Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
aktualizováno včera 17:00
anketa Platy politiků

Poslanci si zvýšili platy. Od nového roku dostanou tisíce navíc

Poslanci na dnešním jednání schválili zvýšení platů vrcholných politiků o 9 procent. Kdyby vládní návrh, který zpomaluje růst platů, dnes neodhlasovali, zvýšil by se jim od nového roku o 20 procent. Základní plat politiků v současnosti činí 75 900 korun. Od nového roku by měli dostávat 83 korun hrubého.

Uprchlíci v Evropě - 20
14.11.
Globální dohoda

Vláda odmítla migrační pakt OSN! České návrhy v něm nejsou

Vláda podle očekávání odmítla účast na globálním paktu OSN o migraci. ČTK to sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Společně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) už odmítavý postoj avizovali minulý týden.

Andrej Babiš
14.11.
reakce ministrů

Ministři očekávají od Babiše vyjádření, vyslýchat ho nebudou

Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček budou jednat o kauze údajného únosu premiérova syna po zasedání vlády. Ministři, kteří přišli ráno do Strakovy akademie na pravidelnou schůzi menšinového kabinetu, očekávají od premiéra po jeho návratu ze zahraničí vyjádření k citlivému případu. Podle slov ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) nebudou ale Babiše vyslýchat.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Sněmovna - zahalování
aktualizováno 13.11.
důležitá jednání

Sněmovna bude řešit zahalování obličeje i růst platů učitelů

Poslanci se v úterý budou ve Sněmovně zabývat případnými sankcemi vůči Saúdské Arábii. Jednat by měli také o tom, jak naplnili loňské sněmovní usnesení o růstu učitelských platů. Hnutí SPD navíc plánuje předložit sněmovně novelu zákona o přestupcích.

Výstavba silnice - ilustrační foto
09.11.
Údržba silnic

Budou peníze na opravy silnic? Vláda pořád nenašla 4 miliardy

Stát napíná kraje a stále jim nepotvrdil peníze na opravy silnic nižších tříd. Tyto finance jsou přitom pro kraje klíčové, bez nich by měly velké problémy s financováním údržby silnic druhých a třetích tříd. Na pátečním jednání vlády a Asociace krajů se řešilo i silniční mýto.

Brexit - ilustrační foto
01.11.
Odchod Británie z EU

Dohoda o brexitu je na spadnutí! Zůstává jediné sporné téma

Dohoda mezi Velkou Británií a Evropskou unií o brexitu je prý na spadnutí. Podle britského vyjednavače by její předběžné znění mohlo být na stole do 21. listopadu. Obě strany měly vyřešit většinu sporných témat. Poslední otázkou tak zůstávají hranice mezi Irskem a Severním Irskem.

Andrej Babiš
01.11.
Řešení migrace

Babiš chce zrušit smlouvu s OSN o uprchlících: "Nelíbí se mi!"

Od globálního paktu OSN o migraci by měla Česká republika odstoupit, řekl ve čtvrtek při poslaneckých interpelacích premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda o něm bude jednat příští týden.

Žádost o ruku
aktualizováno 31.10.
SVAZEK STEJNÉHO POHLAVÍ

Poslanci mají rozhodnout o sňatcích homosexuálů! ANKETA

Debatu o sňatkách homosexuálů odložili poslanci na čtvrtek. Na programu je ale i případná změna Listiny základních práv a svobod, která by tak doslovně chránila manželství jako svazek muže a ženy. Petici na podporu homosexuálních sňatků podepsalo přes 70 tisíc lidí.

Soud s Petrem Kramným - 1
31.10.
Stížnost na podjatost

Kramný v šoku! Jeho osud je v rukou soudce, co ho poslal za katr

Další rána pro Petra Kramného! Kramný, který si odpykává 28 let za vraždu manželky a dcery, se snaží o obnovu řízení. Ale poté, co soudkyně Renáta Gilová rozhodla o své nepodjatosti v Kramného kauze, dostal na stůl stížnost k tomuto rozhodnutí soudce Václav Čapka. Ten stejný, který v roce 2016 zamítl Kramného odvolání k rozsudku za vraždu a potvrdil mu osmadvacetiletý trest.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
26.10.
Jednání sněmovny

Na oddlužení dosáhne víc lidí! Tohle pro bankrot musí udělat

Na možnost osobního bankrotu zřejmě dosáhne širší okruh lidí v dluhové pasti. Sněmovna schválila insolvenční novelu, která podmínky oddlužení zmírní. Neexistovala by nynější vstupní podmínka, podle níž musí být dlužník schopen uhradit v pěti letech aspoň 30 procent svých závazků.