Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - sníh a vítr
aktualizováno 19.01.
ničivé živly

Silný vítr lámal stromy a trhal střechy! Bez proudu jsou tisíce lidí

Bouře Frederik do Česka přinesla husté sněžení a silný vítr, který v noci lámal stromy. Hasiči hlásí desítky výjezdů. Plné ruce práce mají i energetici, tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Počasí v Německu
aktualizováno 02.01.
počasí

Větrná bouře Carmen ve Francii zabíjela, žene se na Německo!

Po několikadenním oteplení varují meteorologové v Německu před hrozícími povodněmi. Nejhorší situace je na jihu a západě země, kde po deštích a tání sněhu jsou koryta řek naplněná po okraj. Bouře Carmen se již přehnala přes Francii, kde zemřel nejméně jeden člověk.

Tropická bouře na Filipínách
aktualizováno 25.12.
velká tragédie

Stovky lidí nepřežily bouři na Filipínách. Zemi postihla další rána

Cesta na vánoční mši skončila smrtí dvaceti lidí, kteří nepřežili srážku dvou autobusů na Filipínách. Tragédie se stala v době, kdy záchranáři stále pátrají po obětech bouře Tembin, která připravila o život na 200 lidí.

Prásk.tv píše:

Vesmírná bouře
čtěte o tématu bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Požár v obchodním domě na Filipínách
24.12.
Težké časy

Jedna rána za druhou! V obchodě na Filipínách uhořelo 37 lidí

Filipíny stíhá jedno neštěstí za druhým. V sobotu zachvátil obchodní středisko ve městě Davao rozsáhlý požár, který uvěznil desítky zákazníků uvnitř. Uhořelo nejméně 37 lidí. Jen den předtím ostrov Mindanao zasáhla bouře, která si vyžádala stovky obětí.

Tropická bouře na Filipínách
aktualizováno 23.12.
Tropická bouře

Bouře na Filipínách zabila 90 lidí! Bahno pohřbilo celé vesnice

Filipínský ostrov Mindanao zasáhla silná tropická bouře. Podle prvotních zpráv si vyžádala 90 obětí, další desítky lidí se pohřešují. Bouře s sebou přinesla lokální záplavy a sesuvy půdy.

Vítr
aktualizováno 30.10.
ohromné škody

Česko sčíta škody po vichřici. Takhle požádáte o náhradu

Českem se prohnala ničivá vichřice, která trhala střechy a vyvracela stromy po celé republice. Tisíce domácností se ocitly bez proudu. Lidé pomalu začínají sčítat škody, které jsou mnohdy katastrofální. Spoustu lidí tápe, jak má po bouřkách, které jim napáchaly škody, postupovat.

Vichřice Herwart v Česku - 4
aktualizováno 30.10.
Dvacet tratí

Vlaky nejezdí, tisíce domácností bez proudu! Orkán ničil Česko

Po vichřici, která se Českem prohnala v neděli, stále nejezdí vlaky na hlavním tahu mezi Chebem a Plzní a na více než 20 úsecích regionálních tratí. Tisíce domácností stále zůstávají bez proudu. Hasiči během jediného dne zaznamenali přes 7000 výjezdů.

Ničivé bouře v Německu
aktualizováno 29.10.
blíží se vichřice

Německo se potýká s orkánem a ledovou bouří. Vichr už je v Česku

Německo se od soboty připravovalo na ledovou bouři, která do země mířila od severu a dorazila v sobotu v noci. U Severního a Baltského moře se totiž setkaly dvě tlakové níže Grischa a Herwart. Poryvy větru dosahují síly orkánu. V neděli dorazila vichřice i do Česka. Varování před extrémním nebezpečím vydal i Český hydrometeorologický ústav.

Tři cyklóny u Evropy
20.10.
3 cyklóny

Nad Evropou se žení všichni čerti. Takhle to ovlivní počasí

Počasí u Evropy je v posledních dnech velmi neklidné, nejprve se přes Britské ostrovy přehnala velmi silná bouře Ophelia, nyní s obavami sledují meteorologové vichřici s neoficiálním označením Brian. To ale podle portálu Severe Weather Europe není všechno, v regionu jsou hned tři cyklóny, které ovlivňují počasí v Evropě.

Hurikán Ophélia
aktualizováno 16.10.
extrémní počasí

V Británii létají střechy! Ophelia už má tři oběti a míří nad pevninu

Ničivá bouře Ophelia míří k Evropě. Dnes dopoledne udeřila na pobřeží Irska. Vítr dosahuje rychlosti 129 kilometrů za hodinu. Jedná se o nejhorší bouři za posledních 56 let, která Irsko zasáhla.