Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sebevražedný útok v Kábulu
30.04.
Sebevražedné útoky

Centrem Kábulu otřásly dva výbuchy: Nejméně 21 mrtvých

Sebevražední atentátníci udeřili v pondělí během ranní špičky v centru afghánského Kábulu. Výbuchy zabily nejméně 21 lidí, mezi nimi jsou i cizinci. Exploze se ozvaly nedaleko sídla kábulské mise NATO ve čtvrti, kde sídlí i zahraniční velvyslanectví.

Sebevražedný atentátník zabil v Kábulu přes 30 lidí
aktualizováno 22.04.
Sebevražedný útočník

V Kábulu zabil výbuch 48 lidí, 112 zraněných! K útoku se hlásí ISIS

Nejméně 48 lidí zabil sebevražedný útočník, který se dnes odpálil před budovou pro registraci voličů v afghánské metropoli Kábulu. Dalších 112 lidí utrpělo zranění, informoval mluvčí afghánského ministerstva zdravotnictví. Podle agentury AP se k útoku přihlásil Islámský stát s tím, že cílem byli "šíitští odpadlíci".

Útok v Kábulu
aktualizováno 28.01.
158 zraněných

Útok v Kábulu je nejkrvavější za poslední roky, má už 98 obětí

Nejméně 95 mrtvých a 158 zraněných si vyžádal bombový útok v Kábulu, uvedl mluvčí afgánské vlády. Počet obětí podle něj patrně ještě poroste, neboť mnozí ze zraněných jsou v kritickém stavu.

Prásk.tv píše:

Daniel Landa v Kábulu
čtěte o tématu Kábul na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Bombový útok v Kábulu
aktualizováno 28.01.
teroristický útok

K výbuchu v Kábulu se přihlásil Táliban: 95 obětí, 158 zraněných

Nejméně 95 mrtvých a 158 zraněných si vyžádal dnešní bombový útok v Kábulu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na představitele ministerstva zdravotnictví. K akci se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán.

Při útoku na hotel v Kábulu zemřelo 5 civilistů
21.01.
Krvavá lázeň

Stříleli, házeli granáty. Při útoku na hotel v Kábulu zemřelo 5 civilistů

Afghánským bezpečnostním složkám se podařilo zlikvidovat všechny tři ozbrojence, kteří v sobotu vnikli do luxusního hotelu Intercontinental v metropoli Kábulu. Při obléhání zahylo nejméně pět civilistů, další lidé utrpěli zranění.

Atentát v Kábulu - 2
aktualizováno 28.12.
mohutné exploze

Kábulem otřásly bombové útoky! Nejméně 40 mrtvých, 30 zraněných

Nejméně 40 mrtvých si vyžádala série bombových útoků na západě afghánské metropole Kábulu. Další tři desítky lidí byly raněny. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, islamistické hnutí Tálibán se od činu distancovalo.

Pohotovst na letišti v Kábulu po raketovém útoku
27.09.
zraněno 5 civilistů

Raketový útok na kábulské letiště: Cílem byl americký ministr obrany

Na neohlášenou návštěvu afghánské metropole Kábulu dnes přijeli generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a americký ministr obrany James Mattis. Na společné tiskové konferenci s afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním slíbili pokračující podporu Ghaního vládě a zdůraznili, že nedopustí, aby se Afghánistán "znovu stal útočištěm mezinárodních teroristů". Kábulské letiště se krátce po příletu Stoltenberga a Mattise stalo terčem raketové palby, při které bylo zraněno pět civilistů.

Atentát v Kábulu - 3
aktualizováno 24.07.
Krveprolití v Afghánistánu

Atentát v Kábulu má 35 obětí, další lidé jsou vážně zranění

Nejméně 35 mrtvých a 42 zraněných si v pondělí v Kábulu vyžádal útok sebevražedného atentátníka v automobilu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího afghánského ministerstva vnitra.

Bomba v Kábulu
aktualizováno 15.06.
teroristický útok

Teroristé zaútočili v Kábulu na mešitu! 6 mrtvých, 8 zraněných

Šest mrtvých a osm zraněných si vyžádal dnešní sebevražedný útok v jedné z kábulských mešit, kterou v afghánském hlavním městě navštěvují převážně šíitští Hazárové. Atentát podle mluvčího kábulské policie spáchali dva útočníci, kteří jsou mezi nrtvými. Afghánské ministerstvo vnitra incident už předtím označilo za teroristický čin.

Výbuch bomby v Kábulu
aktualizováno 31.05.
90 mrtvých

Kábulem otřásla exploze, vytloukla i okna české ambasády!

Při mohutném výbuchu v centru Kábulu bylo zabito nejméně 90 lidí a více než 400 jich skončilo v nemocnici. Velké škody utrpěla německá ambasáda. Ta česká přišla o některá okna. Ani jednomu z českých diplomatů se naštěstí nic nestalo. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.