Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Děti strčili psovi do tlamy petardu - 5
aktualizováno 29.12.
Odporný čin

Kruté děti strčily pejskovi do tlamy rachejtli! Rozzuřily tím celý svět

Celým světem proletěly fotografie zuboženého psa, kterému kruté děti strčily do tlamy petardu. Ta záhy vybouchla a způsobila zvířeti rozsáhlá zranění.

Zábavní pyrotechnika
15.12.
časté porušení zákona

Lidé nakupují petardy ve velkém, do rukou se dostanou i dětem!

Každý druhý kontrolovaný prodejce zábavní pyrotechniky loni nepostupoval podle České obchodní inspekce v souladu se zákonem a ukazuje se, že se to nezlepšilo ani letos. V Pardubicích viděli strážníci muže, jak třináctiletým chlapcům prodává materiál, který je určený osobám starším 18 let.

Zábavní pyrotechnika Ilustrační foto - 3
aktualizováno 18.11.
anketa mají se zakázat?

Petardy a rachejtle na ulicích a v parcích? Hrozí vysoké pokuty

Vánoce a příchod nového roku se nezadržitelně blíží a mnozí už teď plánují, jak si doma uspořádají hezký ohňostroj. Často ale možná ani netuší, že si tím koledují o pořádnou pokutu. Ta může dosáhnout výše až 30 tisíc korun.

Prásk.tv píše:

ohňostroj
čtěte o tématu rachejtle na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Devětaosmdesátiletý Pavel se ztratil na Silvestra, teď ho našli mrtvého
08.01.
Zbytečná smrt

Pavla vyděsily rány, na Silvestra zmizel. Pátrání má smutný konec

Tragický konec má rozsáhlé pátrání po devětaosmdesátiletém Pavlovi z Rovinky u Bratislavy. Seniora při oslavách konce roku vystrašily petardy a dělobuchy a zmizel. Nyní ho pátrači objevili mrtvého.

Ohňostroj v Praze
aktualizováno 01.01.
úžasná podívaná

VIDEO: Nebe nad Prahou rozzářil ohňostroj s pivoňkami a hřiby

O půlnoci si lidé, kteří chtěli vidět v Praze ohňostroj, museli rachejtle a petardy odpalovat v ulicích sami. Ale dnes v podvečer už to bylo jinak. Ten profesionální - nazvaný ohňostroj století - byl totiž naplánován na dnešní osmnáctou hodinu. Stovky lidí si nenechaly ujít podívanou na ohnivé hřiby, květy pivoněk a efekty v barvách české trikolóry.

Jana šla s dětmi vypustit lampiony. Muž na ně hodil rachejtli!
aktualizováno 01.01.
GALERIE zraněné nohy

Jana šla s dětmi vypustit lampiony. Muž na ně hodil rachejtli

Silvestrovské oslavy se proměnily v drama pro Janu a její rodinu. Mladá maminka ze Slovenska šla s dětmi pouštět lampiony. Neznámý muž na ně hodil rachejtli.

Ohňostroj, dítě
aktualizováno 30.12.
Hlasitá zábava

Petardy mi budí dítě, zlobí se Tomáš. Je čas na zákaz? ANKETA

Silvestr je sice až zítra, ale na spoustě míst to vypadá, že Nový rok už je tady. Zvláště omladina se totiž odpalováním rachejtlí, petard a dělobuchů baví po celé vánoční prázdniny, ne jen poslední den v roce. A to se řadě lidí ani za mák nelíbí. Už se ozývají i lidé, kteří by tuto hlučnou zábavu nejraději zakázali.

výbuch
29.12.
Odpaly na střelnici

Bedna, sklenice, plechovka i tvárnice. Petardy a pumy zničí vše!

Dva dny po sobě reportéři televize Nova koupili na pražské tržnici zakázanou pyrotechniku. Ta je přitom v rukou laiků velmi nebezpečná. A stejně nebezpečná může být i ta nižší kategorie, která je v obchodech legálně k dostání. Co exploze podobných petard a dělobuchů může způsobit? To jsme vyzkoušeli za vás.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 2
28.12.
Kontroly před Silvestrem

Inspektoři hledají zakázané rachejtle! Sehnat se dají snadno

Po nebezpečné pyrotechnice v těchto dnech velmi intenzivně pátrají inspektoři České obchodní inspekce i policisté. V prodeji jsou totiž i pumy a dělobuchy, které by laik rozhodně neměl dostat do rukou. Přestože kontroly zatím odhalily pouze dvě vážná provinění, štáb televize Nova opakovaně - včera i dnes - životu nebezpečnou pyrotechniku bez problémů koupil.

Nebezpečná pyrotechnika
27.12.
Nebezpečná pyrotechnika

Obří petardy a rachejtle Čechy lákají, mohou ale i zabít!

Na tržnicích se dá stále koupit zakázaná pyrotechnika. Štáb televize Nova koupil v pražské Libuši pumu a petardu kategorie čtyři, se kterými může manipulovat jen speciálně proškolený odborník. Právě odborníci před takovou pyrotechnikou varují - v rukou laika by mohla způsobit i smrtelný úraz.