Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lavina v alpském středisku Tignes - 4
aktualizováno 18.02.
neštěstí ve Švýcarsku

Horor v Alpách: Lavina zabila dva lyžaře, další dva se podařilo najít

Ve švýcarském kantonu Valais se dnes utrhla lavina, která zranila dva turisty. Dalším osmi lyžařům, o jejichž zavalení policie původně informovala, se podařilo uniknout, uvedla agentura AFP. Dva lyžaři naopak nepřežili pád laviny v oblasti francouzského střediska Val d´Issere, další zemřel na sjezdovce v Rakousku.

Vrtulník na horách
14.02.
pátrání policie

Chlapce (12) po srážce vezl do nemocnice vrtulník, lyžař ujel

Policie pátrá po lyžaři, který v Rokytnici nad Jizerou v areálu Horní Domky srazil dvanáctiletého chlapce a ujel, aniž by mu jakkoliv pomohl nebo zavolal pomoc. Chlapce musel kvůli středně těžkému zranění na noze transportovat do nemocnice vrtulník.

Nehoda záchranářů v Nýřanech
aktualizováno 12.02.
Nehoda v Nýřanech

Řidička nedala přednost, srazila se se záchrankou! Dva zranění

V Nýřanech na Plzeňsku se v pondělí dopoledne srazilo auto záchranářů s jiným vozem. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění. Podle prvotních informací nedala řidička osobáku přednost zdravotníkům.

Prásk.tv píše:

Guenter S - 1
čtěte o tématu záchranáři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Horská služba při cvičení
07.02.
Jarní prázdniny

Na horách přibývá prázdninových zranění, vzlétly i vrtulníky

Jarní prázdniny jsou v plném proudu, na sjezdovkách je spousta lidí a i kvůli tomu se množí zranění. V Jeseníkách včera musel dokonce dvakrát přistávat vrtulník.

Vrtulník na horách
aktualizováno 02.02.
zranění v Jeseníkách

Zlomená stehenní kost, tržná rána na krku: Dětem začaly prázdniny

Během jarních prázdnin výrazně narůstá množství dětských návštěvníků v horských střediscích, díky tomu také přibývá zranění, hned během prvního dne prázdnin řešila horská služba v Jeseníkách dvě těžká zranění dětí. Záchranáři proto apelují na rodiče a učitele, aby dbali na bezpečnost svých svěřenců.

Záchrana lyžařů z lanovky v Alpách
aktualizováno 30.01.
Záchrana v Alpách

VIDEO: Lanovka se zastavila, desítky lidí vysvobodil až vrtulník!

Asi 150 lyžařů uvízlo na sedačkové lanovce v rakouských Alpách. Zůstali viset ve vzduchu, vysvobodili je až záchranáři ve vrtulnících. Poruchu lanovky podle vyšetřování způsobilo poškozené ložisko.

dron Ehang 184
aktualizováno 19.01.
málem se utopili

Dron poprvé v historii zachraňoval životy! Vytáhl z vody surfaře

Australská pobřežní hlídka poprvé v historii použila k záchraně bezpilotní dron. Během 70 vteřin pomohl distančně ovládaný letoun surfařům, kteří zápasili s vlnami nedaleko pobřeží Nového Jižního Walesu.

Migranti v Alpách
19.01.
riskují život

Roztátý sníh odkryje mrtvoly migrantů. Mohou je najít turisté

Migranti se během zimních měsíců snaží překračovat hranice Itálie a Francie. Cesta přes zasněžené hory je ale životu nebezpečná a podle horských průvodců teplé počasí odhalí mrtvoly lidí, kteří ji nezvládli.

Dítě vyhozené z okna
aktualizováno 16.01.
Drama u Atlanty

Matce za zády šlehaly plameny, dítě naslepo hodila z okna! VIDEO

Obrovský požár, který zachvátil komplex budov nedaleko Atlanty, postavil rodiče osmi dětí před kritické rozhodnutí. S plameny za zády nebyl čas na to, děti podávat hasičům na žebříku.

Portugalští hasiči
aktualizováno 14.01.
výbuch boileru

Portugalským komunitním centrem otřásl výbuch, 8 mrtvých

V noci na neděli otřásl portugalským komunitním centrem Vila Nova da Rainha ohlušující výbuch, který rozpoutal ohnivé peklo. Zemřelo nejméně osm lidí, dalších 35 lidí bylo zraněno. Podle starosty se jedná o nehodu, explodovat měl boiler.