Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výroba sýru - ilustrační foto
aktualizováno 09.02.
Tradiční podnik

Výroba sýra v Sedlčanech skončí! O práci přijde skoro 300 lidí

V Sedlčanech na Příbramsku skončí tradiční výroba sýrů a v příštím roce se přesune na Vysočinu. O práci má kvůli tomu přijít skoro 300 zaměstnanců. Město se proto snaží s firmou ještě jednat.

Zadržená Češka Tereza H.
aktualizováno 17.01.
složitá vyjednávání

Cesta pašeračky na svobodu: Tyto možnosti jsou ve hře!

Jednadvacetiletá Češka Tereza H. je už téměř týden ve vazbě, kam ji poslal speciální soud v pákistánském Láhauru minulý čtvrtek. Čeká na to, co s ní bude dál. Podle odborníků je několik možností, co se může stát.

V Kyjevě se pokusili zatknout gruzínského exprezidenta Saakašviliho
aktualizováno 05.12.
Dramatické chvíle

VIDEO: Dav přepadl policejní auto a osvobodil zatčeného politika

Hodně rušno bylo v úterý ráno v ukrajinském Kyjevě. Agenti kontrarozvědky SBU si do bytového domu přišli pro opozičního politika a bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho. Zásah se ale ani zdaleka nevyvíjel podle představ tajné služby.

Prásk.tv píše:

Zdravotní sestry si dělají srandu z miminka
čtěte o tématu propuštění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Lidé protestují proti uvěznění katalánských politiků
08.11.
masivní protest

Tisíce lidí v Barceloně vyšly do ulic, zablokovaly vlaky i silnice

Hlavní vlakové nádraží v Barceloně bylo dnes večer kvůli velkému množství demonstrantů uzavřeno. Protestující zablokovali nástupiště i koleje a nesli transparenty s nápisem "Svobodu pro politické vězně". Za propuštění katalánských exministrů, kteří jsou kvůli snahám o nezávislé Katalánsko od minulého týdne ve vazbě, se v podvečer sešlo několik tisíc lidí i před barcelonskou katedrálou. Tisíce lidí demonstrovaly za propuštění exministrů i ve městech Terrasa a Girona. Také v Gironě okupovali demonstranti koleje španělských vysokorychlostních vlaků AVE.

Hrob Václava Kočky
08.11.
STŘEPINY

Jan Kočka o vraždě bratra: Popravil ho třemi ranami jako prase!

Minulý týden byl na svobodu propuštěn Bohumír Ďuričko. Muž, který před devíti lety zastřelil Václava Kočku mladšího. Tehdy se dva bohatí a vlivní podnikatelé potkali na společenské akci a vzájemná potyčka stála Václava život.

Bohumír Ďuričko
aktualizováno 30.10.
z vězení šel dřív

Vrah Kočky mladšího Duričko je na svobodě! Musí ale abstinovat

Státní zástupce dnes u Okresního soudu v Karviné navrhl propuštění z vězení Bohumíra Ďurička, který byl odsouzený k 12,5 roku vězení za vraždu syna provozovatele pražské Matějské pouti Václava Kočky mladšího. Soud jeho návrhu vyhověl.

Napadení seniorky hasícím přístrojem
aktualizováno 27.10.
Rozhovor s obětí Nepoučitelný

Odseděl si trest za přepadávání žen. Venku hned na jednu zaútočil!

Velmi rychlý návrat do cely má za sebou šestatřicetiletý recidivista. V úterý byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za přepadení tří žen. Ve středu oloupil seniorku, od čtvrtka je znovu v cele. Zatím ve vazební.

Bývalý voják ubodal kolegu
26.10.
je opět příčetný

Muž ubodal kamaráda. Soud uznal dočasnou nepříčetnost a pustil ho

Bývalý voják, který loni v únoru podle obžaloby v jedné z havlíčkobrodských firem ubodal kolegu, trpěl v době útoku akutní psychotickou poruchou a za svůj čin není zodpovědný. Rozhodl o tom soud v Havlíčkově Brodě na základě nového znaleckého posudku. Protože u něj psychické problémy už pominuly, změní se mu časem ústavní léčba na ambulantní.

Petra a Jakub Doležal
aktualizováno 26.10.
Vražda v Jihlavě

"Odklízeč" těla Petry je na svobodě, odpykal si celý trest

Jakub Doležal, nechvalně známý jako "odklízeč" z Jihlavy, je od tohoto týdne na svobodě. Mladík, který v roce 2013 pomáhal dalším dvěma mladíkům s úklidem těla zavražděné patnáctileté Petry, si odpykal celý čtyřletý trest.

Natalia Borodina
16.10.
Vykláněla se z okna

Smrt polonahé krásky v autě: Policie řekla podrobnosti k případu

Pětatřicetiletá Natalia Borodinová zemřela, když se během jízdy v autě polonahá vykláněla z okna. Řidičku, která všechno natáčela na mobil, zatkli. Teď ale policisté prohlásili, že žádný trestný čin nespáchala, a propustili ji z vězení.