Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Domácnost bez proudu
03.11.
výpadek elektřiny

Už je to šest dnů od vichřice, lidé v Provodíně jsou ale dál bez proudu!

Po nedělním řádění vichřice (tedy už šestý den) jsou stále někteří obyvatelé Provodína u České Lípy bez elektřiny - a to i přesto, že energetici zrušili vyhlášené kalamitní stavy v noci na středu. Opakované hlášení poruchy nepomohlo, energetici si jejich obec spletli s jinou.

Záchrana muže z mostu v Hodoníně
aktualizováno 25.08.
zasáhl ho proud

Kluk lezl na železniční most, výboj z troleje ho srazil z šesti metrů!

S popáleninami a dalšími zraněními skončil v nemocnici chlapec, který ve čtvrtek lezl s kamarády v Hodoníně na obloukovou konstrukci železničního mostu přes řeku Moravu. Podobná událost se na stejném místě stala i loni, tehdy se zranil osmnáctiletý mladík.

Plavání ve zpětném proudu
20.07.
Zákeřné moře

Nevíte, co dělat, cítíte blížící se smrt, popsal Roman zpětný proud!

Většina turistů se pro dovolenou vybírá pláže s pozvolným přístupem k moři. To ale může být obrovská chyba. Právě u takového pobřeží se často tvoří zpětné proudy, které vás mohou stát život. Jaké to je, když se do takové situace dostanete, popsal Roman.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Mladíka zasáhl elektrický proud
aktualizováno 18.07.
alkohol v krvi

Mladík (†20) lezl na sloup vysokého napětí, smetl ho proud

Popíjení do ranních hodin skončilo v Praze tragédií. Mladík posilněný alkoholem se v ulici V Korytech rozhodl, že vyleze na sloup vysokého napětí, kde ho následně smetl proud. I přes snahu o resuscitaci se mladého muže oživit nepodařilo.

Tonoucí žena
aktualizováno 17.07.
Nebezpečné moře

Češky v Bulharsku utopil zpětný proud! Expert: Nebojujte s ním!

Dvě české turistky se podle záchranářů v Bulharsku utopily kvůli spodním proudům. Jde o silné zpětné proudy, které mohou stát život i zdatného plavce. Jak se jim vyhnout a co dělat, když se do "rip currentu" dostanete?

Oceán vyplavuje na Hendersonův ostrov tuny plastového odpadu
16.05.
galerie plastové znečištění

Tady končí lidský odpad! Moře vyplavuje na ostrov tuny plastu

Další důkaz toho, že před plastovým odpadem není úniku, se objevil na jednom z nejodlehlejších ostrovů v Tichém oceánu. Pláže tohoto ostrova pokrývají plasty v neuvěřitelné hustotě. Studii zveřejnil časopis Proceedings of the National Academy of Science.

Fenomén zmátl vědce, pojmenovali ho Steve
24.04.
přírodní fenomén

Divné světlo na obloze zmátlo vědce. Jmenuje se Steve

Díky sociálním sítím a podpoře amatérských vědců, kteří sledují polární záře, se nedávno podařilo objevit nový přírodní fenomén. Nikdo nevěděl, co je růžový pruh světla zač, tak to nazvali "Steve".

Výpadek elektřiny - 2
aktualizováno 27.02.
hromadná porucha

Prahu ochromil výpadek proudu. Do problémů se dostalo i metro

Několik městských částí Prahy se v pondělí před polednem ocitlo bez proudu, problémy měla také hromadná doprava.

Předání pacienta na heliportu
aktualizováno 14.11.
kritická zranění

Kluka na vagonu spálil elektrický výboj! Spadl a má zraněnou páteř

Nedělní večer poznamenala vážná nehoda. Mladík (17) se zranil, když se svým o dva roky mladším kamarádem lezl na odstavené vlaky na nádraží v Plzni. Na vagonu se chtěl vyfotit a zasáhl ho elektrický proud z trolejí.

Dívka zabitá elektrickým proudem
23.02.
Třetí případ za 2 týdny

Školačku (13) zabil elektrický proud: Udělala osudovou chybu

Tři dívky zaplatily během dvou týdnů v Rusku životem za to, že nevydržely pár minut bez mobilního telefonu. Naposledy minulý týden zemřela teprve třináctiletá dívka poté, co ji zasáhl proud, když ležela ve vaně, nabíjela mobilní telefon a do vany ji spadla prodlužovačka s nabíječkou.