Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Gabriela Koukalová
17.04.
otevřená zpověď

Trpí psychickými problémy? Tohle si o Koukalové myslí psycholog

Biatlonistka Gabriela Koukalová ve své autobiografii Jiná šokovala otevřenou zpovědí o anorexii i napjatých vztazích v týmu. A právě zjištění, že biatlonový tým není tak dokonalá rodina, jak se navenek zdálo, mnohé šokovalo. Co si o pomluvách i přiznání Koukalové myslí psycholog?

Muž, který týral psa a Daniel, vrah z Teplic
22.03.
pes Marley

Psycholog o tyranech zvířat: Mohou zaútočit na člověka! I zabít

Českem otřásají případy týrání zvířat, kterých se v posledních týdnech stalo hned několik. Velké reakce vyvolalo video, na kterém Jakub z Prachatic škrtí malé štěně. Tyrani zvířat mohou podle psychologa zaútočit i na lidi. Pes ale zůstává majiteli věrný za každých okolností.

Vítěz loterie
08.02.
Eurojackpot

Miliardová výhra může s člověkem zamávat! Rady jak to zvládnout

Asi každý se někdy nechal unést svojí představivostí a opájel se sny o obrovském bohatství. Koneckonců, kdo by nechtěl být nadosmrti rentiérem? Nabytí obřího majetku má ovšem i mnohá úskalí. Proto jsme oslovili renomovaného psychologa, aby vysvětlil, jak se třeba z výhry Eurojackpotu nezbláznit a jakých chyb se vyvarovat.

Prásk.tv píše:

Ewa Farna - 5
čtěte o tématu psycholog na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Miloš Zeman a Jiří Drahoš ve volebních štábech
29.01.
Konec kampaně

Psycholog: Depresi mohou mít Drahoš i Zeman! Stres jim chybí

Náročná předvolební kampaň, napětí ve štábech po uzavření volebních místností, desítky rozhovorů. To během posledních dnů zažili oba kandidáti na prezidenta. Podle psychologů teď mohou Miloš Zeman i Jiří Drahoš zažívat těžké období. Po stresu a vypětí totiž může přijít pocit prázdna až deprese.

Zimní deprese
18.01.
video rozhovor

Jak přežít nejdepresivnější dny roku? Čtěte RADY PSYCHOLOGA

Druhá polovina ledna a začátek února jsou nejdepresivnějším obdobím v roce. A nemohou za to jen krátké dny bez slunce, ale i řada jiných aspektů. Jak si i v tomto období udržet dobrou náladu, nám poradil odborník!

Podzimní deprese
27.12.
těžká nemoc

Zimní deprese jsou závažné, jako ty "běžné"! Takhle je zmírníte

U mnoha lidí se nálada mění podle ročního období, u některých jde ale o skutečnou nemoc - depresi. Nejrozšířenější formou je tzv. zimní deprese, která začíná na podzim a končí s příchodem jara. Mezi hlavní příznaky patří nedostatek energie, větší potřeba spánku a menší chuť dělat nějaké aktivity, které jinak přinášejí uspokojení. Někdy je pro takto zasaženého jedince dokonce obtížné i pracovat.

2081304
09.12.

VÍKEND: Psychologové, kteří srovnají i toho nejagresivnějšího psa

Česko je psí velmocí. Jsou jich tu dva milióny a to je v přepočtu na hlavu nejvíc v Evropě. Pravidla jejich chovu přitom patří k těm nejvágnějším a to logicky přináší problémy.

Čert
aktualizováno 05.12.
mikulášská nadílka

Strašit, nebo nestrašit čertem? Tohle udělejte, když dítě zpanikaří

Už dnes večer zamíří do mnoha domácností trojice nadpozemských bytostí. Mikuláš doprovázený andělem a čertem je v Česku tradicí. Hodné děti se mohou těšit na odměnu, ty zlobivé čeká pokárání. Někdy se ale může návštěva čertů nepříjemně zvrtnout a pak už jde o zdraví.

Vánoční deprese
aktualizováno 24.11.
měsíc do vánoc

Jste z Vánoc na prášky? V ohrožení jsou tři skupiny lidí!

Podle psychologů jsou vánoční svátky nejvíce stresovým obdobím v roce. Někteří se bojí o své výdaje, jiní že nemají nic hotovo, další že nic nestíhají. Pak jsou tací, kteří žijí ve strachu, že svátky nemají s kým trávit. Psycholog Tomáš Morávek poradil, jak se vyhnout předvánočnímu stresu a užít si Vánoce skutečně jako svátky klidu a pohody.

Tomáš Morávek
aktualizováno 31.10.
bratrovražda v Počátkách

Zoufalství a bezmoc: Psycholog popsal pocity rodičů mrtvých synů

Vražda dvojčat v Počátkách na Pelhřimovsku otřásla veřejností. Muž, který ubodal své dva bratry, je obviněn z vícenásobné vraždy. Rodiče útočníka a ubodaných a nyní čeká velmi složité a bolestivé období. Během pár okamžiků totiž přišli hned o tři děti. Jaký může být psychický stav rodiny a jak se ztrátou mohou vyrovnat, nastínil psycholog Tomáš Morávek.