Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přání britské velvyslankyně
aktualizováno 23.12.
přání velvyslanců

VIDEO: Britská velvyslankyně to v přání Čechům pořádně rozjela!

Britské a americké velvyslanectví vytvořila vánoční spoty, ve kterých přejí Čechům hezké svátky. Britská velvyslankyně Jan Thompsonová, která odchází z České republiky, se rozloučila stylově. Naopak nový americký velvyslanec Stephen King zvolil komornější způsob.

Miloš Zeman
07.12.
Anketa Ambasáda v Izraeli

Zeman podpořil Trumpa: Česko by také mělo přesunout ambasádu

Donald Trump ve středu rozbouřil muslimský svět, když uvedl, že Spojené státy přestěhují svoje velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Za to již před lety bojoval český prezident Miloš Zeman. Ten teď svůj americký protějšek podpořil a uvedl, že doufá, že Česko bude v přesunu velvyslanectví USA brzy následovat.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 06.12.
Diplomatická válka

Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, sklízí kritiku

Americký prezident Donald Trump dnes navzdory mezinárodní kritice oznámil, že nastal čas, aby USA uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele. V projevu ve Washingtonu rovněž oznámil, že pověřil ministerstvo zahraničí, aby vypracovalo plán přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Volby do Sněmovny
aktualizováno 19.10.
Parlamentní volby

První Češi můžou volit už dnes večer, dlouho před ostatními!

Už dnes večer startují volby do Poslanecké sněmovny - kvůli časovému posunu budou moci volit Češi na zastupitelských úřadech v Jižní Americe. V Česku se volební místnosti otevřou v pátek úderem 14. hodiny.

Americká ambasáda v Havaně po vyhlášení stažení diplomatů
16.10.
sonický útok

Takhle útočili na Kubě na americké diplomaty! Pusťte si ZÁZNAM

Kvůli záhadným útokům stáhly Spojené státy většinu svých diplomatů z ambasády na Kubě. V několika posledních měsících vykazovalo celkem 22 lidí vážné zdravotní problémy, jako je například ztráta sluchu. Agentura AP nyní zveřejnila část nahrávek přímo z ambasády, které odhalují, jak údajný sonický útok zní.

Lidé oslavují konec pokusu o převrat
aktualizováno 09.10.
vzájemné vztahy

USA přestaly vydávat Turecku víza, Ankara ihned zareagovala

Mezi Tureckem a Spojenými státy roste napětí poté, co si země vzájemně pozastavily výdej víz. Americká vláda musí podle vyjádření ambasády v Turecku přehodnotit, nakolik se cítí turecká vláda povinna chránit bezpečnost jejích zaměstnanců a zařízení.

Kouř nad ruským konzulátem v San Franciscu
aktualizováno 03.09.
spor o mise

USA převzaly ruský konzulát. Rusko to označilo za okupaci

Rusko označilo za "zábor" postup amerických úřadů na třech ruských misích v USA. Americké bezpečnostní složky převzaly v noci na dnešek kontrolu nad úřadovnami, které ruští diplomaté na předchozí výzvu USA do 48 hodin opustili. V příslušných prostorách v San Francisku, New Yorku a Washingtonu provedli Američané ihned po odchodu Rusů inspekci, což vyvolalo protesty Moskvy.

Češka pobodaná v Egyptě
28.07.
Dostane rodina odškodné?

Egypťané se vyjádřili ke smrti Češky v Egyptě. Toto řekli o útoku

Egypt se prostřednictvím svého velvyslance v České republice Abderahmana Salaheldina vyjádřil k úmrtí české turistky, která byla smrtelně zraněna při útoku v letovisku Hurghada. Pachatel napadl 14. července turistky na hotelové pláži. Dvě Němky zemřely na místě, Češka ve čtvrtek podlehla v káhirské nemocnici následkům zranění.

Nový americký velvyslanec
aktualizováno 11.07.
Americký velvyslanec

Trump vybral nového velvyslance. Do Prahy má zamířit tento muž

Prezident Donald Trump už rozhodl, kdo zaplní post amerického velvyslance v České republice. Ambasádu by měl řídit pětasedmdesátiletý podnikatel z Wisconsinu Steve King. Bílý dům jeho jméno oznámil v pondělí. Kingovu nominaci musí ještě schválit americký senát.

Policejni pyrotechnik
aktualizováno 26.04.
zásah pyrotechnika

Podezřelý předmět uzavřel okolí americké ambasády v Praze!

Policejní pyrotechnik zasahoval nedaleko americké ambasády v Praze. Policie tam uzavřela okolí kvůli podezřelému předmětu. Nakonec se ukázalo, že poplach byl planý.