Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohňostroj - ilustrační foto
19.11.
Vadná pyrotechnika

Nepovedený ohňostroj v Jihlavě: Žhavé úlomky padaly na diváky

Víkendové oslavy svátku Svatého Martina v Jihlavě mají nepříjemnou dohru.. Při oficiálním ohňostroji několik rachejtlí vletělo přímo mezi lidi a propálilo jim oblečení. Ohňostrůjce přiznává, že jedna šarže použité pyrotechniky byla vadná.

Tržnici u Chebu pohltily plameny
aktualizováno 07.11.
masivní požár

Chebskou tržnici pohltily plameny, museli pomáhat i němečtí hasiči

Masivní požár na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu zaměstnával od pozdních pondělních hodin velké množství hasičů a policistů. Plameny se rychle rozšířily na několik stánků, v některých z nich byla uskladněna zábavní pyrotechnika. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

2063396
aktualizováno 26.10.
Tragédie v Jakartě

Výbuch a požár v továrně na rachejtle: Zatím až 47 obětí

Až 47 mrtvých a desítky zraněných si vyžádaly dnešní exploze a požár v továrně na výrobu zábavní pyrotechniky na okraji indonéské metropole Jakarty. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii a hasiče.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Ve Vítkově na Opavsku shořel dům s uskladněnou pyrotechnikou - 1
aktualizováno 13.08.
Požár na Opavsku

V hořícím domě bouchaly petardy, hasiči museli čekat venku

Šest jednotek hasičů vyjelo v noci na neděli do Vítkova na Opavsku krotit požár jednoho z místních domů. Uvnitř byla ovšem mimo jiné uskladněná pyrotechnika, která začala samovolně vybuchovat.

Záchranka
24.06.
Nebezpečná pyrotechnika

Muž na Novojičínsku odpaloval petardu, utrhla mu kus ruky

Moravskoslezští záchranáři ošetřovali v noci na sobotu muže, kterému v ruce vybuchla petarda. Muži vážně zranila ruku a způsobila mu také poranění obličeje. Sanitkajej převezla do ostravské Fakultní nemocnice.

Výbuch - ilustrační foto
aktualizováno 05.04.
Neštěstí v Portugalsku

Továrna na pyrotechniku třikrát vybuchla! Zemřeli nejméně 4 lidé

Portugalská továrna na pyrotechniku v úterý večer vybuchla. Při explozi zemřeli nejméně čtyři lidi, tři další se pohřešují. Příčina neštěstí zatím není známa, rachejtle zřejmě byly špatně uskladněny nebo s nimi pracovníci neopatrně zacházeli.

Rammstein revival band SK - 2
aktualizováno 20.03.
nehoda v brně

Zpěvákovi Rammstein revival šlo o život: První slova od výbuchu

Při sobotním koncertu slovenské kapely Rammstein revivalv Brně se zranilo šest lidí. Případ vyšetřuje policie, vše ale nasvědčuje tomu, že kapela bez souhlasu klubu neodborně použila pyrotechniku. Zpěvákovi šlo dokonce o život.

Rammstein revival band SK - 2
aktualizováno 19.03.
nepovedený revival

Výbuch pyrotechniky na koncertě v Brně zranil 6 lidí!

Výbuch pyrotechniky na brněnském koncertu revivalové skupiny Ramm-stein zranil šest lidí. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení.

Chlapce zranil výbuch domácí pyrotechniky
aktualizováno 04.03.
vážné poranění

Domácí výbušnina explodovala chlapci v ruce. Vážně ho zranila!

Chlapec v Brandýse nad Labem byl vážně zraněn po výbuchu domácí pyrotechniky. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči i policisté, povolán byl i psovod se speciálně vytrénovaným psem a pyrotechnik. S těžkým zraněním ruky byl chlapec převezen do nemocnice, uvádí portál Aktu.cz.

Kokršpaněl uvíznul v odpadní jímce
aktualizováno 02.01.
Mazlíčci trpí

Kokršpaněl při útěku před výbuchy petard spadl do jímky

Desítky zvířat zachraňovali především strážníci na severu Čech po silvestrovské noci. Vybuchující petardy jsou pro domácí mazlíčky silně stresující a pravidelně se stává, že se zvíře poleká a zaběhne.