Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sněhová bouře
Aktualizováno 15.3. 2017 20:31
Kolaps dopravy

Sněhová bouře ochromila USA: Zabila 2 lidi, zastavila tisíce letů!

Nejméně 2 mrtví, více než 200 tisíc domácností bez elektřiny a tisíce zrušených letů. To všechno má na svědomí bouře Stella, která se přehnala přes severovýchod Spojených států amerických. Pak přišlo prudké ochlazení, které způsobilo masivní námrazy a ledovku. Kolabuje proto i pozemní doprava.

Sníh zasypal New York
Aktualizováno 14.3. 2017 15:04
galerie extrémní počasí

Sněhová bouře zasáhla New York. Úřady vyhlásily stav nouze

Na východní pobřeží USA se přiřítila ohromná zimní bouře. První opatření byla přijata už v pondělí, ve velkých městech se rušily lety, některé školy a nemocnice zůstaly zavřené. Kvůli extrémnímu počasí bylo odloženo setkání německé kancléřky Angely Merkelové a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Několik států vyhlásilo stav nouze.

galerie eroze a bouře

Svět přišel o proslulou památku. Na Maltě se zřítilo Azurové okno!

Možná jste ho viděli na vlastní oči, ale patrně zcela jistě aspoň na fotografii - ikonický skalní oblouk na Maltě, který celý svět znal jako Azurové oko. Jinak než v archivu ho už nespatříte. Překrásná přírodní památka se zřítila do moře. Informovala o tom například BBC.

Prásk.tv píše:

Harambe - 3
čtěte o tématu bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Vichřice v ČR - 18
Aktualizováno 24.2. 2017 20:23
galerie Větrné počasí

Vichřice v ČR: Škody za desítky milionů, tisíce lidí dál bez proudu!

Česko zasáhl silný vítr, už v noci dosáhl rychlosti vichřice. Tisíce domácností zůstaly bez elektrického proudu, ČEZ proto dopoledne vyhlásil v 18 okresech kalamitní stav. Popadané stromy stále komplikují dopravu, na některých místech vítr strhl střechy. Škody jsou předběžně vyčísleny na destíky milionů korun.

Poškozená přehrada Oroville
Aktualizováno 21.2. 2017 19:44
ničivé počasí

Blizardy, záplavy, tornáda i vedro: Svět trápí extrémní počasí!

Extrémní počasí již několik dní trápí lidi po celém světě. Po několika dnech prudkých bouří se Spojené státy připravují na další extrém, ve čtvrtek by se podle předpovědi měl objevit blizard, který má zasáhnout široké území mezi Coloradem a Michiganem. Británie se připravuje na úder bouře Doris. Frontální systém z Atlantiku by měl zasahovat i do střední Evropy.

Jih Kalifornie zasáhla nejsilnější bouře za několik let - 5
Aktualizováno 18.2. 2017 21:22
Řádění živlů

Jih USA devastují obří bouře, povodně a vítr. Nejméně dva mrtví

Kindy vyprahlá jižní Kalifornie od pátku čelí extrémně silným bouřím a průtržím mračen. Vodní smršť už má na svědomí nejméně dva životy, včetně člověka, který se utopil ve vlastním autě.

Přehrada Oroville - 1
Aktualizováno 15.2. 2017 21:00
galerie konec evakuace

Přehradu Oroville čeká bouře, na 200 tisíc lidí pustili domů! FOTO

Téměř 200 tisíc lidí, kteří museli v rámci hromadné evakuace opustit své domovy pod nejvyšší americkou přehradou, se mohou vrátit. Podle tamního šerifa už je totiž vodní nádrž po upuštění vody na obávanou středeční bouři připravena. Lidé by přesto měli ale zůstat v pohotovosti.

extrémní počasí

USA zasáhla nejsilnější bouře této zimy: Miliony lidí odřízla od světa

Severovýchod Spojených států zasáhla nejsilnější sněhová bouře této zimy. Problémy způsobila desítkám miliónů lidí. Zavřené jsou stovky škol a největší komplikace jsou v dopravě. Newyorská letiště zrušila až tři čtvrtiny plánovaných letů.

Tornádo v New Orleans - 6
Aktualizováno 8.2. 2017 12:17
video + galerie Výjimečný stav

Jih USA zdecimovala extrémní bouře, objevilo se sedm tornád!

Ničivé bouře se v úterý přehnaly přes Louisianu, během nich se objevilo hned několik tornád, pravděpodobně nejničivější se přehnalo přes New Orleans a způsobilo ohromné škody. Tisíce domů skončily bez energie, po celém městě byly hlášeny úniky plynu. Nejméně pět lidí skončilo v nemocnici. V Louisianě byl vyhlášen výjimečný stav.

Lidé při povodních v Port Douglas jezdí po ulici na lodích
Aktualizováno 6.2. 2017 19:05
video netradiční zábava

Bleskové povodně proměnily ulice v řeky, místní to ale nerozhodilo

Přes australské město Port Douglas se v neděli přehnala intenzivní bouře, při které během 24 hodin spadlo více než 150 milimetrů srážek. Bleskové záplavy působily problémy na ulicích, to ale místním vůbec nevadilo a vyrazily se projet do ulic na kajacích.