Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

armáda v oslabení

Přes 700 vojáků se otrávilo jídlem, policie v Turecku zatkla 21 lidí

Policie zadržela 21 lidí z cateringové firmy, která vojákům z kasáren v západoturecké provincii Manisa dodala jídlo. Celkem 731 vojáků mělo totiž o víkendu těžkou otravu, jsou mimo službu. Podobné problémy měli v Manise už v květnu, tehdy měla problémy asi tisícovka vojáků.

Čeští vojáci v Mali
Aktualizováno 19.6. 2017 21:13
Drama v Mali

Radikálové zaútočili na letovisko, zneškodnili je i čeští vojáci

Malijské jednotky zabily čtyři radikály, kteří v neděli přepadli turistické středisko poblíž metropole Bamaka. Pět dalších podezřelých bylo v této souvislosti zadrženo.

Poplach na Zlínsku - 3
Aktualizováno 19.6. 2017 22:16
velké přepadení

Pátrání po lupičích: Policista varovně střílel, zmizeli mu v lese

V Rokytnici u Slavičína na Zlínsku zasahují ozbrojení policisté z několika krajů i ze Slovenska, autobusy nesměly nabírat cestující a lidé netušili, co se děje. O velké pozdvižení se postarala trojice ozbrojenců, která přepadla poštu na Slovensku a po kterých policie právě u Slavičína pátrá.

Prásk.tv píše:

Záhadný tvor
čtěte o tématu vojáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

krvavý incident

Afghánský voják zranil na základně tři americké vojáky

Afghánský voják dnes zranil na základně na severu země tři americké vojáky, informovalo podle agentury AFP afghánské ministerstvo obrany. Americké velení v Kábulu zároveň popřelo původní informace, že byli zabiti čtyři vojáci USA.

Výbuch bomby v Kábulu
Aktualizováno 16.6. 2017 14:01
Plán Pentagonu

Válka nekončí, USA pošlou do Afghánistánu další tisíce vojáků

Spojené státy pravděpodobně vyšlou další čtyři tisíce vojáků do Afghánistánu. S odvoláním na zdroje z Pentagonu to tvrdí agentura AP. Američané prý tak chtějí odblokovat situaci v zemi. Centrální vláda v Kábulu se západní podporou kontroluje pouze část území a nedaří se jí porazit jednotky islamistických skupin.

Muž se psem
Aktualizováno 15.6. 2017 12:28
Obrana proti terorismu

Vojáci nebo bezdomovci? Ve Velké Británii mají novou taktiku

Ve městech napříč Velkou Británií se pohybují vojáci SAS - Speciálních vojenských jednotek - převlečení za bezdomovce a trampy s cílem zabránit případným teroristickým útokům.

Práce
Aktualizováno 14.6. 2017 13:22
stát přidává

Dobrá zpráva! Vláda schválila zvyšování platů. Kdo si polepší?

Vláda schválila další navyšování platů. Od 1. července se zvednou služební tarfiy vojákům z povolání zhruba o 7 %. Průměrný plat vojáků se pohybuje kolem 31 tisíc korun.

VIDEO Vojenská přehlídka

Další nehoda na Bahnech: Speciál se při ukázce převrátil na střechu!

Na oblíbené přehlídce Bahna byli v sobotu diváci svědky trapasu, který mohl skončit tragédií. Armádní speciál dostal při ukázce smyk a převrátil se na střechu. Vojáci se zranili jen lehce. O nehodě informoval portál krimi-plzen.cz.

Branná výchova
Aktualizováno 5.6. 2017 11:34
krizové situace

Do škol se může vrátit branná výchova. Lidé se neumí bránit

Branná výchova by se znovu mohla stát povinným předmětem v českých školách. Počítá s tím návrh ministerstva obrany o dobrovolné účasti obyvatel na zajišťování obrany státu, který dnes projedná vláda. K obranyschopnosti státu by měly přispět i zájmové spolky - například myslivci nebo radioamatéři.

Bomba se vzkazem pro ISIS
Aktualizováno 26.5. 2017 15:21
Odveta v Sýrii

Pomsta za útok: Z Manchesteru s láskou, napsali na bomby na ISIS

Alespoň nějak pomstít teroristický útok v Manchesteru chtěli členové britského Královského letectva. Na jednu z bomb proto napsali "S láskou z Manchesteru" a vypálili ji na pozice Islámského státu v Sýrii. Fotka střely se téměř okamžitě začala šířit sociálními sítěmi.