Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lobbisti
včera 21:21
registrace lobbistů

Revoluce v politice! Vláda chce udělat z lobbismu povolání

V české politice se chystá velká revoluce. Vláda Andreje Babiše bude už zítra jednat o tom, jestli se lobbismus stane oficiálním povoláním. Pokud ano, bude takový profesionální lobbista registrovaný a například každé tři měsíce by měl zveřejňovat zprávy o svých schůzkách s politiky.

Předsedající Petr Gazdík
15.02.
podpora kabinetu

Starostové budou jednat s ANO. Chtějí zabránit vládě SPD a KSČM

Celostátní výbor Starostů a nezávislých (STAN) dnes odsouhlasil, aby hnutí jednalo s ANO o podmínkách pro podporu vlády. Chce tak zabránit podílu KSČM a hnutí Svoboda a přímá demokracie na vládě. Starostové dosud podporu kabinetu odmítali, ve Sněmovně mají šest poslanců.

Protest taxikářů
aktualizováno 14.02.
Protesty taxikářů

Babiš vyzval Uber, aby dodržoval zákon. Vláda chce uspíšit novelu

Vláda se pokusí zrychleně prosadit změny zákona, aby odstranila rozdíly mezi podnikáním taxikářů a provozovatelů alternativních služeb. Taxikáři poté zrušili středeční protest.

Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Jaroslav Doležal
13.02.
je u soudu

Sňatkový podvodník všech dob? Járu ženy zahrnuly miliony i dětmi!

Ústecký krajský soud začal řešit nejspíš největší případ týkající se sňatkového podvodníka za poslední roky. Jaroslav Doležal podle obžaloby podvedl 32 žen a napáchal škodu za 18 milionů korun.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 13.02.
sestavování vlády

Zástupci ODS, KDU-ČSL a STAN by jednali o koalici, Babiš nechce

Další kolo povolebních vyjednávání dopoledne proběhlo v Poslanecké sněmovně. Na jednáních se sešli zástupci KDU-ČSL, ODS a také Starostů. Odpoledne by měl ve Sněmovně ještě vystoupit také poslanec za ODS Marek Benda, který navrhuje novelu takzvaného protikuřáckého zákona.

Protest taxikářů
13.02.
jednání po protestech

Babiš se sejde s protestujícími taxikáři, pozval je na vládu

Taxikáře protestující proti dopravní službě Uber pozval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na středeční jednání vlády. Podle mluvčí kabinetu Barbory Peterové by schůzka měla trvat maximálně půl hodiny a premiér chce, aby se jí účastnili také ministři dopravy Dan Ťok (ANO) a průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO). Taxikáře bude reprezentovat místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová. Jak přesně se schůzka odehraje, bude mimo jiné záležet na průběhu pravidelného středečního jednání vlády, které ve Strakově akademii začne v 8:00, řekla Peterová ČTK.

Změna na letní čas
08.02.
hlasujte jste pro zrušení?

Konec letního času: Europoslanci mají rozhodnout dnes! ANKETA

Evropský parlament se ve čtvrtek na planetárním zasedání ve Štrasburku bude zabývat návrhem na zrušení střídání zimního a letního času. Pokud ho schválí většina poslanců, vyzvou europoslanci Evropskou komisi k tomu, aby příslušný předpis upravila.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno 07.02.
Jednání o vládě

Okamura si schůzku pochvaloval, Babiš ale s SPD vládnout nechce

Hnutí ANO a SPD se dnes sešly, aby znovu projednali programové priority a případnou spolupráci. Tomio Okamura si výsledek jednání pochvaloval a řekl, že Andrej Babiš nemá problém s jejich programem. Na druhé straně Andrej Babiš ještě před začátkem jednání řekl, že nepočítá s podporou Okamury a dokonce ani toleranci.

Angela Merkelová a Martin Schulz
05.02.
koaliční dohoda

V Berlíně se jedná o nové německé vládě. Neshody pokračují

V Berlíně pokračují jednání o nové německé vládě. Křesťansko-demokratická unie a sociální demokraté se o víkendu neshodli hlavně na otázkách zdravotnictví a reformy pracovního trhu. Lídři stran ale doufají, že se jim podaří dohodu uzavřít nejpozději do zítra.

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 04.02.
důvěra vládě

Hnutí ANO hledá podporu pro vládu, v úterý bude jednat s KSČM

Hnutí ANO dál pokračuje v hledání podpory pro druhé sestavování vlády, intenzivně teď jedná třeba s KSČM. Už v úterý chtějí komunisté projednat s Andrejem Babišem některé zásadní programové body, které by mohly rozhodnout o tom, jestli budou komunisté druhou vládu tolerovat.