Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cukrovka, diabetes
aktualizováno 31.08.
úžasný úspěch

Naděje proti cukrovce a obezitě: Češi vyvinuli látky pro lepší léčbu

Ústav organické chemie a biochemie a Fyziologický ústav Akademie věd ČR slaví ohromný úspěch. Jejich vědcům se podařilo vyvinout nové látky, které mají pozitivní účinky při léčbě obezity a cukrovky. Ústavy již podepsaly smlouvu s farmaceutickou firmou, která bude na dalším vývoji a testování spolupracovat.

Vajíčko
aktualizováno 10.08.
Kontroly vajíček

Veterináři nařídili testovat vejce z Nizozemska a Belgie. Jsou toxická

Státní veterinární správa nařídila dovozcům vajec z Nizozemska a Belgie testovat, jestli neobsahují toxický fipronil. Až po negativních výsledcích budou moct výrobky uvést na trh. V opačném případě jim hrozí dvoumilionová pokuta.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 6
05.08.
Přijde o příjmy

Trest za testy raket: OSN uvalila na KLDR zatím nejpřísnější sankce

Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně schválila návrh USA na uvalení nových tvrdých sankcí na Severní Koreu kvůli jejím dvěma nedávným raketovým testům. Na základě dosud nejtvrdších sankcí může Pchjongjang přijít zhruba o třetinu svých ročních příjmů z vývozu. OSN tak chce Severní Koreu vystavit ještě silnějším tlaku, zda se tak ale podaří přivést Pchjongjang k rozumu, je podle agentury DPA více než sporné.

Prásk.tv píše:

1990034
čtěte o tématu testy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Deky a polštáře vyčistíte nejlépe bez praní! Jak?

Jak čistíte své péřové lůžkoviny? V pračce, v čistírně oděvů nebo v čistírně peří? Čtěte rozdíly…

Dítě v inkubátoru
aktualizováno 03.08.
Velký průlom

Vědci se naučili odstranit vadné geny, léčili by tak dědičné nemoci

Vědcům se poprvé podařilo upravit geny lidského embrya. Kdyby se tento experiment jednou uvedl do praxe, znamenalo by to velký průlom v léčbě dědičných chorob. Lékaři by tak mohli vyléčit nejen jednoho člověka, ale i všechny jeho potomky.

Nakupování
aktualizováno 12.07.
srovnání ČR vs. Německo

Výsledky testů: Češi jsou šizení na kvalitě potravin i pracích prášků!

Německé potraviny jsou výrazně kvalitnější než ty české. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat ministerstvo zemědělství. Obal i cena většiny testovaných potravin jsou přitom téměř stejné.

Kuřecí maso
15.06.
Pokuta až 50 milionů

Firma nečekala na testy, do oběhu šlo 1,5 tuny masa se salmonelou

Veterináři zjistili první závažné porušení opatření na kontrolu brazilského drůbežího masa na bakterie salmonel. Pražská firma Shin nevyčkala na výsledky šetření a poslala do oběhu 1,5 tuny masa s bakteriemi.

Písemná zkouška - 3
aktualizováno 19.05.
výsledky maturit

U maturit letos propadlo 10 tisíc studentů! Stěžovali si na češtinu

K letošním maturitám letos zamířilo téměř 62 tisíc studentů a co se matematiky týče, oproti loňskému roku se zlepšili. Maturanti si ale stěžovali hlavně na testy z českého jazyka a na to, že se nedaly stihnout. A jak dokazují výsledky, právě v tomto předmětu se studenti opravdu pohoršili.

Přijímací zkoušky
06.05.
Srovnávací testy

Čeští školáci se zlepšili. Deset let staré testy zvládli mnohem lépe

Společnost Kalibro už od 90. let připravuje srovnávací ttesty, které školám umožňují zjistit, jak si jejich žáci vedou v porovnání s vrstevníky. Nyní dostali páťáci testy staré deset let. Zvládli je mnohem lépe než tehdejší žáci.

Žáci při zkouškách - 1
aktualizováno 26.04.
jednotné zkoušky

Průšvih u přijímaček: Testy si žáci odnesli, za zveřejnění hrozí žaloba

Kvůli jednotným přijímacím testům na střední školy a jejich zveřejnění se rozhořel spor mezi Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a informačním centrem o vzdělání EDUin. CERMAT odmítá zveřejnit testy před skončením náhradních termínů, jenže o ně šlo požádat už po skončení zkoušky. To ale spoustu lidí podle EDUin vůbec netuší, díky čemuž vzniká určitá nerovnost mezi jednotlivými žáky. CERMAT také trvá na tom, že zveřejnění testů je na žalobu.

Vyšetření znamének na kůži
aktualizováno 15.04.
vážně nemocní

Naděje proti nádoru kůže: V Česku se testuje nová vakcína

Nový lék na nejzákeřnější nádor kůže se testuje v České republice. Je to speciální vakcína určená pro vážně nemocné pacienty, kteří přišli k lékaři už s pokročilým nádorem kůže a metastázemi. První pacienti u nás už vakcínu dostávají.