Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hurikán Maria udeřil na Guadeloupe
aktualizováno 20.09.
Ničivá síla

Hurikán Maria zabil muže, další se pohřešují! Žene se na Portoriko

Hurikán Maria má první oběť. Na ostrově Guadeloupe zabil padající strom muže, další dva lidé se pohřešují. Bouře se teď pohybuje k Panenským ostrovům a Portoriku.

Hurikán
aktualizováno 19.09.
Děsí Karibik

Hurikán Maria zesílil na nejvyšší stupeň! Pustoší ostrov Dominika

Hurikán Maria zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň. Plnou silou udeřil na karibský stát Dominika, kde napáchal rozsáhlé škody a způsobil sesuvy půdy. Pohybuje se stejnou trasou jako hurikán Irma, který řádil v oblasti před necelými dvěma týdny. Maria teď míří směrem k Portoriku.

Postup hurikánu Maria
aktualizováno 18.09.
Další katastrofa

Z bouře Maria je hurikán a dál sílí! Jde ve stopách ničivé Irmy

Spojené státy a karibské ostrovy se ani nestihly vzpamatovat z ničivé bouře Irma a už se na ně žene další katastrofa. Bouře Maria, která jde ve stopách Irmy, zesílila na hurikán prvního stupně. Během 48 hodin by měla stoupnout až na čtvrtý stupeň.

Prásk.tv píše:

Aligátoři v ulicích Floridy
čtěte o tématu bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Bouřka v Rumunsku
aktualizováno 18.09.
67 zraněných

Bouřka v Rumunsku zabila osm lidí! Vítr lámal stromy i billboardy

Rumunsko překvapila o víkendu silná bouře, která udeřila na severu a západě země. Bouřka zabila nejméně osm lidí a 67 zranila. Vítr místy dosahoval rychlosti 100 km/h.

Hurikán Irma na Floridě
11.09.
Hurikán Irma

Účet za řádění hurikánu: Už 42 mrtvých, škody jdou do bilionů

Hurikán Irma děsil celý minulý týden Karibik a jih Spojených států. Jedna z nejničivějších bouří vyhnala z domovů miliony lidí. Už nyní je jasné, že si řádění bouře vyžádalo nejméně 42 lidských životů. Mnohá místa se ovšem ještě nepodařilo prohlédnout. Škody půjdou do bilionů korun!

Porodila při řádění hurikánu Irma
aktualizováno 11.09.
dramatické chvíle

Porod na útěku před hurikánem. Dcera dostala jméno Bouře!

Manželský pár se snažil dostat do bezpečí z floridského Key West, na který mířil hurikán Irma. Oblast už sužovaly silné bouře. Na cestě do bezpečí začala těhotná žena rodit.

Hurikán Irma se řítí na Floridu
aktualizováno 11.09.
čtvrtý stupeň

Hurikán Irma způsobil velké škody! Udeřil na Floridu

Hurikán Irma při postupu na sever ztratil na síle a v noci na pondělí SELČ zasáhl pevninu, když udeřil na Floridu. Oznámilo to dnes americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Ničivý živel už zabil tři lidi. Přes tři miliony obyvatel Floridy se ocitlo bez elektřiny. Ulice Miami zaplavila voda.

Hurikán Irma před příchodem na Kubu
aktualizováno 10.09.
sledujeme on-line kategorie 3

Hurikán Irma mírně zeslábl, na Floridě vrcholí evakuace

Hurikán Irma oslabil na třetí stupeň. Předtím ale ohromnou silou udeřil v noci na sobotu na Kubu, následně opět mírně zeslábl. Vítr v hurikánu se pohybuje kolem rychlosti 250 kilometrů v hodině, v nárazech je pak mnohem silnější. Při své cestě Karibikem si strašlivé monstrum vyžádalo nejméně 24 životů. Na Floridě vrcholí evakuace a přípravy na úder. Oběma floridským jaderným elektrárnám hrozí přímý zásah s hurikánem.

Zkáza po hurikánu Irma na Svatém Martinu
aktualizováno 08.09.
katastrofické škody

Hurikán Irma dál zabíjí, zemřelo už 24 lidí! Žene se na Floridu

Poté, co jeden z historicky nejsilnějších hurikánů v oblasti zpustošil ostrovy ve východním Karibiku a zanechal za sebou nejméně 24 mrtvých, blíží se dnes Irma ke Kubě, kam by měla dorazit dnes ráno (odpoledne SELČ). Hurikán zeslábl na kategorii 4, stále ale představuje mimořádné nebezpečí. Florida dnes uzavře školy, guvernér nařídil evakuaci půl milionu lidí.

Hurikán Irma se prohnal Karibikem
aktualizováno 07.09.
stav nouze

Hurikán Irma pustoší Karibik, zabil 13 lidí! Přesunul se nad Bahamy

Hurikán Irma zpustošil karibské ostrovy Svatý Martin a Anguilla, Portoriko, Dominikánskou republiku i Haiti. Ničivý živel se přesunul na Bahamy, na zkázu se připravuje také Florida. Úřady zatím potvrdily 13 mrtvých, bilance ale bude zřejmě narůstat.