Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hasiči odstraňují následky bouřek a silného větru - 2
aktualizováno 24.04.
následky bouře

Česko sčítá škody po bouři, vítr lámal stromy a strhával střechy

Pondělní bouře s krupobitím, která se přehnala Českem, páchala škody po celé zemi. Hasiči zasahovali u stovek událostí. Vítr lámal a vyvracel stromy, ze střech trhal krytiny. Výpadky proudu způsobily škody mnoha společnostem. Pojišťovny zatím nápor nepocítily, ale ten prý přijde v dalších dnech.

Červení skřítci a hvězdokupa nad Českem
aktualizováno 07.04.
Úspěšný pozorovatel

Čech znovu uchvátil svou fotkou! Zachytil dva neobvyklé jevy

Známý český pozorovatel letos poprvé zachytil unikátní nadoblačný blesk, kterému se říká "červený skřítek". Jev je poměrně častý, ale jen málokomu se podaří ho vyfotit. Snímek, na němž je navíc hvězdokupa Plejády, uchvátil i v zahraničí.

Počasí v Itálii
19.03.
sníh v evropě

Rozmary počasí: Británii pustošila bouře, italské pláže zasypal sníh!

Místo jarní oblevy přišly do Evropy tuhé mrazy. Velké pozdvižení vyvolaly přívaly sněhu v Itálii. Místo prvních otužilců tak na plážích u Benátek momentálně leží sníh. Ve Velké Británii zase o víkendu řádila sněhová bouře. Místy napadlo až 20 cm sněhu a desítky řidičů zůstaly přes noc uvězněni ve svých vozech na dálnici.

Prásk.tv píše:

Vesmírná bouře
čtěte o tématu bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Svatba v bouři Emma
aktualizováno 04.03.
fotky jako z pohádky

Snoubenci chtěli mít bílou svatbu, dorazila ničivá bouře Emma! FOTO

Extrémní počasí zasáhlo Velkou Británii a Irsko plnou silou. Nejprve udeřila "Bestie z východu", která s sebou přinesla mrazivé teploty hluboko pod nulou. Na konci týdne se pak oblastí prohnala ničivá bouře Emma, která jih země naprosto ochromila. Přesto se jeden pár rozhodl udělat si právě v tomto období svatbu a nyní plní stránky světových novin.

USA zasáhlo extrémní počasí
aktualizováno 03.03.
Statisíce lidí bez proudu

Sněhové bouře, záplavy, silný vítr. USA zasáhlo extrémní počasí

Východní pobřeží USA zasáhla velká tlaková níže, tzv. Nor´easter. Ta do pobřežních států přinesla velké přívaly sněhu, silný vítr a velké záplavy. Řádí od Georgie až po Maine na kanadsko-americké hranici.

Extrémní počasí v Anglii - 1
aktualizováno 02.03.
kolaps v Anglii

Bouře Emma uvěznila stovky Britů na silnicích. Žena rodila vedle auta

Mrazy a sníh trápí Anglii a Irsko už několik dní. Kromě mrazivého počasí z východu zasáhla ostrovy i sněhová bouře Emma, která uvěznila stovky motoristů na britských silnicích, některé i na více než deset hodin. Na nejvíce zasažených oblastech zasahuje i armáda.

Počasí - sníh a vítr
aktualizováno 19.01.
ničivé živly

Silný vítr lámal stromy a trhal střechy! Bez proudu jsou tisíce lidí

Bouře Frederik do Česka přinesla husté sněžení a silný vítr, který v noci lámal stromy. Hasiči hlásí desítky výjezdů. Plné ruce práce mají i energetici, tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Počasí v Německu
aktualizováno 02.01.
počasí

Větrná bouře Carmen ve Francii zabíjela, žene se na Německo!

Po několikadenním oteplení varují meteorologové v Německu před hrozícími povodněmi. Nejhorší situace je na jihu a západě země, kde po deštích a tání sněhu jsou koryta řek naplněná po okraj. Bouře Carmen se již přehnala přes Francii, kde zemřel nejméně jeden člověk.

Tropická bouře na Filipínách
aktualizováno 25.12.
velká tragédie

Stovky lidí nepřežily bouři na Filipínách. Zemi postihla další rána

Cesta na vánoční mši skončila smrtí dvaceti lidí, kteří nepřežili srážku dvou autobusů na Filipínách. Tragédie se stala v době, kdy záchranáři stále pátrají po obětech bouře Tembin, která připravila o život na 200 lidí.

Požár v obchodním domě na Filipínách
24.12.
Težké časy

Jedna rána za druhou! V obchodě na Filipínách uhořelo 37 lidí

Filipíny stíhá jedno neštěstí za druhým. V sobotu zachvátil obchodní středisko ve městě Davao rozsáhlý požár, který uvěznil desítky zákazníků uvnitř. Uhořelo nejméně 37 lidí. Jen den předtím ostrov Mindanao zasáhla bouře, která si vyžádala stovky obětí.