Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 2.5. 2017 07:54
Spor v koalici

Babiš: Jsem dobrý, nerezignuji! Sobotka: Chovejte se jako chlap!

Spor ve vládní koalici se promítl i do prvomájových oslav. Premiér Sobotka na shromáždění ve Vyškově řekl novinářům, že k možnému odvolání ministra financí se vyjádří nejspíš v úterý. Babiš k rezignaci nevidí důvod, zopakoval na setkání s občany v Praze.

KLDR slaví
Aktualizováno 16.2. 2017 21:21
upřímné oslavy?

KLDR bouřlivě oslavuje 75. narozeniny mrtvého diktátora

Obří ohňostroj, perfektně secvičená vojenská přehlídka, velkolepá květinová slavnost - tak vypadaly oslavy nedožitých 75. narozenin zesnulého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Tradiční svátek s velkou pompou odstartoval současný vůdce Severní Korei Kim Čong-un na sjezdu komunistické strany.

Rok Ohnivého Kohouta
Aktualizováno 27.1. 2017 12:38
čínský nový rok

HOROSKOP: Vítejte v roce Ohnivého kohouta! Jaký bude?

Nový rok je tady! Tedy čínský lunární. A Čína šílí. Symbol nadcházejícího roku - Kohout - dnes o půlnoci střídá Opici. A Čína z toho tradičně šílí tak, že to dokonce po celém světě zvedlo cenu zlata. Právě zlaté šperky si Číňané s příchodem nového roku předávají jako dárky.

Prásk.tv píše:

Novoroční ohňostroje světových metropolí - Sydney
čtěte o tématu oslavy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Borek
Aktualizováno 1.1. 2017 20:51
Záhada na Pardubicku

Muž se pohádal se sousedy, pak ho otec našel venku mrtvého!

Záhadná smrt mladého muže otřásla nad ránem obcí Borek na Pardubicku. Muž šel uklidnit bujaře slavící sousedy a po několika minutách zemřel u příjezdové cesty k ubytovně. Našel ho tam jeho otec. Kriminalisté smrt vyšetřují. Zda šlo o vraždu, nebo kolaps organizmu, by měla určit pitva.

Novoroční ohňostroj
Aktualizováno 1.1. 2017 20:23
světelná show

Novoroční ohňostroj sledovaly tisíce lidí! Zážitek jim kazila mlha

Nebe nad Prahou rozzářil v neděli večer tradiční novoroční ohňostroj. Krásnou podívanou jste mohli na webu TN.cz sledovat v přímém přenosu. Kdo to nestihl, může si celý ohňostroj přehrát ze záznamu.

Během silvestrovské noci vyjížděly složky ISZ ke stovkám případů
Aktualizováno 1.1. 2017 20:45
přehled zásahů IZS

Zranění, bitky a požáry: Záchranáři měli na silvestra napilno!

Složky Integrovaného záchranného systému (IZS) mají během novoročních oslav pohotovost. Hasiči, policisté i záchranáři musí během noci vyjíždět ke stovkám nejrůznějších oznámení. Oslavy se ani letos neobešly bez zranění, potyček, ale také nehod a požárů.

Teroristické hrozby

Oslavy pod dohledem: Evropské metropole hlídají tisíce policistů

Novoroční oslavy se kvůli teroristickým hrozbám ve většině evropských metropolí neobejdou bez zpřísněných bezpečnostních opatření. Kancléřka Angela Merkelová ve svém projevu zdůraznila, že islámský terorismus představuje pro Německo největší zkoušku. Policie i tajné služby ale podle jejích slov pracují na maximum.

Ohňostroj
Aktualizováno 1.1. 2017 21:07
SILVESTR

VIDEO: Takhle vítali nový rok v různých částech světa!

Na celém světě platí, že k poslednímu dni roku patří oslavy. Kvůli časovým vyrovnáváním trvají silvestrovské ohňostroje déle než 24 hodin. Podívejte se na ohňostroje z Brazílie, Nového Zélandu nebo dalších koutů planety.

Ochlazení
Aktualizováno 31.12. 2016 08:28
Víkendová předpověď

Novoroční ohňostroj může pokazit mlha, bude až -9°C

Novoroční oslavy se rychle blíží, ohňostroj budeme sledovat v pořádné zimě, v noci může teplota klesnout až k -9°C. Místy může být zataženo nízkou oblačností nebo se vyskytne mrznoucí mlha, jinak nás čeká jasná nebo skoro jasná noc.

Silvestr na horách
Aktualizováno 30.12. 2016 22:03
Hlavní sezóna

Silvestr na horách: Hotely praskají ve švech! A co sjezdovky?

Majitelé horských hotelů a penzionů čeká vůbec nejlukrativnější víkend roku. I když jsou silvestrovské pobyty dražší, je vyprodáno a podle toho to také vypadá na parkovištích nebo v restauracích. Na sjezdovky se ale ještě pohodlně vejdete.