Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

jednání prezidentů

Zastavte jaderný program, vyzval Trump Írán při návštvě Izraele

Prezident Spojených států Donald Trump se v rámci své první zahraniční cesty přesunul do Izraele. V židovském státě stráví 2 dny a navštíví i palestinská území. Hned po příletu se setkal se svým izraelským protějškem Rivlinem a premiérem Netanyahuem.

Cizinci v zúžení blokovali dálnici
Aktualizováno Předevčírem 17:50
ohrožování provozu

Cizinci mámili z lidí peníze! V autě blokovali zúženou dálnici

V neděli odpoledne došlo k incidentu, který nápadně připomínal praktiky podvodníků, kteří již na českých silnicích působili dříve. Při podobných praktikách tahali šejdíři pod různými záminkami z důvěřivých lidí peníze. V tomto případě trojice mužů žádala peníze na benzín, podle portálu Aktu.cz měli ale peněženky plné. Při svém počínání navíc několikrát ohrozili další řidiče, když například zablokovali dálnici v zúžení.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 19.5. 2017 18:18
změny na ministerstvu

Konec krize? Zeman souhlasí s návrhem na nového ministra

Prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí. Jeho jmenování lze očekávat během příštího týdne, uvedl na facebooku mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předcházet by mu mělo odvolání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše z funkce ministra financí i místopředsedy vlády, které Sobotka navrhl Zemanovi 5. května.

Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

střet zájmů

Evropská unie si posvítí na ČR: Kvůli zneužívání médií politiky

Poslanci v Evropském parlamentu budou na své schůzi řešit zneužívání médií politiky v České republice.

Andrej Babiš
Aktualizováno 15.5. 2017 20:23
probíhající vyšetřování

Kauza odposlechů: Babiš odmítl převzetí živého policejního spisu

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na dnešním zasedání Bezpečnostní rady státu znovu odmítl, že by dostal od novináře svého bývalého deníku živý policejní spis, jak naznačují nahrávky, které se v posledních týdnech objevily na internetu. Novinářům to po jednání řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Politici v radě dostali od zástupců příslušných orgánů ujištění, že nahrávky jsou předmětem vyšetřování, dodal.

Bohuslav Sobotka, Alena Schillerová, Andrej Babiš
Aktualizováno 15.5. 2017 20:18
jednání koalice

Vládní krize pokračuje: Sobotka Schillerové nevěří, ta je v šoku

Jak vyřešit vládní krizi? O tom v pondělí před schůzí vlády jednali premiér Bohuslav Sobotka s koaličními partnery z ANO a KDU-ČSL. Podle předpokladů se diskutovalo o jméně Aleny Schillerové, která by podle ANO mohla nahradit Andreje Babiše na ministerstvu financí. S tím ale předseda vlády nesouhlasí a žádá jiný návrh. Ten by mělo hnutí ANO předložit už ve středu.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 14.5. 2017 21:49
vládní krize

Babiš chce setkání se Sobotkou! A tohle vzkázal Zeman z Číny

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolal koaliční radu na čtvrteční podvečer. Hnutí ANO v pondělí na zasedání předsednictva vlády ale požádá o dřívější termín. Informaci potvrdila mluvčí vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) Lucie Kubovičová. Situace vyžaduje rychlejší jednání, uvedla.

setkání s Putinem

Zrušte zbývající sankce a víza, vyzval Erdogan Rusko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před odletem do Soči na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem vyzval Rusko, aby v zájmu definitivní normalizace vzájemných vztahů bezodkladně zrušilo zbývající obchodní sankce proti Turecku. Potvrdil také, že s Putinem bude jednat o situaci v Sýrii.

Andrej Babiš na Pražském hradě
Aktualizováno 3.5. 2017 20:58
Pád vlády

Zeman demisi přijme, tvrdí Babiš. Sám vládu řídit nechce. ANKETA

Premiér Bohuslav Sobotka v úterý šokoval oznámením, že jeho vláda do konce týdne podá demisi. Opoziční politici začali ve středu volat po předčasných volbách. Zástupci vládnoucí koalice je prozatím odmítají. Ve středu se sešla vláda. Odpoledne přijal prezident Miloš Zeman předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu ČSSD Milana Chovance. Premiér Sobotka podá demisi ve čtvrtek v 15:15.

jednání o brexitu

EU poladí taktiku na Brexit. O dopadech na Česko není shoda

Už zítra rozhodnou předsedové vlád zemí Evropské unie o tom, jakou strategii zaujme EU při jednáních o Brexitu. Odchod Británie by pro Česku republiku mohl znamenat miliardové ztráty, tedy alespoň podle některých ekonomů. Jiní si zase myslí, že dopad bude pro Čechy minimální. Koho se změny dotknou určitě, jsou Češi, kteří v Británii pracující a podnikající.