Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Slovenská armáda

Nehoda Tatry 815 s 16 vojáky! Spadli do potoka, 7 se zranilo

Auto s 16 slovenskými vojáky se zřítilo do potoka poblíž obce Jalná na středním Slovensku. Čtyři vojáci jsou těžce zranění, tři lehce.

nacistické symboly

Pravicový extremismus v německé armádě: Skandál dál narůstá

Skandál v německé armádě týkající se pravicového extremismu nabírá na obrátkách. V dalších německých kasárnách vyšetřovatelé našli předměty oslavující nacistickou armádu, informoval portál Spiegel Online.

mezinárodní napětí

Armády se stahují k hranicím Severní Koreje. Čekají konflikt?

Napětí na Korejském poloostrově se může kdykoliv vyostřit. Rusko a Čína k hranicím poslaly armádu a připravují se na možnost konfliktu. Ke korejskému pobřeží míří také americká letadlová loď USS Carl Vinson.

Prásk.tv píše:

Záhadný tvor
čtěte o tématu vojáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.

Lenka Šmerdová - generálka
Aktualizováno 16.3. 2017 22:23
profesní úspěch

Češi budou mít v armádě první ženu s hodností generála!

Poprvé v historii bude mít česká armáda v hodnosti generála ženu. Podle informací televize Nova si 8. května na Pražský hrad pro hvězdičku brigádního generála přijde plukovnice Lenka Šmerdová. Oficiálně ale žádné konkrétní jméno ještě ministerstvo obrany nezveřejnilo.

Čeští vojáci na cvičení NATO v Litvě
Aktualizováno 1.3. 2017 21:50
společné cvičení

Čeští vojáci cvičí v Litvě, vykopali přes kilometr zákopů

Nachodili stovky kilometrů, vykopali tisíce metrů zákopů a strávili stovky hodin v neznámém terénu. Tak se dá shrnout dvouměsíční účast 120 českých vojáků na cvičení v Litvě. Společně s tamní armádou trénují obrannou taktiku proti možné agresi z východu. Ve středu za nimi na inspekci přiletěl český ministr obrany s náčelníkem generálního štábu.

Těžká hádanka

Na fotce z džungle se skrývá 12 vojáků! Najdete je všechny?

Maskáče, zelenohnědé přilby, zabarvené tváře. Vojáci dělají všechno pro to, aby nebyli v přírodě vidět a nestali se tak lehkým terčem pro nepřítele. Na fotce, kterou zveřejnila britská armáda, si můžete zkusit 12 maskovaných vojáků najít.

moderní obrněnci

Armáda podepsala obchod za 2,7 miliardy! Nakupuje 20 Pandurů

Zástupci ministerstva obrany dnes podepsali smlouvu se společností Tatra Defence Vehicle na nákup 20 obrněných vozidel Pandur za 2,07 miliardy korun. Úřad to uvedl na svých webových stránkách. Vojáci dostanou šest velitelsko-štábních strojů a 14 vozidel ve spojovací verzi.

Čeští vojáci
Aktualizováno 24.1. 2017 20:49
Naplňování stavů

Šéf armády je proti povinné vojně, vojsko rekruty láká na platy

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář je proti zavedení povinné základní vojenské služby. Šéf armády to řekl exkluzivně televizi Nova ve vojenském areálu ve Vyškově, kde se od začátku ledna připravuje na pět set nových rekrutů a záložáků.

Armáda čr
Aktualizováno 22.1. 2017 21:10
anketa povinná vojenská služba

Půjdou muži znovu na vojnu? Politici přemýšlí o povinné službě

Lidovecký senátor Jiří Čunek přišel s návrhem, podle kterého by mladí chlapci opět chodili na vojnu. Politici přemýšlejí o tom, že by v Česku znovu zavedli základní vojenskou službu. Sice jen na několik měsíců, ale povinně. Myšlenka se líbí také ministrovi obrany Martinu Stropnickému.