Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dům z 3D tiskárny - 1
11.02.
galerie (r)evoluce?

Budoucnost stavebnictví? Dům z 3D tiskárny má stát už letos!

Americká architektonická společnost nedávno představila první dům vyrobený 3D tiskárnou. Zatím se jedná o projekt, stát by však měl už do konce tohoto roku!

Operace
29.11.
"Tištěné" zdraví

Budoucnost je tu: 3D tiskárny zvládnou funkční klouby i kosti

Ještě nedávno to znělo jako něco z vědeckofantastického filmu nebo knihy, teď je to ale realita, která může způsobit revoluci v lékařství. 3D tiskárny totiž dokáží vyrobit náhradní klouby, kosti nebo jiné části těl. A používají se už i v Česku.

Cihla z měsíce
aktualizováno 09.05.
kolonizace Měsíce

Další úspěch kosmonautiky. Vědci ukázali, jak na Měsíci vyrobí cihly

Evropská vesmírná agentura pracuje na projektu, který bude v budoucnu zásadní pro výstavbu domů na Měsíci. Vědci zkoumají, zda by se dal měsíční prach použít jako stavební materiál a zkoušejí z něj vyrábět cihly.

Prásk.tv píše:

Slepé nastávající matky - 6
čtěte o tématu 3D tiskárna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Dům z 3D tiskárny - 7
22.04.
úžasné bydlení

Bydlení budoucnosti: Krásný a levný dům vám postaví za 8 hodin

Mnoho lidí sní o vlastním domě, ale ne každý si ho může dovolit. V posledních letech jsou na vzestupu domky vytištěné na 3D tiskárně. Tato metoda je velice rychlá a navíc cenově dostupná! Bydlení za dá "vytisknout" už za 800 tisíc korun.

Dům z 3D - 4
11.03.
GALERIE A VIDEO bydlení budoucnosti

Nový a levný dům za 24 hodin? 3D tiskárna ho zvládne vytisknout!

S příchodem 3D tiskáren začali lidé tlačit skutečně všechno. Nyní se ruská firma zaměřila i na stavby. Vytiskla rodinný dům za neuvěřitelných 24 hodin. Překvapí vás i nízká cena!

Letadlo
03.02.

VÍKEND: Letecké modely z 3D tiskárny

Štěpán Dokoupil je Leonardo da Vinci. Naplno dělá vše do čeho se pustí. Architekt, hudebník, pilot i zapálený konstruktér z Brna dobývá svět s malými letadly vytištěnými na 3D tiskárně.

3d tiskárna umí psotavit celé domy
aktualizováno 29.12.
bydlení

Je libo dům nebo hrad? 3D tiskárna zvládne téměř vše

S příchodem 3D tisku se otevřela nová cesta i ve stavění domů. Existuje již několik postupů a jedním z nich je 3D tisk betonového domu. Výhoda podobných staveb je v jejich univerzálnosti, vytisknout si můžete skoro vše, tiskárna zvladni i malý hrad.

Vytištěný dům
12.06.

KOŘENÍ: Kancelář z tiskárny

Letadla, protetické pomůcky nebo jídlo - to vše už se dnes vyrábí pomocí 3D tisku.

Koření
04.06.

KOŘENÍ: První funkční letadlo vytištěné na 3D tiskárně

Berlínský aerosalon si přivlastňuje přívlastek nejstarší na světě. Ten první se konal už v roce 1909 ve Frankfurtu nad Moham.

Robotický kufr
22.05.

KOŘENÍ: Robotický kufr

Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas se už dlouhá léta pyšní nálepkou největší akce svého druhu na světě. Roste mu ale konkurence. Letos se konal už druhý ročník veletrhu se stejným názvem CES, ovšem místo konání není nikde jinde než v Číně. Nejžhavější novinky ze světa spotřební elektroniky přišly na šanghajské výstaviště obdivovat desítky tisíc lidí.