Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno dnes 11:40
povolební vyjednávání

Kam utekli voliči? Babiš obral o hlasy ČSSD, Okamura komunisty

Vítězné hnutí ANO v neděli zahájilo povolební vyjednávání se zástupci dalších stran nové Sněmovny. Předseda ANO Andrej Babiš nejprve diskutoval s KSČM o uspořádání Sněmovny, pak se sešel se zástupci hnutí STAN a ČSSD. Další jednání se uskuteční dnes.

Katalánci čekají na projev předsedy regionální vlády o nezávislosti
21.10.
krize ve Španělsku

Převzetí policie i TV: Španělsko chce omezit autonomii Katalánska

Španělský premiér Mariano Rajoy dnes zahájil mimořádné zasedání vlády, která má na programu omezení autonomie Katalánska. O návrhu bude pravděpodobně v pátek jednat také Senát, který ovládá vládní Lidová strana.

Evropská unie
19.10.
summit v Bruselu

Šéfové zemí EU se sešli u jednoho stolu, řeší migraci i brexit

Migrace je prvním tématem, kterým se dnes v podvečer v Bruselu zabývají šéfové států a vlád zemí Evropské unie. Říjnový summit má ale na programu i digitální problematiku a večer - kromě vystoupení britské premiérky Theresy Mayové k brexitu - především otázku vztahů mezi Evropskou unií a Tureckem.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 16.10.
Mimořádná schůze

Jednání o lithiu: Poslanci požádali vládu o zneplatnění memoranda

Poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi jednala o těžbě lithia téměř celý den. Nakonec schválila návrh komunistů na zneplatnění memoranda, které podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček a australskou firmou European Metals Holding.

Nákup - 2
13.10.
dvojí kvalita

Nemáme jiné chutě, zlobí se kvůli kvalitě potravin politici. Mají plán

Řešení problému dvojí kvality zboží v zemích evropské osmadvacítky podle českého premiéra Bohuslava Sobotky vyžaduje revizi unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách. Sobotka to dnes řekl na spotřebitelském summitu v Bratislavě, kterého se kromě premiérů čtyř středoevropských zemí účastní například i zástupci Evropské komise.

Hlasování v Senátu
12.10.
Kdo bude těžit?

Kauza lithium otřásá politickou scénou. Senátoři jednali do noci

Nenadřazujte své politické zájmy nad zájmy České republiky - tak by se dalo shrnout včerejší jednání Senátu, který se až do pozdních nočních hodin zabýval kauzou lithium. Podepsání memoranda o spolupráci australské firmy a státu v těžbě se v posledních dnech stalo předvolebním tématem.

Máslo
11.10.
drahé máslo

Růst ceny másla vláda neřešila. Ministři se na jednání nedostavili!

Už více než před dvěma týdny se z ceny másla stalo politické téma. Ve středu měli ministr financí Ivan Pilný a ministr zemědělství Marian Jurečka předložit premiérovi zprávu o tom, jak situaci vyřešit, a měli jednat i o ceně mléčných výrobků. Také měli vysvětlit, proč cena másla tak prudce v posledních měsících vzrostla. Jenže na jednání vlády nepřišel ani jeden z těchto ministrů.

Novorozenec. Ilustrační foto
aktualizováno 11.10.
půjde sedět

Prorazila lebku pětiměsíčnímu synovi! Matka tří dětí dostala trest

Brněnský krajský soud ve středu poslal na 15 let za mříže ženu za vraždu jejího pětiměsíčního syna. Tělo dítěte objevili policisté v listopadu u ženy v bytě. Umíralo zřejmě desítky minut.

Kim Čong-un, Donald Trump
08.10.
Prezident vyhrožuje

Trump o KLDR: "Jednání jsou k ničemu, fungovat bude jen jedno!"

Americký prezident Donald Trump znovu naznačil, že se kloní k silovému řešení vztahu s KLDR. Na twitteru napsal, že 25 let vyjednávání nic nevyřešilo, a tak zbývá "jediná věc, která bude fungovat".

Těžba lithia na Cínovci
aktualizováno 06.10.
boj o lithium

Na Cínovci leží poklad za miliardy! Strany se hádají, kdo bude těžit

Těžba lithia na Cínovci by mohla přinést státu stovky miliard korun, není proto divu, že se stala před volbami velmi diskutovaným tématem. Sněmovna dokonce zvažuje mimořádnou schůzi a to kvůli tzv. Memorandu o porozumění, které tento týden podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček s australskou firmou European Metals Holdings.