Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

ztráta naděje

Noční můra pod vodou: Potápěč čekal ve vzduchové kapse 2 dny!

Potápěč Xisco Gràcia si prožil skutečnou noční můru, když dva dny strávil v podvodní jeskyni, kde musel spoléhat na vzduchovou kapsu. Jak se hodiny měnily v dny, začal si potápěč uvědomovat, že ho nejspíš nenajdou včas, při čekání na záchranu ztratil naději.

přehřátí organismu

Rady záchranářů: Vedro útočí. Kdy hrozí úpal a kdy úžeh

Velká část lidí se těší na teplo a sluníčko, nicméně s letním počasím přichází nebezpečí úžehu a úpalu, lidé si je často pletou a není divu, protože jedno onemocnění má s druhým mnohé společné a často se vzájemně provází, obojí totiž vzniká při přehřátí organismu.

Požáry v Chorvatku
Aktualizováno 19.7. 2017 20:53
následky požárů

Chorvatsko stále ničí plameny, v rukou záchranářů skončilo 80 lidí!

Hasiči v Chorvatsku stále bojují s rozsáhlými lesními požáry. Zdravotníci už ošetřili 80 lidí, ve většině případů se nadýchali kouře. Tamní premiér prohlásil, že ohniska jsou teď převážně pod kontrolou.

Prásk.tv píše:

Dagmara Przybysz
čtěte o tématu záchranáři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

V Pákistánu se zřítila budova
Aktualizováno 18.7. 2017 10:45
3 mrtví

Pohřbeni v troskách: Ve zřícené budově v Karáčí hledají přeživší!

Po kolapsu zchátralého domu zůstali rezidenti uvězněni v troskách. Nejméně tři lidé zemřeli, dalších dvanáct bylo zraněno. Počty mrtvých a zraněných se mohou ještě změnit, protože stále probíhají záchranné akce.

Mladíka zasáhl elektrický proud
Aktualizováno 18.7. 2017 10:44
alkohol v krvi

Mladík (†20) lezl na sloup vysokého napětí, smetl ho proud

Popíjení do ranních hodin skončilo v Praze tragédií. Mladík posilněný alkoholem se v ulici V Korytech rozhodl, že vyleze na sloup vysokého napětí, kde ho následně smetl proud. I přes snahu o resuscitaci se mladého muže oživit nepodařilo.

Chlapec vběhl přímo pod auto, do nemocnice ho převezl vrtulník
Aktualizováno 18.7. 2017 07:53
vážná zranění

Předškolák vběhl přímo pod auto, do nemocnice ho převezl vrtulník

Málem tragédií skončila srážka osobního auta s malým dítětem v Jirkově. Předškolák pravděpodobně nedával pozor a na parkovišti skočil přímo pod jedoucí auto. Do nemocnice ho musel převézt vrtulník.

Nehoda v Těšánkách na Kroměřížsku - 3
Aktualizováno 16.7. 2017 06:52
Děsivá nehoda

Na křižovatce se srazila auta, do nemocnice muselo šest lidí!

Šest lidí se zranilo při sobotní nehodě dvou aut na Kroměřížsku. Všechny zraněné převezli záchranáři do nemocnice, neměli by být ale v ohrožení života. Informoval o tom mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Pláž
Aktualizováno 15.7. 2017 21:30
Tragédie na dovolené

Konec nadějí! V Bulharsku našli tělo české holčičky (11)!

Záchranáři už pravděpodobně našli tělo jedenáctileté dívky, která se ztratila v Bulharsku. Holčička byla v oblíbeném bulharském letovisku s jednašedesátiletou Češkou. Také ona utonula poté, co se šly společně ve středu večer vykoupat.

mohli je zachránit?

Může za smrt žen v Bulharsku plavčík? Odborník řekl, jak to je

Tragická smrt ženy a jedenáctileté holčičky v Bulharsku lidmi otřásla. A všichni se ptají, kdo za jejich smrt vlastně může. Kde v tu dobu byli plavčíci a proč příjezd záchranářů trval tak dlouho? Odborníci se ale shodují na tom, že koupání ve večerních a nočních hodinách je nebezpečné.

peklo u moře

Vedra v Chorvatsku mají první oběti! O víkendu zemřelo šest lidí

Chorvatsko sužují extrémní vedra a záchranáři mají plné ruce práce. Kvůli víkendovým horkům zemřelo v přístavním města Rijeka na severu Chorvatska šest lidí, desítky dalších museli hospitalizovat.