Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Peníze
včera 22:12
jednání vlády

Vláda bude jednat o zvýšení minimální mzdy, bude to opět boj!

Už zítra bude vláda znovu jednat o zvýšení minimální mzdy v Česku. A očekává se opět boj. Koalice totiž není jednotná. Sociální demokraté navrhují přidat 1200 korun k současným 11 tisícům, jenže lidovci jsou proti.

Miloslav Ludvík
02.08.
Boj o peníze

Jednání o rozpočtu nekončí, zdravotnictví chce miliardy navíc!

Pokračuje vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Dnes na ministerstvo financí přišel šéf rezortu zdravotnictví Miloslav Ludvík z ČSSD. Ten chce pro svůj rezort o 3,7 miliardy korun více.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.07.
Moc práce, málo času

Poslanci nestihnou schválit stovky věcí. Odpovědnost házejí na jiné

Poslanci nestihnou projednat velké množství zákonů. Ani kdyby pracovali přesčas. K projednání je více než tři sta sněmovních tisků a poslanci se sejdou už jen tento týden a pak až v září. Na většinu návrhů zákonů se tak do voleb nedostane.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Setkání před summitem G20
aktualizováno 08.07.
závěrečná jednání

G20 je pro volný obchod. Kromě USA schválila i klimatické cíle

Skupina velkých světových ekonomik G20 se dnes v závěrečném komuniké ze summitu v Hamburku přihlásila k volnému obchodu. Devatenáct členů se vyslovilo i pro rychlé naplnění klimatických cílů, zároveň ale vzalo na vědomí odlišný postoj Spojených států.Vrcholné jednání provázely rozsáhlé násilné protesty v ulicích, při kterých bylo zraněno přes 200 policistů a zatčeny desítky výtržníků.

Donald Trump a Angela Merkelová
aktualizováno 06.07.
společné jednání

Merkelová jednala s Trumpem, řešili sporné otázky

O sporných otázkách volného obchodu nebo ochrany klimatu jednali dnes v Hamburku německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Donald Trump. Při schůzce se dotkli také napjaté situace kolem Severní Koreje nebo bojů v Sýrii a na Ukrajině.

Bohuslav Sobotka odletěl na jednání V4 do Maďarska
aktualizováno 03.07.
summit v budapešti

Premiéři V4 řeší terorismus i migraci. Pozvali prezidenta Egypta

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká cesta do Budapešti, na summit zemí V4. Ten se koná poprvé za maďarského předsednictví ve Visegrádské skupině. Hostem na setkání bude také egyptský prezident.

Vladimír Putin na konferenci v Biškeku
23.06.
jednání v Bruselu

Sankce vůči Rusku se prodlužují! Summit rozhodl i o posílení obrany

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek večer v Bruselu rozhodli posílit spolupráci EU v obranné oblasti, usnesli se na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku a potvrdili odhodlání prosadit globální klimatickou dohodu z Paříže. Diskuse prvního dne summitu se nakonec točila hlavně kolem nedávno započatých vyjednávání o odchodu Velké Británie z bloku.

Bohuslav Sobotka - 5
aktualizováno 21.06.
Už ne předseda ČSSD

Sobotka vedl jednání vlády poprvé jako řadový sociální demokrat

Dnes vůbec poprvé zasedal kabinet Bohuslava Sobotky, kdy premiér už není zároveň předsedou sociální demokracie ani jejím volebním lídrem do podzimních voleb.

Brexit - Ilustrační foto
aktualizováno 15.06.
odchod británie

Brexit se neodvratně blíží, jednání o odchodu začne už za pár dní

Evropská unie a Británie se oficiálně dohodly, že jejich vyjednávači Michel Barnier a David Davis zahájí rozhovory o britském odchodu z EU v pondělí 19. června. O společném prohlášení dnes informovalo britské ministerstvo pro brexit.

Jean Claude Juncker v Praze
aktualizováno 09.06.
jednání v praze

Evropa jedná o bezpečnosti. Juncker chce společnou obranu

V dnešním světě nestačí k zajištění bezpečnosti měkká síla, Evropská unie potřebuje účinnou obrannou politiku, řekl na bezpečnostní konferenci v Praze šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.