Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Klíště
Aktualizováno 13.6. 2017 20:52
Přenašeči chorob

Klíšťata řádí! MAPA míst, kde je nebezpečí nákazy největší!

Státní zdravotní ústav vydal pro další dny výstrahu před extrémně vysokou aktivitou klíšťat. Platí až do neděle. Klíšťata přitom jen během letošního roku u nás nakazila už stovky lidí. Drtivou většinu z nich lymskou boreliózou.

Co dělat

Medvědů na Slovensku přibývá! Kde na ně narazíte? MAPA

Medvědů na Slovensku stále přibývá. A to i přesto, že mohou obce, které jsou nejvíce ohroženy, žádat o povolení šelmy zabíjet. Kde všude si dát na medvědy pozor? A jak se chovat, když na nějakého narazíte?

extrémní nebezpečí

Aktivita klíšťat na vrcholu, chraňte se! MAPA, kde vás ohrožují nejvíc

Při výletech do přírody buďte v těchto dnech velmi opatrní, aktivita klíšťat je celý týden na svém maximu! Odborníci doporučují příliš se nepohybovat ve vysoké trávě, používat repelenty a hlavně se po návratu z procházky vždy pečlivě zkontrolovat.

Prásk.tv píše:

Rasistické země v Evropě - 1
čtěte o tématu mapa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Teror v Evropě
Aktualizováno 4.6. 2017 06:20
Teror v Evropě

MAPA TERORU: Paříž, Brusel, Manchester. Tady zabíjeli teroristé

Už déle než dva roky zažívá Evropa velkou vlnu teroristických útoků. Radikální islamisté zabíjeli opakovaně v Paříži, Bruselu, Berlíně, Londýně, Petrohradu a naposledy v Manchesteru. Při útocích zemřely stovky Evropanů.

veřejný rozpočet

Bizarní projekt: Brno si nechalo udělat zbytečnou mapu pachů

Jeden z nejbizarnějších projektů, který je placený z veřejných rozpočtů, je u konce. Brno získalo za 40 tisíc korun mapu pachů města. Akorát nikdo neví, k čemu je vlastně taková věc dobrá. Aby měl projekt alespoň nějaký smysl, výsledky dostane hlavní architekt města.

Nelichotivé prvenství

Češi jsou největší rasisti v Evropě, ukazuje unikátní mapa

První místo je většinou důvodem k oslavě. A Češi podle unikátní mapy opravdu jsou mezi evropskými národy na samé špici. Bohužel jsme ovšem vyhráli v míře skrytého rasismu.

Epidemie

Spalničky se šíří Evropou! Kde jsou lidé nejvíc ohroženi? MAPA

Spalničky v posledních týdnech děsí celou Evropu. V Česku zatím hygienici epidemii nevyhlásili, na Ostravsku se ale situace stále nelepší. Nejinak je tomu v dalších státech, kde se lékaři obávají nejhoršího. Které země jsou spalničkami nejvíce ohroženy?

Nebezpečné úseky
Aktualizováno 23.4. 2017 20:43
Řidiči pozor

MAPA SMRTI: Tohle jsou silnice, kde se nejvíc umírá!

Silnice první třídy číslo 11 je nejdelší silnicí první třídy v Česku - měří bezmála 354 kilometrů. A dá se také říct, že je silnicí nejnebezpečnější, protože se na ní stáva nejvíc vážných dopravních nehod.

Uzavřená dílnice
Aktualizováno 8.4. 2017 22:03
bourání mostů

Dálnici D1 uzavřeli v obou směrech! Tudy to objedete! MAPA

Dálnice D1 je v úseku mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou zcela uzavřena. Důvodem je bourání hned dvou dálničních mostů najednou. Uzavírka začala v sobotu v 19 hodin a trvat bude až do nedělních 9 hodin ráno.

kde bylo nejhůř?

Vražedné počasí: V Evropě loni živly zabily 217 lidí! MAPA SMRTI

Přírodní živly dokážou nadělat pořádnou paseku, v horším případě i zabít člověka. Jen loni při živelných pohromách v Evropě zemřelo 217 lidí, nejčastěji kvůli povodním a lavinám.