Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Splav
aktualizováno dnes 21:15
náročná záchrana

Policisté neváhali skočit do rozvodněné řeky, zachránili životy

Jen díky obětavé práci policistů se podařilo zachránit dva tonoucí muže u splavu v Ostravě-Hrabůvce. Z rozvodněné řeky by se bez pomoci policie nedostali. Jeden z mužů musel být resuscitován, následně byl převezen do nemocnice, druhý byl ošetřen na místě.

Záchrana v dole na Karvinsku
aktualizováno 20.07.
Záchrana z podzemí

Důlní otřes u Karviné vážně zranil horníka, skončil zavalený!

Dramatická záchranná akce se vve čtvrtek odehrála v černouhelném dole na Karvinsku. Po důlním otřesu tam zůstal zavalený zraněný šestačtyřicetiletý horník. Na povrch ho museli dostat báňští záchranáři.

Fotbalový tým, uvězněný v jeskyni v Thajsku
aktualizováno 10.07.
Záchranná akce

Dobře to dopadlo! Všichni chlapci i trenér jsou z jeskyně venku!

Potápěči dostali z jeskyně v Thajsku všech dvanáct chlapců i jejich trenéra. Osm jich už vyprostili v minulých dnech. Podle odborníků je dnešek a zítřek poslední nadějí, poté začne prudce pršet.

Prásk.tv píše:

Thajské děti uvízlé v jeskyni
čtěte o tématu záchranáři na Prásk.tv
První zachráněné děti z jeskyně v Thajsku veze sanitka do nemocnice
aktualizováno 10.07.
Jsou v dobrém stavu

Děti z jeskyně mají infekci! V nemocnici zůstanou aspoň týden

Všech osm chlapců, které se dosud podařilo zachránit z jeskyně na severu Thajska, je v dobrém fyzickém i psychickém stavu. V nemocnici budou muset mladí fotbalisté zůstat nejméně týden, dva z nich mají plicní infekci. Zbylé čtyři chlapce a jejich trenéra se pokusí záchranáři vyprostit dnes.

Následky povodní v Japonsku
aktualizováno 10.07.
extrémní povodně

Záplavy v Japonsku si vyžádaly přes 120 životů! Hrozí další déšť

Japonsko se vypořádává s děsivými záplavami, při kterých zemřelo už více než 120 lidí, 27 dalších se pohřešuje. Přibližně dva miliony lidí musely opustit své domovy, když se řeky vylily ze svých břehů.

Vrtulník odvezl zraněného po pádu balkonu
aktualizováno 08.07.
nehoda u olomouce

Balkon se čtyřmi lidmi se zřítil k zemi, pro zraněné letěl vrtulník

Drama se odehrálo o víkendu v Olomouci – Droždíně. Pod vahou čtyř lidí se utrhl dřevěný balkón. Po pádu z pětimetrové výšky utrpěli všichni těžká zranění.

Únik plynu v Praze - uzavření oblasti
aktualizováno 06.07.
Neodpočinuli si

Náročná noc pro záchranáře: Únik plynu, nehody a požáry

Nejenom hasiči, ale i policisté a zdravotníci měli po celé republice náročnou noc. Po masivním úniku plynu v pražském centru vyjížděli hasiči k požáru vraku, v Ústeckém kraji pak ještě včera večer dohašovali poslední zbytky požáru u trati Ústí nad Labem. U Lovosic zas nad ránem ucpal kamion dopravu na dálnici D8.

Pátrání po dětech v zatopené jeskyni pokračuje
03.07.
uvěznění pod zemí

K chlapcům v jeskyni proplaval potápěč. Nemůžou je dostat ven!

Dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, kteří byli po 9 dnech záchranných akcí objeveni živí v jeskyni Tcham Luang Nang Non v Thajsku, ještě nemají vyhráno. Před evakuací podstoupí až čtyřměsíční potápěčský výcvik. Po celou dobu budou dostávat zásoby a ze zaplavené jeskyně bude postupně odčerpána voda.

Pátrání po dětech v zatopené jeskyni pokračuje
aktualizováno 30.06.
PÁTRÁNÍ V THAJSKU

Sedm dní v temnotě! Děti jsou stále uzavřeny v zatopené jeskyni

Je tomu již týden, co skupina chlapců společně se svým trenérem zmizela v jeskynním komplexu Tcham Luang Nang Non, který zatopila voda. Záchranáři po nich stále intenzivně pátrají, i když se naděje na jejich přežití pomalu vytrácí. V posledních dnech hází do štěrbin v okolí jídlo v naději, že dopadne do jeskyně.

Pátrání po dětech a trenérovi v zatopené jeskyni v Thajsku - 2
aktualizováno 26.06.
Pátrání

Malí fotbalisté se schovali v jeskyni, tu zaplavila voda

Více než dva dny pátrají thajští záchranáři v zatopené jeskyni Tcham Luang Nang Non po 12 malých fotbalistech, kteří společně se svým trenérem odjeli na výlet a domů se už nevrátili. Pátrání po nich odstartovala matka jednoho z nich, která nahlásila, že se její syn nevrátil domů.