Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vánoční nákupy
02.12.
vánoční šílenství

Naplánujte si nákupy: Otevírací doba obchodů až do nového roku!

Začal prosinec a to znamená jediné - za necelý měsíc jsou tady Vánoce. Pro mnohé tak startuje velký nákupní blázinec. Obchody to vědí a někde se můžete před Vánocemi dokonce těšit na prodlouženou otevírací dobu. O svátcích a na Silvestra naopak musíte počítat s omezením.

Black Friday
19.11.
Černý pátek

Chcete ušetřit za dárky? Někde začaly obří slevy s předstihem!

Takzvaný Černý pátek (Black Friday), tedy nákupní svátek, kdy obchodníci poskytují na svůj sortiment i osmdesátiprocentní slevy, je sice podle kalendáře až 24. listopadu, někteří prodejci nákupní horečku odstartovali s předstihem.

Zavřené obchody
13.11.
je v tom zmatek

Pozor, v pátek je státní svátek. Ve kterých obchodech si nakoupíte?

V pátek si připomínáme jeden z nejvýznamnějších dní v českém kalendáři. 17. listopad je totiž Dnem boje za svobodu a demokracii. Jenže zatímco o jiných státních svátcích bývají obchody zavřené, ten listopadový mezi ně nepatří. Nakupovat tak budete moci dle libosti.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II. - 1
čtěte o tématu obchody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Vánoční dárky
aktualizováno 13.11.
velký přehled

Interaktivní netopýr či mobily z Číny! Známe hity letošních Vánoce

Do Vánoc sice zbývá ještě více než měsíc, v obchodních domech i v ulicích měst ale už teď můžete vidět ozdoby a slýchat koledy. A pomalu se začínat rozbíhat i nákupní horečka. Kterými dárky letos pod stromečkem potěšíte nejvíc?

Zavřené obchody - 2
27.10.
lidé jsou zmatení

Zavřou obchody, i když je svátek o víkendu? Takhle to bude 28. října

Už v sobotu si připomeneme Den vzniku samostatného Československa. Protože 28. říjen letos vychází na víkend, spousta lidí si nejspíš ani neuvědomí, že jde o státní svátek. Mohou pak být nemile překvapeni, když se vydají na nákupy, ale obchody budou zavřené.

Tamagoči
10.10.
Menší verze

Tamagoči se vrací! Legendární hračka se začne znovu prodávat

Před chytrými telefony a virtuální realitou se děti bavily jednoduššími hrami. Milovníci takových hraček se teď můžou radovat. Na trh se vrací tamagoči!

Krádeže másel
aktualizováno 05.10.
Žluté zlato?

Máslo zloděje přitahuje jako magnet, obchody ho musejí hlídat!

Máselná "krize" řádí už několik týdnů a cena této základní potraviny stále roste. Proto není divu, že kostky nažloutlého tuku začaly mocně přitahovat zloděje. A obchody tak přešly do protiútoku.

Fronty na máslo
aktualizováno 01.10.
Sleva v Bille

Českem zmítá máslová hysterie! Internet baví neskutečné fronty

V Česku vypuklo naprosté šílenství. Jakmile některý z obchodních řetězců máslo zlevní, nastane neuvěřitelná mela. Lidé čekají před supermarkety od brzkého rána a výrobky pak rozeberou během pár minut.

Tržby EET
30.09.
EET

ANKETA: Účtenková loterie je tu, stačí několik kroků k registraci

Účtenková loterie startuje. Od zítřka si můžete zaregistrovat účtenku a třeba i vyhrát auto nebo milion korun. Peníze na to půjdou ze státního rozpočtu. Ministerstvo financí chce tak lidi přimět, aby si při placení více říkali o účtenky.

Penny Market
15.09.
kontroly ČOI

Nejvíc šidil Penny Market! Které obchody inspektoři pokutovali?

Pokuty ve výši téměř 5,5 milionů korun uložili inspektoři ve druhém čtvrtletí roku obchodním řetězcům. Nejhůř dopadl Penny Market, který za šizení zákazníků musí zaplatit přes dva miliony korun.