Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zimní silnice - ilustrační
aktualizováno 08.12.
nová výstraha předpověď na víkend

Ledovka i zabíjela! Pozor, v těchto krajích stále hrozí nebezpečí

Meteorologové varují před další tvorbou ledovky. Kvůli namrzlé vozovce v pátek bouralo několik aut, výstraha platná do poledních hodin se na některých místech prodlužuje až do soboty. Hrozí i náledí.

Nehoda autobusu v Dolních Měcholupech
aktualizováno 04.12.
sníh komplikuje dopravu

Autobus s lidmi skončil u Prahy v příkopu. Tři cestující se zranili

Řidiči se na silnicích od rána potýkají se sněhovou pokrývkou. Na mnoha místech husté sněžení pořádně zkomplikovalo dopravu a hasiči měli plné ruce práce s vytahováním aut z příkopů. Bouralo se ale i na suchých silnicích.

Ledovka trápila řidiče
aktualizováno 01.12.
Sjízdnost silnic

Silnice sevřela ledovka, kamiony místy vůbec neprojedou

Silnice v Čechách i na Moravě přesně dle výstrahy meteorologů na mnoha místech pokryla v pátek ráno ledovka. Opatrní by řidiči měli být především na vedlejších silnicích a šoféři kamionů by měli věnovat velkou pozornost zvolené trase, aby neuvízli.

Prásk.tv píše:

1836494
čtěte o tématu náledí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Škola smyku
aktualizováno 27.11.
Zodpovědná práce

Na okruhu trénovali řidiči sanitek! Zkoušeli jízdu na sněhu a náledí

Asi 50 řidičů sanitek z celého Libereckého kraje si mohlo vyzkoušet své schopnosti na sněhu a náledí na okruhu v Sosnové v okrese Česká Lípa. A přestože se jedná o skutečné profesionály, přiznali, že je instruktoři dost zaskočili.

Náledí
27.11.
dopravní nehody

Řidiče potrápila ledovka, nehody a uvízlé kamiony blokovaly silnice

Řidiče téměř po celé republice ráno a dopoledne trápily náledí a ledovka. Na zledovatělých silnicích se staly desítky nehod. Na mnoha místech navíc blokovaly provoz uvízlé kamiony. Velmi obtížná situace byla například na Vysočině.

Náledí - námraza
aktualizováno 23.11.
vážná nehoda

Při nehodě na náledí se zranilo 5 lidí, k havárii musel letět vrtulník

Jižní Čechy sevřelo ve čtvrtek ráno náledí, což výrazně zhoršilo podmínky na silnicích. Jen na Jindřichohradecku vyjížděli policisté k celé řadě nehod. U Blažejova se při vážné nehodě zranilo celkem 5 lidí, jednoho z nich museli vyprostit hasiči, následně ho transportoval do nemocnice vrtulník.

Srážka vlaku s nákladním vozidlem
aktualizováno 17.11.
Obecné ohrožení

Kamion uvízl na přejezdu, smetl ho vlak. Řidiči hrozí pět let

Řidiče náklaďáku, který v lednu nedokázal odjet z namrzlého železničního přejezdu v Žichlínku na Orlickoústecku, obvinila policie z obecného ohrožení. Řidič se sedm minut snažil svůj vůz dostat z kolejí, nakonec do něj ale vlak narazil.

V Aši napadl sníh
aktualizováno 13.11.
počasí

Nejen na horách napadl sníh, meteorologové varují před náledím

V neděli večer a v noci na pondělí v Česku sněžilo. Sníh začal v nižších polohách rychle roztávat a na mokrých silnicích hrozí v případě mrazu náledí. Na pozoru by měli být především řidiči cestující na západě země v nižších polohách.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 11.11.
výstraha meteorologů

Pozor na náledí, varuje ČHMÚ! V neděli začne sněžit i v nížinách

Meteorologové varují před náledím. Hrozí v noci a v neděli ráno hlavně v Čechách a na Českomoravské vrchovině. V závěru víkendu i v pondělí by pak mohlo sněžit i v nižších polohách.

sněžení ve Slavkově
aktualizováno 18.04.
předpověď počasí

ČR bičují kroupy a déšť, někde sněží a hrozí náledí! MAPY SNĚHU

Během úterního večera a středy zasáhne zejména sever Moravy a Slezsko vydatné a trvalé sněžení. Do čtvrtečního rána má napadnout celkem až dvacet centimetrů sněhu, na horách třicet. Na jiných místech země naopak prší.