Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česko si připomíná výročí 17. listopadu
aktualizováno 16.11.
17. listopad

Oslavy 17. listopadu zablokují města! Těmto místům se vyhněte 

V pátek oslaví celé Česko 28. výročí 17. listopadu. Většina demonstrací, vzpomínek a průvodů se soustředí v Praze, boj studentů za svobodu a demokracii si ovšem připomenou lidé i v jiných městech. Na klid v ulicích budou dohlížet minimálně stovky policistů.

Austrálie povolila sňatky homosexuálům
aktualizováno 15.11.
oslavují i protestují

Austrálie povolila sňatky homosexuálům. Někteří jsou proti

Australané se v referendu vyslovili pro uzákonění sňatků lidí stejného pohlaví. Tamní premiér přislíbil, že udělá vše pro to, aby parlament stihl připravit potřebné legislativní změny už do letošních Vánoc. Pro umožnění sňatků homosexuálů hlasovalo téměř 62 procent voličů. Většinu měli ve všech státech australské federace.

Den válečných veteránů
aktualizováno 11.11.
celosvětový den veteránů

Lidé vzdávají hold veteránům, v Česku je jich přes 14 tisíc

Česko dnes oslavilo celosvětový Den válečných veteránů. Na desítkách míst se konaly pietní akce, kde si lidé připomínali hlavně české hrdiny. A to nejen Čechy bojující za druhé světové války , ale i vojáky, kteří byli nasazeni ve vojenských nebo mírových operacích.

Prásk.tv píše:

Novoroční ohňostroje světových metropolí - Sydney
čtěte o tématu oslavy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Oslavy 28. října na Vítkově
aktualizováno 28.10.
99 let

Politici, vojáci i veteráni si připomněli vznik Československa

Politici, zástupci armády, váleční veteráni z druhé světové války i zástupci spolků si dnes u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli výročí vzniku samostatného Československa.

Tisková konference ANO - 11
22.10.
Volební veselí

Oslavy voleb: Víno teklo proudem, politici ukázali své taneční kreace!

Sobota byla také dnem velkých volebních oslav. Tedy alespoň u některých politických stran. Podívejte se, jak to po skončení voleb vypadalo ve štábu hnutí ANO i dalších politických stran.

Vojenská přehlídka jihokorejské armády
28.09.
vojenská přehlídka

Tohle má Jižní Koreu ochránit před KLDR, napětí stále roste

Jižní Korea oslavila den armádních sil velkolepou vojenskou přehlídkou. Zúčastnil se jí také jihokorejský prezident, který vyzval k trpělivosti v současné krizi na poloostrově. Napětí mezi státy v posledních týdnech vystupňovala řada hrozeb a urážek mezi Severní Koreou a USA.

Požár pečovatelského domu ve Slezské Ostravě
aktualizováno 11.09.
Oheň v Ostravě

Požár domova důchodců: Podezřelí jsou slavící baníkovci

Požár Domova důchodců Kamenec v Ostravě stále nemá svého viníka. Televizi Nova se ale ozvali svědci, kteří viděli letět pyrotechniku od fanoušků Baníku. Nasvědčují tomu i záběry, které nám diváci poskytli.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
aktualizováno 02.05.
Spor v koalici

Babiš: Jsem dobrý, nerezignuji! Sobotka: Chovejte se jako chlap!

Spor ve vládní koalici se promítl i do prvomájových oslav. Premiér Sobotka na shromáždění ve Vyškově řekl novinářům, že k možnému odvolání ministra financí se vyjádří nejspíš v úterý. Babiš k rezignaci nevidí důvod, zopakoval na setkání s občany v Praze.

KLDR slaví
aktualizováno 16.02.
upřímné oslavy?

KLDR bouřlivě oslavuje 75. narozeniny mrtvého diktátora

Obří ohňostroj, perfektně secvičená vojenská přehlídka, velkolepá květinová slavnost - tak vypadaly oslavy nedožitých 75. narozenin zesnulého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Tradiční svátek s velkou pompou odstartoval současný vůdce Severní Korei Kim Čong-un na sjezdu komunistické strany.

Rok Ohnivého Kohouta
aktualizováno 27.01.
čínský nový rok

HOROSKOP: Vítejte v roce Ohnivého kohouta! Jaký bude?

Nový rok je tady! Tedy čínský lunární. A Čína šílí. Symbol nadcházejícího roku - Kohout - dnes o půlnoci střídá Opici. A Čína z toho tradičně šílí tak, že to dokonce po celém světě zvedlo cenu zlata. Právě zlaté šperky si Číňané s příchodem nového roku předávají jako dárky.