Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mi-24 Hind - 20
aktualizováno 14.03.
Nehoda při kontrole

Kanón vrtulníku náhle vystřelil, tři vojáci museli do nemocnice

Ve výcvikovém prostoru české armády Boletice na Českokrumlovsku se ve středu dopoledne vážně zranil jeden voják. Při kontrole výzbroje bojového vrtulníku Mi-24/35 totiž náhle vystřelil kanón a vojáka vážně zranil.

Tank Merkava
18.02.
Izrael versus Palestina

Napětí v Pásmu Gazy: Po zranění vojáků přišla palba z tanků!

Vztahy mezi Izraelci a Palestinci se opět zhoršují. Poté, co podomácku vyrobená bomba zranila v Pásmu Gazy čtyři izraelské vojáky, na sebe odveta nenechala dlouho čekat. A protiúder byl velmi tvrdý.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 3
aktualizováno 08.02.
vojenské defilé

KLDR ukazuje svou sílu: Den před olympiádou pořádá přehlídku!

Den před začátkem olympiády v Jižní Koreji uspořádal severokorejský diktátor obrovskou vojenskou přehlídku. Celému světu chce zřejmě ukázat svou vojenskou sílu. Jako důvod pro defilé asi 10 tisíc vojáků si vybral 70. výročí vytvoření stálé severokorejské armády.

Prásk.tv píše:

Letadlo doprovázené stíhačkou - 1
čtěte o tématu vojáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mototechna má novou značku, začíná prodávat veterány a investiční vozy

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka v poslední době oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy prodává již delší dobu pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
aktualizováno 02.02.
Zraňující střelba

Za tragédii při nočních střelbách vojáků soud potrestal jen velitele

Za zásah bojového vozidla pěchoty při nočních střelbách na Libavé, který zranil dva vojáky, potrestal olomoucký okresní soud pouze velitele vozidla Marcela Kulišťáka. Za ublížení na zdraví z nedbalosti mu uložil roční trest s podmíněným odkladem na 18 měsíců. Zbývající dva obžalované, střelce vozidla a řídícího střeleb, zprostil obžaloby. Soudkyně se tak ztotožnila s návrhem obžaloby.

Karla Šlechtová v Afghánistánu
aktualizováno 30.01.
zahraniční cesta

Šlechtová tajně navštívila české vojáky v Afghánistánu

Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) navštívila dnes a v pondělí české vojáky, kteří jsou na misi v Afghánistánu. Šlo o její první cestu k zahraniční jednotce v pozici šéfky resortu obrany. Setkala se s českými vojáky na spojenecké základně Bagrám i na letišti v Kábulu. V programu měla také schůzky se spojeneckými veliteli jednotlivých základen nebo se svým ministerským protějškem.

Námořní základna britského námořnictva
aktualizováno 29.01.
bezpečnostní hrozba

Fatální selhání bezpečnosti, vojáci sdíleli polohu svých základen

Armáda Spojených států se při boji s nadváhou svých vojáků výrazně přepočítala a je na pokraji skandálu a výrazného bezpečnostního ohrožení. Vojáci totiž nosili fitness náramky, které na globální mapě ukazují jejich pohyb a polohu, podle expertů tak lze odhalit přítomnost amerických komand a polohu vojenských základen.

Americká armáda
17.01.
Vojenská přítomnost

Američané nechají vojáky v Sýrii. Proti Asadovi, ISIS a Íránu

Spojené státy si v rámci své nové strategie ponechají v Sýrii vojáky. Dnes to v projevu na kalifornské Stanfordově univerzitě prohlásil americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Dozorce ve vězení
aktualizováno 03.01.
pracovní místa

Česku chybí zaměstnanci. Vězeňská služba láká na 150 tisíc!

V České republice stále chybějí zaměstnanci. Málo je například řidičů městské hromadné dopravy, zdravotních sester nebo vězeňských dozorců. Aby vězeňská služba naplnila potřebný počet zaměstnanců, nabízí dokonce náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun.

Psí veteráni z Afghánistánu
04.12.
smutný osud

Psí hrdiny z Afghánistánu chtějí utratit. Zachránili ale tisíce životů

Trénovaní belgičtí ovčáci pomáhají vojákům hledat v Afghánistánu výbušniny. Mezi psí hrdiny, kteří zachraňují životy, patřili i Dazz a Kevin. Nyní jsou ale ve výslužbě a mají být utraceni, údajně totiž není možné je dát k adopci.

Útěk severokorejského vojáka z KLDR
aktualizováno 22.11.
video korejská krize

Příměří je porušeno. Zoufalý útěk vojáka z KLDR natočila kamera

Severokorejští vojáci při pronásledování svého muže, který zběhl do Jižní Koreje, porušili podle OSN podmínky křehkého příměří. Organizace nyní zveřejnila dramatické video, které ukazuje, jak se zoufalý voják snaží překročit hranice.