Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman v Přerově
aktualizováno 30.10.
100 let republiky

Zeman na Slovensku: Přijedu na oslavy i za 100 let! CELÝ PROJEV

Prezident Miloš Zeman se vydal na Slovensko, kde se společně s premiérem Andrejem Babišem účastní oslav 100 let od přijetí Martinské deklarace. Tou Slováci odmítli nadvládu Rakousko-Uherska a přihlásili se k samostatnému československému národu.

Ohňostroj k výročí 100 let Československa - 2
28.10.
Nádhera nad Prahou

Velká světelná show: Ohňostroj k výročí ozářil Prahu. VIDEO

Byla to velkolepá show laděná do barev národní trikolory, největší ohňostroj, jaký kdy české hlavní město zažilo. Rozdělen byl do pěti částí a trval přesně 10 minut a 10 vteřin.

Oslavy 100 let založení Československa
aktualizováno 28.10.
Sledujeme on-line

Česko oslavilo 100 let republiky. Nechyběly přehlídka a ohňostroj 

Česko si v neděli připomnělo 100 let od vyhlášení republiky. Pietního aktu na Vítkově se zúčastnili český a slovenský prezident. Ve 14 hodin prošla Evropskou třídou největší přehlídka v historii samostatného Česka. Oslavy vyvrcholily velkolepým ohňostrojem a udílením státních vyznamenání.

Prásk.tv píše:

Ewa Farna
čtěte o tématu oslavy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kupujete ojeté auto? Chtějte k němu zimní pneumatiky nebo třeba i hotovost na vánoční dárky

Od prvního listopadu platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky.

Paní Markéta je stará jako Československo
aktualizováno 27.10.
V neděli oslaví stovku

Paní Markéta je stejně stará jako republika! Udržuje ji cvičení

Na den přesně se před 100 lety nezrodilo jen Československo, ale narodila se i paní Markéta Neumanová. Ta tak v neděli oslaví životní jubileum a může se pochlubit tím, že je jediným člověk v republice, který je stejně starý jako samotné Československo.

Zakladatelé Československa
aktualizováno 27.10.
Zakladatelé Československa

Muži října 1918: Bez této pětice by republika možná nevznikla!

Vznik Československého státu nebyl jednoduchým procesem. Na uskutečnění snu o existenci samostatné země Čechů a Slováků pracovala řada významných osobností. Byl to hlavně první československý prezident Tomáš G. Masaryk, neměli bychom ale zapomenout ani na další muže, kteří podporovali vznik státu přímo z domovské země.

Videomapping na budově Národního muzea
aktualizováno 28.10.
Oslavy 28. října

Videomapping na budově Muzea sledovaly tisíce lidí. ZÁZNAM

Zaplněné Václavské náměstí sledovalo unikátní videomapping, při kterém organizátoři promítli na zrekonstruovanou budovu Národního muzea nejvýznamnější okamžiky z československých dějin. Budovu odpoledne otevřeli při ceremoniálu, na němž nechyběli prezident Zeman a premiér Babiš.

Česká vlajka
aktualizováno 26.10.
Sto let Československa

Český národ si zažil peklo. Neopakujme chyby, varují historici

Slavíme 100 let od založení Československa, a tak je ten správný čas na to připomenout si její přelomové události - od komplikovaných začátků přes chvíle, kdy Češi bojovali o přežití, až po dnešek, který historci popisují jako nejlepší období naší země.

Angela Merkelová a Andrej Babiš
aktualizováno 26.10.
Kancléřka v Praze

Merkelová popřála k výročí. "Na migraci máme stejný názor," řekla

Na oslavy 100 let Československa dorazí do Prahy také významní političtí představitelé. Německá kancléřka Angela Merkelová už jednala s premiérem Andrejem Babišem. Na následném brífinku popřála Česku k výročí a vyjádřila se také k migraci.

Oslavy v Praze - ilustrační foto
aktualizováno 23.10.
Program oslav

Přehlídka, koncerty, ohňostroj: Takto Česko oslaví 100. výročí

Velké oslavy 100. výročí vzniku samostatného Československa chystají v Praze a v dalších městech v Česku. Obyvatelé metropole se musí připravit na výrazná dopravní omezení. Do Prahy zamíří celá řada státníků v čele s francouzským prezidentem a německou kancléřkou. Na obrazovkách TV Nova a na webu TN.cz přineseme v den výročí debatu s českým a slovenským premiérem.

Miloš Zeman předal státní vyznamenání
23.10.
Předávání vyznamenání

Řadu osobností Hrad na 28. říjen nepozval. "Je to čest," odpovídají

Někteří politici a další osobnosti nedostali pozvánky na předávání státního vyznemanání, přestože by podle tradice měli. Podle mluvčího prezidenta jim tím Hrad udělal laskavost. Většina z nich nemožnost přijít naopak vítá.