Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodina
19.07.
šikovný pomocník

Pobíráte všechny dávky, na které máte nárok? Poradí KALKULAČKA

Každému se někdy může stát, že se dostane do svízelné situace. Ať už se jedná o ztrátu zaměstnání, bydlení nebo nemoc. V takovém případě můžete stát požádat, aby vám finančně pomohl. Víte ale, na jaké všechny příspěvky máte ve vašem případě nárok?

Muž s kocovinou - Ilustrační foto
aktualizováno 17.07.
Odbourávání alkoholu

Perná noc? Zkontrolujte si, za jak dlouho vystřízlivíte! KALKULAČKA

Léto přímo vybízí k různým oslavám nebo jen posezení s přáteli na hospodské zahrádce. Pokud si pak byť po jednom pivu sednete za volant nebo na kolo, riskujete pokutu i vlastní zdraví. Podívejte se, za jak dlouho alkohol odbouráte.

Obezita - 1
13.06.
máte nadváhu?

Obézních lidí přibývá. Spočítejte si, jak jste na tom! KALKULAČKA

Otylých lidí přibývá, a to zejména mezi mladšími ročníky. Nadváhou trpí už přibližně desetina světové populace. V Česku je obézních nebo s nadváhou asi 52 % lidí. Jak jste na tom vy?

Prásk.tv píše:

Sexuální kalkulačka
čtěte o tématu kalkulačka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Chřipka
aktualizováno 09.05.
ošetřovné

Staráte se o maroda? Pozor, ať nepřijdete o peníze! KALKULAČKA

Čas od času musí každý rodič zůstat doma s dítětem, které onemocnělo. V takovém případě má nárok na výplatu tzv. ošetřovného. Dávejte si ale pozor, vyplácí se jen po omezený počet dní.

Sociální odvody na děti
aktualizováno 06.04.
kalkulačka novela zákona

Vláda slibuje rodinám další úlevy: Spočítejte si, kolik ušetříte!

Rodiče dvou a více dětí by si mohli finančně polepšit. Vláda totiž ve středu podpořila návrh novely zákona, podle které by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počet potomků. Spočítejte si, kolik peněz po schválení ušetříte!

Špatné ráno
aktualizováno 22.03.
Spánková kalkulačka

Chcete být ráno svěží? Přesně v tuto hodinu musíte do postele!

Pokud chodíte do postele směšně brzy, abyste dříve vstali, nebo se cítíte ráno unavení, i když spíte 8 hodin, čtěte dál. Pravděpodobně děláte něco špatně, ale nemusíte si hned zoufat.

Onemocnění
16.03.
kalkulačka nemocenské

Marodíme častěji! Ve kterém kraji nejvíc a kolik peněz dostanete?

Loni Češi stonali více než v roce 2015, vyplývá to ze statistik, které zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Častěji jsou nemocné ženy, nejvíce pak ty po čtyřicítce. Nejdéle lidé marodí v Moravskoslezském kraji, v průměru téměř 51 dní.

Bolest zad
aktualizováno 09.03.
světový den ledvin

Hrozí vám onemocnění ledvin? Zjistěte to za 2 minuty! TEST

Dnes si můžete nechat zdarma a bez objednání vyšetřit ledviny. Na každý druhý čtvrtek v březnu totiž připadá Světový den ledvin. A ten letos vychází právě na 9. března. Jestli máte ledviny v pořádku, si také můžete ověřit během pár minut na tzv. ledvinové kalkulačce.

Úřad práce
aktualizováno 06.03.
dávky z úřadu práce

Kolik dostanete, když přijdete o práci? KALKULAČKA to spočítá

Nezaměstnanost v Česku je dlouhodobě nízká, podle údajů agentury Eurostat dokonce nejnižší z celé EU. Bohužel ovšem ani to neznamená, že Češi nemohou přijít o práci a skončit "na dlažbě".

důchody
24.02.
Spočítejte si

Důchody 2017: Kdy půjdete a kolik dostanete? NOVÁ KALKULAČKA

Obzvlášť mladší generace pořád netuší, v kolika letech vlastně půjde do důchodu. A není divu. Věková hranice pro odchod se neustále zvyšuje a mění. Strop má přinést až novela zákona, na které se shodla loni koalice. I tak se změny ale projeví nejdříve za 13 let.