Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Polizei - Ilustrační foto
01.01.
tragická úmrtí

V Německu se mladík střelil petardou do hlavy, na místě zemřel

Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na policii. Oba muži přišli o život v důsledku neopatrné manipulace s petardami.

Ohňostroj, dítě
aktualizováno 30.12.
Hlasitá zábava

Petardy mi budí dítě, zlobí se Tomáš. Je čas na zákaz? ANKETA

Silvestr je sice až zítra, ale na spoustě míst to vypadá, že Nový rok už je tady. Zvláště omladina se totiž odpalováním rachejtlí, petard a dělobuchů baví po celé vánoční prázdniny, ne jen poslední den v roce. A to se řadě lidí ani za mák nelíbí. Už se ozývají i lidé, kteří by tuto hlučnou zábavu nejraději zakázali.

Požár kravína na Opavsku - 2
30.12.
Škoda je 300 tisíc

Rachejtle zapálila sklad. S ohněm bojovalo osm jednotek hasičů

Osm jednotek hasičů bojovalo v pátek večer s požárem bývalého kravína ve Skrochovicích na Opavsku. V budově byl uskladněný sypký polyuretan. Podle mluvčího Moravskoslezských hasičů Jakuba Kozáka může za požár nedaleko objektu odpálená rachejtle.

Obchodní sdělení

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Ohňostroj - 1
aktualizováno 30.12.
unikátní ukázka

Praha připravuje ohňostroj století, bude to historický skvost! VIDEO

Praha už se připravuje na tradiční novoroční ohňostroj a ten nadcházející bude opravdu speciální! Pyrotechnická show s hudebním doprovodem nazvaná Sto let v hlavním městě Praze připomene výročí, která budeme v příštím roce slavit: vznik samostatného Československa v roce 1918 a další události.

výbuch
29.12.
Odpaly na střelnici

Bedna, sklenice, plechovka i tvárnice. Petardy a pumy zničí vše!

Dva dny po sobě reportéři televize Nova koupili na pražské tržnici zakázanou pyrotechniku. Ta je přitom v rukou laiků velmi nebezpečná. A stejně nebezpečná může být i ta nižší kategorie, která je v obchodech legálně k dostání. Co exploze podobných petard a dělobuchů může způsobit? To jsme vyzkoušeli za vás.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 2
28.12.
Kontroly před Silvestrem

Inspektoři hledají zakázané rachejtle! Sehnat se dají snadno

Po nebezpečné pyrotechnice v těchto dnech velmi intenzivně pátrají inspektoři České obchodní inspekce i policisté. V prodeji jsou totiž i pumy a dělobuchy, které by laik rozhodně neměl dostat do rukou. Přestože kontroly zatím odhalily pouze dvě vážná provinění, štáb televize Nova opakovaně - včera i dnes - životu nebezpečnou pyrotechniku bez problémů koupil.

Nebezpečná pyrotechnika
27.12.
Nebezpečná pyrotechnika

Obří petardy a rachejtle Čechy lákají, mohou ale i zabít!

Na tržnicích se dá stále koupit zakázaná pyrotechnika. Štáb televize Nova koupil v pražské Libuši pumu a petardu kategorie čtyři, se kterými může manipulovat jen speciálně proškolený odborník. Právě odborníci před takovou pyrotechnikou varují - v rukou laika by mohla způsobit i smrtelný úraz.

Ohňostroj - ilustrační foto
19.11.
Vadná pyrotechnika

Nepovedený ohňostroj v Jihlavě: Žhavé úlomky padaly na diváky

Víkendové oslavy svátku Svatého Martina v Jihlavě mají nepříjemnou dohru.. Při oficiálním ohňostroji několik rachejtlí vletělo přímo mezi lidi a propálilo jim oblečení. Ohňostrůjce přiznává, že jedna šarže použité pyrotechniky byla vadná.

Tržnici u Chebu pohltily plameny
aktualizováno 07.11.
masivní požár

Chebskou tržnici pohltily plameny, museli pomáhat i němečtí hasiči

Masivní požár na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu zaměstnával od pozdních pondělních hodin velké množství hasičů a policistů. Plameny se rychle rozšířily na několik stánků, v některých z nich byla uskladněna zábavní pyrotechnika. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

2063396
aktualizováno 26.10.
Tragédie v Jakartě

Výbuch a požár v továrně na rachejtle: Zatím až 47 obětí

Až 47 mrtvých a desítky zraněných si vyžádaly dnešní exploze a požár v továrně na výrobu zábavní pyrotechniky na okraji indonéské metropole Jakarty. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii a hasiče.