Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdražení
aktualizováno 14.01.
Růst cen

Elektřina zdraží o stovky korun! Za kolik ji pořídíte? SROVNÁNÍ

Zdražení elektřiny se od nového roku týká asi poloviny zákazníků, v klidu mohou zatím být jen ti, kteří mají cenu zafixovanou na několik let dopředu. Podívejte se, jak elektřina zdražila právě u vašeho dodavatele.

Zdražení
12.01.
levnější bydlení

Týká se vás příspěvek na bydlení? Spočítejte si to na kalkulačce

Máte tak vysoký nájem, že vám po jeho zaplacení zbudou peníze sotva na jídlo? Pak můžete od státu žádat příspěvek na bydlení. Spočítejte si na kalkulačce webu Peníze.cz, jestli na něj máte nárok.

Výpověď
12.01.
sociální dávky

Dostali jste výpověď? Kalkulačka vypočítá, kolik dostanete podporu

Pokud už jste v práci dali výpověď sami nebo vás zaměstnavatel propustil, máte za určitých okolností nárok na podporu v nezaměstnanosti. Její výše dosahuje až 65 procent vaší průměrné měsíční čisté mzdy a pobírat ji můžete maximálně 11 měsíců. Spočítejte si na kalkulačce, na kolik byste měli nárok.

Prásk.tv píše:

Sexuální kalkulačka
čtěte o tématu kalkulačka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Nemocná žena
11.01.
peníze za nemoc

Vyplatí se vám marodit? Spočítejte si nemocenskou na kalkulačce

Za první tři dny nemoci v současnosti nedostávají zaměstnanci ani korunu. Teprve od čtvrtého dne jim vyplácí zaměstnavatel náhradu mzdy. Od 15. dne pak mají nárok na nemocenskou od státu. Spočítejte si na kalkulačce z webu Peníze.cz, kolik byste za marodění dostali.

Rodina
10.01.
sociální dávky

Máte nárok na přídavky na děti? Spočítejte si to na kalkulačce

Pokud nepatříte zrovna mezi boháče a nezvládáte hradit náklady spojené s výchovou a výživou dětí, můžete od státu dostat na svou ratolest přídavek. V loňském roce se zmírnila pravidla pro jeho získání a dosáhne na něj daleko víc lidí. Spočítejte si, jestli na něj máte nárok i vy.

Stát zvýší rodičovský příspěvek o 80 tisíc
09.01.
kalkulačky

Po porodu máte nárok na stovky tisíc! Spočítejte si, kolik dostanete

Narodí se vám v tomto roce miminko nebo ho v nejbližší době plánujete? Pak vás nejspíš bude zajímat, kolik peněz vám stát na jeho výchovu přispěje. Spočítejte si na nových kalkulačkách webu Peníze.cz, na jakou mateřskou, rodičovskou a otcovskou máte nárok.

Důchody - 2
aktualizováno 08.01.
důchodová kalkulačka

Důchody v letošním roce rostou! Spočítejte si, kolik nově dostanete

Starobní důchodci si v tomto roce polepší. Místo 9 procent dosáhnou na 10 procent průměrné mzdy, a zvýší se tak základní výměra důchodů, která je od ní odvozena. Změna se projeví u nižších důchodů, u kterých základní výměra činí větší část. Spočítejte si novou výši důchodu na kalkulačce, kterou připravil web Peníze.cz.

Exekuce Ilustrační snímek - 2
aktualizováno 02.12.
KALKULAČKA Nový průzkum

Máte exekuce? Kalkulačka vám spočítá, jaká práce se vám vyplatí

Exekuce zatěžují až desetinu Čechů a jejich počet se stále navyšuje. Dopad mají exekuce také na zaměstnanost, jelikož se někteří kvůli práci dostávají ještě do větší tísně, vyplývá z nového průzkumu Centra pro společenské otázky – SPOT.

Důchody - 4
aktualizováno 23.11.
důchodová kalkulačka Budoucí penze

Současní pracující zapláčou! Na důchodu mohou mít o 3000 míň

Současným důchodcům vláda na penzích přidává, výhled pro ty budoucí ale není tak růžový. Podle Národní rozpočtové rady (NRR) nejsou české finance dlouhodobě udržitelné a velký problémem jsou právě i důchody. V budoucnu by důchodci mohli mít v přepočtu na dnešní peníze asi o tři tisíce korun měsíčně méně než nynější penzisté.

Chřipka
22.09.
nemocenská

NOVÉ KALKULAČKY: Spočítejte si, kolik dostanete, když marodíte!

Marodění se čas od času nevyhne nikomu z nás. Abychom nezůstali úplně bez peněz, vyplácí nám stát tzv. nemocenskou. Od letošního ledna je dokonce vyšší než dřív. Kolik byste za nemoc dostali, si spočítejte na nových kalkulačkách ministerstva práce a sociálních věcí.