Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předsevzetí
04.01.
Novoroční předsevzetí

Odhalili nejčastější předsevzetí Čechů. Je mezi nimi i to vaše?

Každý druhý Čech si dává novoroční předsevzetí, alespoň podle průzkumu společnosti Sanep. Nejčastěji chceme v novém roce zhubnout a lépe šetřit peníze. Více než třem čtvrtinám z nás se to ale nepodaří splnit.

Vyhoření
11.12.
průzkum

Netrpíte syndromem vyhoření? Známky vykazuje každý pátý Čech

Únava, cynismus a ztráta smyslu života, známky vyhoření vykazuje podle průzkumu psychiatrů každý pátý Čech. Záleží přitom na míře stresu v zaměstnání i způsobu relaxace. Nejohroženější jsou manažeři, lékaři a učitelé. Doporučuje se více pohybu, spánku a oddělení profesního života od toho osobního.

Anděl, čert a Mikuláš
26.11.
Oblíbená tradice

O Mikuláše je obrovský zájem. Objednávky již někteří nepřijímají

Do Mikulášské nadílky zbývá ještě více než týden, ale pokud je chcete objednat pro své děti, tak budete mít nejspíš problém. Skupinky, které se této činnosti pravidelně věnují, mají totiž většinou plno a další objednávky už nepřijímají.

Prásk.tv píše:

Koho se bojíte
čtěte o tématu psycholog na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Děti s mobily ve škole - ilustrační
02.11.
Děti a technologie

Školy zakazují mobily o přestávce, rodiče jásají! ANKETA

Některé školy zavádějí zákaz používání mobilních telefonů i o přestávkách. Ředitelé chtějí, aby spolu děti opět normálně mluvily a ne jen koukaly do displejů. Většina rodičů i psychologové se shodují, že je to správné rozhodnutí.

Václav Mertin o nalezeném chlapci
02.11.
vrátil se po 8 dnech

Proč Robert mlčí o svém zmizení? Strach, špatný zážitek, tuší expert

Robert (13) z Chebska, který zmizel na osm dní, může někoho krýt! Dětský psycholog Václav Mertin pro TN.cz rozebral, proč děti o svém útěku mlčí.

Vojenský psycholog
26.10.
vojenský psycholog

Jak informují o smrti vojáka? Je to závod o čas, rodiny budí i v noci

Čeští vojáci na misi v Afghanistánu se během posledního týdne stali hned dvakrát cílem nepřátelského útoku. Jeden voják zemřel a sedm dalších bylo zraněno, z toho jeden vážně. Kromě vojáků je situace složitá i pro strachující se rodiny. Armáda ČR nabízí pomoc nejen pozůstalým.

Týrané dítě -2
29.08.
Fyzické tresty

Psycholog: Děti nebijte ani za trest! Škodí jim to víc, než myslíte

Škola klepe na dveře a s ní i známky, které ne vždy dělají rodičům radost. Podle psychologů byste ale neměli dítě ani v případě pětky nebo většího problému trestat fyzicky. Mnohem lépe podle nich funguje systém odměn.

Jeroným Klimeš
aktualizováno 23.08.
chat na tn.cz

Začněte už teď! Psycholog poradil, jak připravit děti na školu

Děti mají před sebou poslední týden prázdnin. Po dvouměsíčním volnu pak znovu usednout do lavic. Jak je na přechod z prázdninového do školního režimu připravit, aby pro ně byl šok co nejmenší? Čtenářům TN.cz poradil psycholog Jeroným Klimeš.

Školní docházka
12.08.
Škola volá

Na školu připravujte dítě už teď, radí psycholog. Poradil, jak nejlíp

Nový školní rok začne už za tři týdny a do lavic se vydá více než milion žáků a studentů. Mezi rodiči už se mluví o tom, zda není na čase začít s přípravou. Podle psychologů je důležité hlavně to, aby byl přechod z prázdninového režimu do toho školního co nejméně nucený.

Koupání
23.07.
kolik volna máte vy?

Psycholog: Dovolená má být tři týdny v kuse, jinak hrozí vyhoření!

Alespoň tři týdny dovolené v kuse jsou podle psychologů nezbytné, aby si lidský organismus opravdu odpočinul. Zhruba pětina Čechů se ale letos na dovolenou vůbec nechystá. Přitom odpočinek je nezbytný pro zvládání stresových situací.