Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Školní docházka
12.08.
Škola volá

Na školu připravujte dítě už teď, radí psycholog. Poradil, jak nejlíp

Nový školní rok začne už za tři týdny a do lavic se vydá více než milion žáků a studentů. Mezi rodiči už se mluví o tom, zda není na čase začít s přípravou. Podle psychologů je důležité hlavně to, aby byl přechod z prázdninového režimu do toho školního co nejméně nucený.

Koupání
23.07.
kolik volna máte vy?

Psycholog: Dovolená má být tři týdny v kuse, jinak hrozí vyhoření!

Alespoň tři týdny dovolené v kuse jsou podle psychologů nezbytné, aby si lidský organismus opravdu odpočinul. Zhruba pětina Čechů se ale letos na dovolenou vůbec nechystá. Přitom odpočinek je nezbytný pro zvládání stresových situací.

Týraná školačka - ilustrační foto
13.07.
Šikany přibývá

Případ šikany holčičky (7) má pokračování! Škola pochybila

Případ údajné šikany mezi dětmi na prvním stupni základní školy v Křižanově na Žďársku má pokračování. Vyšetřování školní inspekce ukázalo, že vedení školy pochybilo v mnoha směrech. Celou věcí se chtějí hned na dalším jednání zabývat i zastupitelé obce. Případy šikany se navíc objevují čím dál víc.

Prásk.tv píše:

Jak poznat lháře
čtěte o tématu psycholog na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Akiyoshi Kitaoka - optické iluze
22.06.
Otestujte se!

Hýbe se vám tento obrázek? Navštivte lékaře, varuje psycholog

Japonský psycholog Akiyoshi Kitaoki zveřejnil jednu ze svých dalších optických iluzí, která by měla určit míru stresu, kterému jste vystaveni. Jak vidíte obrázek vy? Pokud se vám kruhy hýbou až nebezpečně rychle, je možné, že se nevyhnete péči lékařů!

Gabriela Koukalová
17.04.
otevřená zpověď

Trpí psychickými problémy? Tohle si o Koukalové myslí psycholog

Biatlonistka Gabriela Koukalová ve své autobiografii Jiná šokovala otevřenou zpovědí o anorexii i napjatých vztazích v týmu. A právě zjištění, že biatlonový tým není tak dokonalá rodina, jak se navenek zdálo, mnohé šokovalo. Co si o pomluvách i přiznání Koukalové myslí psycholog?

Muž, který týral psa a Daniel, vrah z Teplic
22.03.
pes Marley

Psycholog o tyranech zvířat: Mohou zaútočit na člověka! I zabít

Českem otřásají případy týrání zvířat, kterých se v posledních týdnech stalo hned několik. Velké reakce vyvolalo video, na kterém Jakub z Prachatic škrtí malé štěně. Tyrani zvířat mohou podle psychologa zaútočit i na lidi. Pes ale zůstává majiteli věrný za každých okolností.

Vítěz loterie
08.02.
Eurojackpot

Miliardová výhra může s člověkem zamávat! Rady jak to zvládnout

Asi každý se někdy nechal unést svojí představivostí a opájel se sny o obrovském bohatství. Koneckonců, kdo by nechtěl být nadosmrti rentiérem? Nabytí obřího majetku má ovšem i mnohá úskalí. Proto jsme oslovili renomovaného psychologa, aby vysvětlil, jak se třeba z výhry Eurojackpotu nezbláznit a jakých chyb se vyvarovat.

Miloš Zeman a Jiří Drahoš ve volebních štábech
29.01.
Konec kampaně

Psycholog: Depresi mohou mít Drahoš i Zeman! Stres jim chybí

Náročná předvolební kampaň, napětí ve štábech po uzavření volebních místností, desítky rozhovorů. To během posledních dnů zažili oba kandidáti na prezidenta. Podle psychologů teď mohou Miloš Zeman i Jiří Drahoš zažívat těžké období. Po stresu a vypětí totiž může přijít pocit prázdna až deprese.

Zimní deprese
18.01.
video rozhovor

Jak přežít nejdepresivnější dny roku? Čtěte RADY PSYCHOLOGA

Druhá polovina ledna a začátek února jsou nejdepresivnějším obdobím v roce. A nemohou za to jen krátké dny bez slunce, ale i řada jiných aspektů. Jak si i v tomto období udržet dobrou náladu, nám poradil odborník!

Podzimní deprese
27.12.
těžká nemoc

Zimní deprese jsou závažné, jako ty "běžné"! Takhle je zmírníte

U mnoha lidí se nálada mění podle ročního období, u některých jde ale o skutečnou nemoc - depresi. Nejrozšířenější formou je tzv. zimní deprese, která začíná na podzim a končí s příchodem jara. Mezi hlavní příznaky patří nedostatek energie, větší potřeba spánku a menší chuť dělat nějaké aktivity, které jinak přinášejí uspokojení. Někdy je pro takto zasaženého jedince dokonce obtížné i pracovat.