Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Facebook - ilustrační foto
20.05.
Ochrana dat

Strach o účet na facebooku i kartičku v obchodě! Co je GDPR?

Už 25. května začne platit nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR. Televize Nova proto připravila sérii reportáží, ze kterých se dozvíte, co všechno s sebou přináší revoluční legislativa. Tentokrát ukážeme, jaká osobní data mají být chráněna, koho se změny týkají a jakým způsobem zavedení zpřísněné ochrany osobních dat pocítíme.

Prodavačka - ilustrační foto
15.05.
Mají podobný zákon

Slováci vymysleli, jak obejít zákaz prodeje o svátcích! Je to snadné

Podobně jako v Česku nesmí být ani na Slovensku o svátcích obchody otevřeny. Sousedé ale mají zákon jinak formulovaný - za kasu nebo prodejní pult se nesmí postavit prodavačka, ale manažer ano. Některé prodejny se tak naučily zákaz obejít.

Otevírací doba v květnu
07.05.
Problémové nákupy

Otevřeno? Zavřeno? Čachry se sváteční otvírací dobou lidi štvou

Už zítra je po týdnu opět volný den. A i když se spousta Čechů těší na lenošení, velká část národa opět řeší otázku, zda budou obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních otevřené nebo povinně zavřené podle kontroverzního zákona.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II. - 1
čtěte o tématu obchody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Mzda pokladních
aktualizováno 03.05.
velký přehled

Více peněz, řada výhod! Obchody se rvou o pokladní! SROVNÁNÍ

Nejen Kaufland, ale i další obchodní řetězce reagují na nedostatek pracovních sil. Nové zaměstnance se snaží nalákat na vyšší mzdy a nabízejí i řadu benefitů. Nejvíc peněz v současnosti svým zaměstnancům poskytuje Lidl, kde se průměrný plat prodavačky šplhá téměř k třiceti tisícům korun.

Otevírací doba o svátcích
aktualizováno 01.05.
1. a 8. května

Svátek práce a Den vítězství! Jak budou mít obchody otevřeno?

V úterý 1. května a o týden později 8. května nás čekají dva státní svátky. Většina dětí bude mít v pondělí ve školách volno, a proto rodiny vyrážejí na dovolené. S tím souvisí i nakupování zásob. Zatímco 8. května, kdy slavíme Den vítězství, budou mít obchody zavřeno, na Svátek práce můžete být v klidu. Tento den totiž patří mezi ty, kdy nechávají obchody otevřeno.

Zavřená prodejna COOP
aktualizováno 13.04.
Vytlačují je markety

Na venkově brzy nenakoupíte. Vloni skončilo přes 1 000 prodejen

V Česku velmi rychle mizí venkovské prodejny. Poslední průzkumy ukázaly, že jen loni jich zanikla více než tisícovka. Lidem žijícím na vesnici tak reálně hrozí, že budou muset i kvůli drobným nákupům dojíždět. Velký problém je to hlavně pro seniory.

Požár obchodního centra v Rusku - 3
31.03.
zemřely desítky lidí

Hasiči: Ruská tragédie se mohla stát v ČR! Obchody čekají kontroly

Od prvního dubna začíná celorepubliková akce hasičských kontrol obchodních center. A to kvůli nedávné tragédii v Rusku, při které zemřely desítky lidí v hořícím nákupním středisku. Hasiči objevili velké nedostatky v protipožární ochraně i u nás a nejméně jedna mohla mít podobně hrozivé následky jako ta v Kemerovu.

Pokladní
aktualizováno 25.01.
kontroverzní návrh

Obchody zavřené v neděli: Stovky prodejců souhlasí, usilují o změnu!

Maloobchodní síť zahrnující asi 900 prodejen po celém Česku chce prosadit plošný zákaz nedělního prodeje. Má zastavit úpadek malých venkovských obchodů. Podle prodejců jezdí lidé právě v neděli často do supermarketů a tím malé obchody během celého týdne přicházejí o zákazníky.

Pokladní - ilustrační foto
14.01.
anketa zkušební provoz

Obchody na Slovensku v neděli zavřou! Brali byste to i u nás?

K revolučnímu kroku se odhodlal řetězec COOP na Slovensku. Některé malé obchody, ale i supermarkety budou v neděli zavřené. Argumentuje nerentabilitou, nízkou nezaměstnaností a snahou zažehnat krizi rodiny.

Nejhorší potraviny roku 2016
aktualizováno 04.01.
nehorší potraviny roku 2017

Odporné potraviny prodávaly loni i velké řetězce! Nemáte je doma?

Také v uplynulém roce jste mohli na pultech obchodů narazit na potraviny, ze kterých se zvedal žaludek. Někteří prodejci totiž neváhají nechat v prodeji i takové jídlo, do kterého už se pustila plíseň. Web Vitalia.cz sestavil přehled nejhorších potravin za uplynulý rok.