Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokuta až 50 milionů

Firma nečekala na testy, do oběhu šlo 1,5 tuny masa se salmonelou

Veterináři zjistili první závažné porušení opatření na kontrolu brazilského drůbežího masa na bakterie salmonel. Pražská firma Shin nevyčkala na výsledky šetření a poslala do oběhu 1,5 tuny masa s bakteriemi.

Písemná zkouška - 3
Aktualizováno 19.5. 2017 17:46
výsledky maturit

U maturit letos propadlo 10 tisíc studentů! Stěžovali si na češtinu

K letošním maturitám letos zamířilo téměř 62 tisíc studentů a co se matematiky týče, oproti loňskému roku se zlepšili. Maturanti si ale stěžovali hlavně na testy z českého jazyka a na to, že se nedaly stihnout. A jak dokazují výsledky, právě v tomto předmětu se studenti opravdu pohoršili.

Srovnávací testy

Čeští školáci se zlepšili. Deset let staré testy zvládli mnohem lépe

Společnost Kalibro už od 90. let připravuje srovnávací ttesty, které školám umožňují zjistit, jak si jejich žáci vedou v porovnání s vrstevníky. Nyní dostali páťáci testy staré deset let. Zvládli je mnohem lépe než tehdejší žáci.

Prásk.tv píše:

1990034
čtěte o tématu testy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Žáci při zkouškách - 1
Aktualizováno 26.4. 2017 18:06
jednotné zkoušky

Průšvih u přijímaček: Testy si žáci odnesli, za zveřejnění hrozí žaloba

Kvůli jednotným přijímacím testům na střední školy a jejich zveřejnění se rozhořel spor mezi Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a informačním centrem o vzdělání EDUin. CERMAT odmítá zveřejnit testy před skončením náhradních termínů, jenže o ně šlo požádat už po skončení zkoušky. To ale spoustu lidí podle EDUin vůbec netuší, díky čemuž vzniká určitá nerovnost mezi jednotlivými žáky. CERMAT také trvá na tom, že zveřejnění testů je na žalobu.

Vyšetření znamének na kůži
Aktualizováno 15.4. 2017 21:04
vážně nemocní

Naděje proti nádoru kůže: V Česku se testuje nová vakcína

Nový lék na nejzákeřnější nádor kůže se testuje v České republice. Je to speciální vakcína určená pro vážně nemocné pacienty, kteří přišli k lékaři už s pokročilým nádorem kůže a metastázemi. První pacienti u nás už vakcínu dostávají.

Med
Aktualizováno 6.4. 2017 15:07
Katastrofální výsledky kontroly

Půlka českých medů se falšuje! Barví je karamelem, šidí sladidly

Inspektoři kontrolovali české medy a dopadlo to katastrofálně! Pochybení zaznamenali u téměř poloviny z 25 testovaných vzorků. Šlo především o med, který koupili v menších prodejnách a na stáncích mimo tržiště.

Jaderný výbuch
Aktualizováno 16.3. 2017 11:42
video Podívejte se

USA provedly přes 200 jaderných testů, odtajnily první záběry

Spojené státy během 17 let provedly ohromné množství testů nukleárních zbraní, veškeré výbuchy byly pečlivě zaznamenávány. Tyto filmy leží dlouhá léta v zabezpečených trezorech a pomalu hnijí a rozkládají se. Díky Národní laboratoři Lawrence Livermora teď některé z nich spatřují světlo světa.

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

Přijímací zkoušky
Aktualizováno 2.2. 2017 21:27
Střední školy

Letos startují jednotné přijímačky! Zvládli byste je? Otestujte se!

Žáky základních škol letos poprvé čekají jednotné přijímací testy na střední školy. Půjde o všechna gymnázia i další obory, které končí maturitou. Jednotné budou přijímačky z matematiky a českého jazyka. Otestujte si, zda byste je zvládli!

Zátah na autobusáky
Aktualizováno 23.1. 2017 21:10
zátah na Moravě

Riskovali životy lidí! Policie dala dýchnout řidičům autobusů! 

Na celé jižní Moravě probíhá od rána rozsáhlý zátah na řidiče autobusů. Policisté zkontrolovali už více než 500 autobusáků, u šesti z nich potvrdila dechová zkouška přítomnost alkoholu.