státního rozpočtu. Nové dálnice, boj se suchem nebo zvyšování platů. O to se letos mezi ministry hraje. Šéfové rezortů požadují navíc celkem 130 miliard korun. Podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové není možné jejich požadavkům vyhovět. Plánovaný schodek státního rozpočtu by tím stoupl téměř na čtyřnásobek.

Ministerstvo financí
01.02.
evropské prostředky

Státní rozpočet byl ke konci ledna v přebytku 26,5 miliardy

Hospodaření státního rozpočtu skončilo letos v lednu v přebytku 26,5 miliardy Kč. Loni v lednu byl přebytek 9,1 miliardy korun. Meziročně vyšší přebytek výrazně ovlivnily prostředky z EU, které byly vyšší o 17 miliard Kč. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo financí. Hospodaření rozpočtu očištěné o evropské prostředky by skončilo přebytkem pět miliard korun.

Ivan Pilný
aktualizováno 05.12.
jednání Sněmovny

Sněmovna schválila údaje státního rozpočtu na příští rok

Sněmovna dnes v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Navrhovaný schodek má proti letošnímu schválenému schodku klesnout o deset miliard korun na 50 miliard korun. Neprošel návrh TOP 09 vrátit návrh rozpočtu vládě k přepracování, aby snížila výdaje a schodek o 22,4 miliardy korun.