Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vrtulník - ilustrační
Aktualizováno 17.6. 2017 18:25
skální stěna

Drama ve skalách: Pro zraněnou ženu na laně musel vrtulník!

Mladá horolezkyně zůstala zraněná viset přibližně 20 metrů nad zemí na skalní stěně Mařenka u Teletína na Benešovsku. Kvůli zranění ji nemohl spolulezec, který ji jistil, spustit, na pomoc jim vyrazil vrtulník záchranářů. Ti ji bezpečně dostali do bezpečí a odvezli do nemocnice.

Čínská policie
Aktualizováno 15.6. 2017 15:16
silný výbuch

Školkou v Číně otřásla mohutná exploze! 7 mrtvých, 59 zraněných

Mohutná exploze se ve čtvrtek ozvala u školky v čínské oblasti Ťiang-su, uvádí státní zpravodajská agentura Čínské lidové republiky Sin-chua. Zatím není jasné, co výbuch způsobilo. Na místě je nejméně 7 mrtvých a 59 zraněných, uvádí ČTK. Panují obavy, že počet obětí ještě naroste.

Požár výškového bytového domu v Londýně
Aktualizováno 14.6. 2017 13:25
Obří požár

Děsivá svědectví z Londýna: Lidé házeli děti z oken, pak skočili taky

V jedné z výškových budov v Londýně se v noci na středu rozhořel obrovský požár. Oheň vypukl zřejmě ve 3. patře, rychle se ale rozšířil do celého domu. Svědci popsali, jak zoufalí rodiče vyhazovali své děti z oken, aby je zachránili. Další lidé si vytvořili provaz z prostěradel a pokoušeli se po něm slézt.

Prásk.tv píše:

Novorozenec - 1
čtěte o tématu záchranáři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Otrava zplodinami ve firmě na Tachovsku
Aktualizováno 9.6. 2017 17:37
Poplach na Tachovsku

Ve firmě se přiotrávilo 20 lidí! Nadýchali se výfukových plynů

V průmyslové zóně v Boru na Tachovsku se dnes přiotrávilo 21 pracovníků logistické firmy Loxxess, nadýchali se výfukových zplodin. Nikdo není ohrožený na životě, všichni jsou při vědomí. Zásah záchranářů už skončil.

Taneční soutěž Mia Festival v Lucerně
Aktualizováno 28.5. 2017 21:28
kolaps na soutěži

Malé tanečnice kolabovaly v Lucerně. 30 dětí ošetřili záchranáři

Pražští záchranáři včera v noci vyjížděli ke kolabujícím dětem do paláce Lucerna. Ošetřit musely tři desítky dívek, které se tady účastnily finále taneční soutěže. Podle záchranářů kolabovaly děti kvůli vydýchanému vzduchu v sále a dehydrataci.

Tragická nehoda u Bujanova
Aktualizováno 26.5. 2017 14:48
úplná uzavírka

Silnici na Dolní Dvořiště blokovala tragická nehoda, 2 mrtví

Čtvrteční poledne poznamenala tragická nehoda u obce Bujanov. Srazila se zde dvě osobní auta BMW, v nichž cestovali pouze řidiči. Při prudkém nárazu utrpěli oba velmi vážná zranění, k místu proto okamžitě vyrazil i vrtulník. Jeden z řidičů i přes snahu záchranářů svým zraněním podlehl. Druhý musel být v kritickém stavu letecky převezen do českobudějovické nemocnice, kde později svým těžkým zraněním podlehl.

4. výškový tábor na Mount Everest
Aktualizováno 24.5. 2017 14:46
zóna smrti

Everest si vybírá strašlivou daň! Cestou pro tělo Štrby našli 4 mrtvé

Nejvyšší hora světa si mezi horolezci vybrala další strašlivou daň. Tým záchranářů, který se vydal pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Mount Everestu zahynul o víkendu, nalezl další čtyři mrtvé ve stanu v posledním táboře, uvádí portál Himalayantimes. Jen za poslední 4 dny zemřelo při pokusu o zdolání hory 8 lidí.

unikátní cvičení slapy

Loď s lidmi hořela a potápěla se, záchranné složky musely jednat!

Unikátní cvičení se ve čtvrtek konalo na slapské přehradě. Desítky hasičů, záchranářů a policistů trénovaly, jak pomoci cestujícím z hořící a potápějící se výletní lodi. Právě na Slapech se loni potopil přívoz, na který vzal kapitán podle policie o 16 cestujících víc, než měl povoleno. Brzy kvůli tomu půjde před soud.

Požár panelového domu v Bohnicích
Aktualizováno 3.5. 2017 19:20
galerie zásah hasičů

Ohromný panelák v Praze v plamenech! Zranilo se 5 lidí

Jeden z nejdelších paneláků v Česku byl ve středu odpoledne v plamenech, hořet začalo v 9. patře panelového domu v pražské ulici Poznaňská. K požáru vyjelo 5 jednotek hasičů. Při požáru se zranilo 5 osob.

Dramatická záchrana

Strážník zkolaboval, nedýchal čtvrt hodiny! Tohle teď vzkázal

Obyčejný nákup v obchodě se změnil v boj o život. Zákazníkovi se náhle zastavilo srdce a zkolaboval mezi regály! Naštěstí byli poblíž strážníci městské policie, kteří hned začali resuscitovat. Nevěděli přitom, že zachraňují kolegu. Ten jim jen o pár hodin později z nemocnice poděkoval.