Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump a Kim Čong-un
aktualizováno 13.08.
SROVNÁNÍ Rozhádané mocnosti

Jaderná válka na spadnutí! Velké srovnání armád KLDR a USA

Výroky severokorejského vůdce a amerického prezidenta děsí celý svět. Odborníci se obávají, že jsme na prahu jaderné války, stále ale doufají ve vyjednávání. I přesto, že je KLDR násobně menší než USA, disponuje totiž přibližně stejnou vojenskou silou.

V Paříži najelo do skupiny vojáků auto - 2
aktualizováno 10.08.
Útok v Paříži

Řidič, který najel do vojáků, je ve vážném stavu! Nevyslechnou ho

Podezřelý řidič, kterého francouzská policie zadržela a těžce zranila ve středu poté, co najel do skupiny vojáků, je stále v nemocnici. Jeho stav mu neumožňuje, aby se podrobil výslechu. Vyšetřovatelé mezitím pátrají po případných dalších komplicích zadrženého.

V Paříži najelo do skupiny vojáků auto - 1
aktualizováno 09.08.
Vojenská hlídka

Auto v Paříži najelo do vojáků a zranilo 6 lidí! Má jít o terorismus

Auto najelo na pařížském předměstí do skupiny vojáků. Zraněno je šest lidí, z toho tři vážně. Nikdo by ale neměl být v ohrožení života. Řidič BMW z místa ujel, policisté ho dopadli o několik hodin později. Několikrát ho zasáhly výstřely. Úřady čin vyšetřují jako terorismus.

Prásk.tv píše:

Záhadný tvor
čtěte o tématu vojáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Prázdniny jsou ve druhé polovině, LM zájezdů ubývá

4 super tipy, kam se ještě dá vyrazit za rozumnou cenu

Houfnice
aktualizováno 24.07.
Souhlas vlády

Armáda nakoupí vybavení za miliardy! Pořídí nové obrněné vozy

Sobotkova vláda se dohodla na největším nákupu zbraní ve svém funkčním období. Odsouhlasila nákup nových obrněných vozů za téměř 10 miliard korun. Novou výbavu dostanou nejen chemici, ale i brigáda rychlého nasazení.

Oslavy k výročí pádu Bastily
14.07.
tisíce vojáků

Francie oslavila výročí pádu Bastily přehlídkou. Přijel i Trump

Velkolepé oslavy v centru Paříže odstartovaly v pátek ráno. Od pádu Bastily a začátku velké Francouzské revoluce uběhlo už 228 let. Letos po Champs-Élysées pochodovali i americké jednotky na počest stého výročí vstupu Spojených států do první světové války.

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
aktualizováno 12.07.
Odstrašování Ruska

Čeští vojáci zamíří do Pobaltí. Poslanci se kvůli tomu pohádali

Česká armáda zřejmě bude moci vyslat až 290 vojáků do aliančních mnohonárodních bojových uskupení v Pobaltí. Sněmovna dnes misi po jednodenním odkladu schválila. Čeští vojáci by měli působit v Litvě a v Lotyšku celý příští rok a ještě v lednu následujícího roku. S návrhem ještě musí souhlasit Senát, je na programu schůze ve druhé polovině července.

Turecká zásahová jednotka hlídá ambasádu
21.06.
armáda v oslabení

Přes 700 vojáků se otrávilo jídlem, policie v Turecku zatkla 21 lidí

Policie zadržela 21 lidí z cateringové firmy, která vojákům z kasáren v západoturecké provincii Manisa dodala jídlo. Celkem 731 vojáků mělo totiž o víkendu těžkou otravu, jsou mimo službu. Podobné problémy měli v Manise už v květnu, tehdy měla problémy asi tisícovka vojáků.

Čeští vojáci v Mali
aktualizováno 19.06.
Drama v Mali

Radikálové zaútočili na letovisko, zneškodnili je i čeští vojáci

Malijské jednotky zabily čtyři radikály, kteří v neděli přepadli turistické středisko poblíž metropole Bamaka. Pět dalších podezřelých bylo v této souvislosti zadrženo.

Poplach na Zlínsku - 3
aktualizováno 19.06.
velké přepadení

Pátrání po lupičích: Policista varovně střílel, zmizeli mu v lese

V Rokytnici u Slavičína na Zlínsku zasahují ozbrojení policisté z několika krajů i ze Slovenska, autobusy nesměly nabírat cestující a lidé netušili, co se děje. O velké pozdvižení se postarala trojice ozbrojenců, která přepadla poštu na Slovensku a po kterých policie právě u Slavičína pátrá.

Americké jednotky v Afghánistánu
17.06.
krvavý incident

Afghánský voják zranil na základně tři americké vojáky

Afghánský voják dnes zranil na základně na severu země tři americké vojáky, informovalo podle agentury AFP afghánské ministerstvo obrany. Americké velení v Kábulu zároveň popřelo původní informace, že byli zabiti čtyři vojáci USA.