Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cyklon Cook udeřil na Nový Zéland - sesuv půdy
Aktualizováno 13.4. 2017 15:59
ohromné škody

Cyklon Cook udeřil! Nový Zéland bičuje nesilnější bouře za 50 let

Nový Zéland zasáhla druhá velmi silná bouře. Cyklon Cook do země přinesl extrémně silný vítr, který trhal střechy a vyvracel vzrostlé stromy. Během chvíle spadlo ohromné množství srážek, díky čemuž spoustu domů zasáhly bleskové povodně. Tisíce lidí jsou bez elektrického proudu. Civilní obrana apelovala na lidi, aby zůstali ve svých domovech a ani ráno nechodili kontrolovat škody.

Vzácný blesk typu elf nad Českou republikou
Aktualizováno 12.4. 2017 16:12
video nadoblačný výboj

To je úlovek! Nad Českem poprvé vyfotili vzácný blesk typu elf

Nad Českou republikou se podařilo poprvé vyfotit nadoblačný blesk nazývaný elf. Vzácný typ blesku se objevil 2. dubna a měřil mezi 300 až 400 kilometry. Bylo ohromné štěstí, že se ho podařilo zachytit, výboj totiž trval jen tisícinu sekundy. Je velmi zajímavé, že tento úkaz vytvořila relativně malá bouře.

cyklon Debbie
Aktualizováno 27.3. 2017 19:06
ničivá zkáza

Cyklon v Austrálii: Úprk tisíců lidí zajišťuje armáda záchranářů

K Austrálii se blíží cyklon Debbie, který pustoší krajinu a smete vše, co je v cestě. Tisíce obyvatel jsou proto evakuovány, policie se záchranáři chodí od domu k domu. U pobřeží hrozí navíc přílivová vlna vysoká několik metrů. Podle premiérky bude tajfun velmi zlý.

Prásk.tv píše:

Harambe - 3
čtěte o tématu bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Sněhová bouře
Aktualizováno 15.3. 2017 20:31
Kolaps dopravy

Sněhová bouře ochromila USA: Zabila 2 lidi, zastavila tisíce letů!

Nejméně 2 mrtví, více než 200 tisíc domácností bez elektřiny a tisíce zrušených letů. To všechno má na svědomí bouře Stella, která se přehnala přes severovýchod Spojených států amerických. Pak přišlo prudké ochlazení, které způsobilo masivní námrazy a ledovku. Kolabuje proto i pozemní doprava.

Sníh zasypal New York
Aktualizováno 14.3. 2017 15:04
galerie extrémní počasí

Sněhová bouře zasáhla New York. Úřady vyhlásily stav nouze

Na východní pobřeží USA se přiřítila ohromná zimní bouře. První opatření byla přijata už v pondělí, ve velkých městech se rušily lety, některé školy a nemocnice zůstaly zavřené. Kvůli extrémnímu počasí bylo odloženo setkání německé kancléřky Angely Merkelové a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Několik států vyhlásilo stav nouze.

galerie eroze a bouře

Svět přišel o proslulou památku. Na Maltě se zřítilo Azurové okno!

Možná jste ho viděli na vlastní oči, ale patrně zcela jistě aspoň na fotografii - ikonický skalní oblouk na Maltě, který celý svět znal jako Azurové oko. Jinak než v archivu ho už nespatříte. Překrásná přírodní památka se zřítila do moře. Informovala o tom například BBC.

Vichřice v ČR - 18
Aktualizováno 24.2. 2017 20:23
galerie Větrné počasí

Vichřice v ČR: Škody za desítky milionů, tisíce lidí dál bez proudu!

Česko zasáhl silný vítr, už v noci dosáhl rychlosti vichřice. Tisíce domácností zůstaly bez elektrického proudu, ČEZ proto dopoledne vyhlásil v 18 okresech kalamitní stav. Popadané stromy stále komplikují dopravu, na některých místech vítr strhl střechy. Škody jsou předběžně vyčísleny na destíky milionů korun.

Poškozená přehrada Oroville
Aktualizováno 21.2. 2017 19:44
ničivé počasí

Blizardy, záplavy, tornáda i vedro: Svět trápí extrémní počasí!

Extrémní počasí již několik dní trápí lidi po celém světě. Po několika dnech prudkých bouří se Spojené státy připravují na další extrém, ve čtvrtek by se podle předpovědi měl objevit blizard, který má zasáhnout široké území mezi Coloradem a Michiganem. Británie se připravuje na úder bouře Doris. Frontální systém z Atlantiku by měl zasahovat i do střední Evropy.

Jih Kalifornie zasáhla nejsilnější bouře za několik let - 5
Aktualizováno 18.2. 2017 21:22
Řádění živlů

Jih USA devastují obří bouře, povodně a vítr. Nejméně dva mrtví

Kindy vyprahlá jižní Kalifornie od pátku čelí extrémně silným bouřím a průtržím mračen. Vodní smršť už má na svědomí nejméně dva životy, včetně člověka, který se utopil ve vlastním autě.

Přehrada Oroville - 1
Aktualizováno 15.2. 2017 21:00
galerie konec evakuace

Přehradu Oroville čeká bouře, na 200 tisíc lidí pustili domů! FOTO

Téměř 200 tisíc lidí, kteří museli v rámci hromadné evakuace opustit své domovy pod nejvyšší americkou přehradou, se mohou vrátit. Podle tamního šerifa už je totiž vodní nádrž po upuštění vody na obávanou středeční bouři připravena. Lidé by přesto měli ale zůstat v pohotovosti.