Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

unikátní cvičení slapy

Loď s lidmi hořela a potápěla se, záchranné složky musely jednat!

Unikátní cvičení se ve čtvrtek konalo na slapské přehradě. Desítky hasičů, záchranářů a policistů trénovaly, jak pomoci cestujícím z hořící a potápějící se výletní lodi. Právě na Slapech se loni potopil přívoz, na který vzal kapitán podle policie o 16 cestujících víc, než měl povoleno. Brzy kvůli tomu půjde před soud.

Požár panelového domu v Bohnicích
Aktualizováno 3.5. 2017 19:20
galerie zásah hasičů

Ohromný panelák v Praze v plamenech! Zranilo se 5 lidí

Jeden z nejdelších paneláků v Česku byl ve středu odpoledne v plamenech, hořet začalo v 9. patře panelového domu v pražské ulici Poznaňská. K požáru vyjelo 5 jednotek hasičů. Při požáru se zranilo 5 osob.

Dramatická záchrana

Strážník zkolaboval, nedýchal čtvrt hodiny! Tohle teď vzkázal

Obyčejný nákup v obchodě se změnil v boj o život. Zákazníkovi se náhle zastavilo srdce a zkolaboval mezi regály! Naštěstí byli poblíž strážníci městské policie, kteří hned začali resuscitovat. Nevěděli přitom, že zachraňují kolegu. Ten jim jen o pár hodin později z nemocnice poděkoval.

Prásk.tv píše:

Novorozenec - 1
čtěte o tématu záchranáři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Pátrání po seniorovi v okolí obce Lázně Libverda
Aktualizováno 27.4. 2017 13:33
galerie intenzivní akce

Desítky záchranářů v zimě a dešti hledají ztraceného seniora (96)

Policisté, hasiči, záchranáři i dobrovolníci pátrají od středečního odpoledne po muži (96), který se ztratil z domu v obci Lázně Libverda. Do pátrání se zapojily desítky lidí včetně kynologů a také vrtulník s termovizí z Prahy.

Muž se postřelil v centru Prahy
Aktualizováno 25.4. 2017 12:53
nešťastná náhoda

Muž se v centru Prahy postřelil při vstávání ze židle. Vážně se zranil

V úterý ráno se v jedné z pražských firem v centru města ozvala střelba. Na místě se vážně zranil muž, celá situace vypadá jako nešťastná náhoda. Policie teď celou událost vyšetřuje.

Novorozenec - 2
Aktualizováno 22.4. 2017 21:39
Porod na Blanensku

S oživováním začali pozdě, kritizují porodní asistentky záchranáře

Čtvrteční domácí porod v obci na Blanensku, který skončil smrtí novorozence, vzbudil velké emoce. Unie porodních asistentek zkritizovala práci policie i záchranářů, kteří podle ní začali pozdě s oživováním dítěte, pak prý ještě policisté otce zbytečně zdržovali. Policie i záchranáři kritiku odmítají.

černý den na zlínsku

Auto na přejezdu smetl vlak. Odlétlo na schody supermarketu!

Během čtvrtka se hned dvakrát srazilo auto s vlakem na železniční trati na Zlínsku. První nehoda před polednem zablokovala provoz v průmyslové zóně na okraji Vizovic. Druhá se stala pozdě večer u frekventované křižovatky ve Zlíně - Prštném. Auta v obou případech řídili mladí muži, kteří skončili v nemocnici.

Vrtulník - ilustrační
Aktualizováno 15.4. 2017 17:15
tragická nehoda

Přes zákaz řízení sedl mladík za volant, spolujezdce to stálo život

I když nesměl řídit, sedl si mladík (24) v noci na sobotu za volant, porušení zákazu skončilo tragédií. Auto vyletělo ze silnice a narazilo přímo do stromu. Řidič nehodu přežil, jeho mladší kamarád (†21) na místě spolujezdce ale takové štěstí neměl.

Letecká záchranná služba
Aktualizováno 14.4. 2017 22:36
převrácená loď

Dva rybáři se na Velký pátek topili v sečské přehradě, jeden nepřežil

Ani velký pátek se neobešel bez tragédie. V sečské přehradě se odpoledne topili dva rybáři, jeden se zachránil, druhého resuscitovali záchranáři marně. Hasiči po asistenci u resuscitace vytáhli člun, na kterém se rybáři potopili. Případ vyšetřuje policie.

Řidič na Rakovnicku narazil do stromu
Aktualizováno 11.4. 2017 17:14
galerie Tragédie na Rakovnicku

Řidič (†29) narazil v rychlosti do stromu, neměl šanci přežít

Tragickou dopravní nehodu na Rakovnicku vyšetřují středočeští policisté. V úterý krátce po jedné hodině odpoledne vyletělo osobní auto ze silnice a narazilo přímo do stromu, řidič (†29) zůstal zaklíněný ve voze a na místě zemřel.