Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hasič. Ilustrační
12.12.
dobrá zpráva

Platy v příštím roce stoupnou o tisíce! Polepší si tyto profese

Policisté, hasiči a příslušníci vězeňské služby si po Novém roce polepší řádově o stokoruny. Ti, kteří vykonávají nejnáročnější práci, mohou počítat s tisícikorunami navíc. Vláda dnes schválila nařízení o růstu jejich tarifů.

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
28.11.
Bojové vozidlo pěchoty

Za střelbu vojáků do vlastních řad nikdo pykat nebude, rozhodl soud

Za střelbu bojových vozidel pěchoty ve vojenském prostoru Libavá, při které byli předloni zraněni dva vojáci, nikdo pykat nebude. Olomoucký okresní soud zprostil obžaloby z ublížení na zdraví z nedbalosti Marcela Kulišťáka, velitele vozidla, ze kterého osudná střela vyšla.

Lubomír Metnar
28.11.
Velké vyšetřování

Ministr odmítl, že by čeští vojáci pomohli ubít zajatého Afghánce!

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) odmítl, že by se čeští vojáci v Afghánistánu podíleli na smrti zbitého afghánského vojáka Vahidulláha Chána, který byl ve vazbě pro podezření ze zabití českého vojenského psovoda Tomáše Procházky z minulého měsíce.

Prásk.tv píše:

Letadlo doprovázené stíhačkou - 1
čtěte o tématu vojáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Oslavy výročí na Vítkově
aktualizováno 28.11.
Slavnostní nástup

Kamarády jim zabil atentátník, teď se vojáci vrátili z Afghánistánu

Krátce po středečním poledni se u památníku na pražském Vítkově koná slavnostní nástup vojáků, kteří se nedávno vrátili ze zahraničních misí. Jsou mezi nimi i členové jednotky, jejíž příslušníci se stali v Afghánistánu obětí atentátníků.

Afghánistán - ilustrační foto
aktualizováno 27.11.
Výbuch v Afghánistánu

Nastražená bomba zabila tři americké vojáky, další zranila!

Tři příslušníci americké armády v úterý zahynuli a další tři utrpěli zranění při explozi výbušného zařízení nastraženého u silnice poblíž východoafghánského města Ghazní. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení NATO.

USA otevřelo hranice s Mexikem
26.11.
Pohraniční stráž

USA otevřelo hranice s Mexikem, tisíce migrantů proráží blokády

Spojené státy znovu otevřely hraniční přechod s Mexikem u města Tijuana. Právě k němu v posledních dnech dorazilo přes sedm tisíc migrantů ze Střední Ameriky. Hranice se uzavřela včera potom, co se plot, oddělující obě země, pokusilo několik běženců přelézt. Pohraniční stráž proti nim použila slzný plyn.

Migranti míří do USA - 5
aktualizováno 15.11.
Karavana migrantů

USA se připravují na nejhorší. K hranici brzy dorazí tisíce migrantů!

První stovky středoamerických migrantů dorazily k hranicím se Spojenými státy. Od vysněné země je dělí už jen vysoký plot s ostnatými dráty. Za ním ale čekají ozbrojenci.

Rakety syrské vzdušné obrany poblíž Damašku
aktualizováno 12.11.
Dlouhotrvající konflikt

Přestřelka v Pásmu Gazy! Zemřel izraelský voják a sedm Palestinců

Sedm Palestinců a jeden izraelský voják zemřeli při nedělním konfliktu v Pásmu Gazy. Další Izraelec byl při přestřelce, ve kterou vyústila operace tajných služeb, zraněn. Jednotka zavolala leteckou podporu, která místo bombardovala.

Duchové vojáků první světové války u svých hrobů - 6
10.11.
galerie první světová válka

Slzy se derou do očí: Na hřbitově "ožili" duchové mrtvých vojáků

Tisíce lidí zasáhly fotografie mladé ženy z Slimbridge na západě Anglie. Hřbitov vojáků z první světové války tu v posledních dnech obstoupily postavy „duchů“. Sochy připomínají muže padle v bojích před 100 lety.

Maskovaný voják Ilustrační snímek
aktualizováno 10.11.
Rozsáhlé spiknutí

Vojáci v Německu plánovali Den X, masakr uprchlíků i politiků!

Dvě stovky elitních vojáků, členů armádních speciálních jednotek, prý v Německu plánovalo Den X, jehož cílem bylo využít chaosu v zemi a odstranit levicové politiky a imigranty.