Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Devětaosmdesátiletý Pavel se ztratil na Silvestra, teď ho našli mrtvého
08.01.
Zbytečná smrt

Pavla vyděsily rány, na Silvestra zmizel. Pátrání má smutný konec

Tragický konec má rozsáhlé pátrání po devětaosmdesátiletém Pavlovi z Rovinky u Bratislavy. Seniora při oslavách konce roku vystrašily petardy a dělobuchy a zmizel. Nyní ho pátrači objevili mrtvého.

Ohňostroj v Praze
aktualizováno 01.01.
úžasná podívaná

VIDEO: Nebe nad Prahou rozzářil ohňostroj s pivoňkami a hřiby

O půlnoci si lidé, kteří chtěli vidět v Praze ohňostroj, museli rachejtle a petardy odpalovat v ulicích sami. Ale dnes v podvečer už to bylo jinak. Ten profesionální - nazvaný ohňostroj století - byl totiž naplánován na dnešní osmnáctou hodinu. Stovky lidí si nenechaly ujít podívanou na ohnivé hřiby, květy pivoněk a efekty v barvách české trikolóry.

Jana šla s dětmi vypustit lampiony. Muž na ně hodil rachejtli!
aktualizováno 01.01.
GALERIE zraněné nohy

Jana šla s dětmi vypustit lampiony. Muž na ně hodil rachejtli

Silvestrovské oslavy se proměnily v drama pro Janu a její rodinu. Mladá maminka ze Slovenska šla s dětmi pouštět lampiony. Neznámý muž na ně hodil rachejtli.

Prásk.tv píše:

ohňostroj
čtěte o tématu rachejtle na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Ohňostroj, dítě
aktualizováno 30.12.
Hlasitá zábava

Petardy mi budí dítě, zlobí se Tomáš. Je čas na zákaz? ANKETA

Silvestr je sice až zítra, ale na spoustě míst to vypadá, že Nový rok už je tady. Zvláště omladina se totiž odpalováním rachejtlí, petard a dělobuchů baví po celé vánoční prázdniny, ne jen poslední den v roce. A to se řadě lidí ani za mák nelíbí. Už se ozývají i lidé, kteří by tuto hlučnou zábavu nejraději zakázali.

výbuch
29.12.
Odpaly na střelnici

Bedna, sklenice, plechovka i tvárnice. Petardy a pumy zničí vše!

Dva dny po sobě reportéři televize Nova koupili na pražské tržnici zakázanou pyrotechniku. Ta je přitom v rukou laiků velmi nebezpečná. A stejně nebezpečná může být i ta nižší kategorie, která je v obchodech legálně k dostání. Co exploze podobných petard a dělobuchů může způsobit? To jsme vyzkoušeli za vás.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 2
28.12.
Kontroly před Silvestrem

Inspektoři hledají zakázané rachejtle! Sehnat se dají snadno

Po nebezpečné pyrotechnice v těchto dnech velmi intenzivně pátrají inspektoři České obchodní inspekce i policisté. V prodeji jsou totiž i pumy a dělobuchy, které by laik rozhodně neměl dostat do rukou. Přestože kontroly zatím odhalily pouze dvě vážná provinění, štáb televize Nova opakovaně - včera i dnes - životu nebezpečnou pyrotechniku bez problémů koupil.

Nebezpečná pyrotechnika
27.12.
Nebezpečná pyrotechnika

Obří petardy a rachejtle Čechy lákají, mohou ale i zabít!

Na tržnicích se dá stále koupit zakázaná pyrotechnika. Štáb televize Nova koupil v pražské Libuši pumu a petardu kategorie čtyři, se kterými může manipulovat jen speciálně proškolený odborník. Právě odborníci před takovou pyrotechnikou varují - v rukou laika by mohla způsobit i smrtelný úraz.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 6
aktualizováno 22.12.
celníci v akci

Velký zátah na trhovce: Prodávali nebezpečnou pyrotechniku!

Na prodejce pyrotechniky si dnes v pražské tržnici SAPA posvítili celníci. Kontrolovali, jestli rachejtle nejsou nebezpečné a prodejci k nim mají patřičná povolení.

Ohňostroj - ilustrační foto
19.11.
Vadná pyrotechnika

Nepovedený ohňostroj v Jihlavě: Žhavé úlomky padaly na diváky

Víkendové oslavy svátku Svatého Martina v Jihlavě mají nepříjemnou dohru.. Při oficiálním ohňostroji několik rachejtlí vletělo přímo mezi lidi a propálilo jim oblečení. Ohňostrůjce přiznává, že jedna šarže použité pyrotechniky byla vadná.

2063396
aktualizováno 26.10.
Tragédie v Jakartě

Výbuch a požár v továrně na rachejtle: Zatím až 47 obětí

Až 47 mrtvých a desítky zraněných si vyžádaly dnešní exploze a požár v továrně na výrobu zábavní pyrotechniky na okraji indonéské metropole Jakarty. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii a hasiče.