Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uzavřené provozovny
18.01.
přehled po krajích

Inspektoři zveřejnili nejhnusnější hospody roku! Které jsou u vás?

Více než 170 restaurací a obchodů zavřela během loňského roku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Nesplňovaly totiž požadavky na hygienu.

Nakupování - 1
06.01.
boj proti plastu

Konec oblíbeného zboží: Obchody i kavárny chystají velké změny!

Bezmála dvacítka společností v Česku se zapojila do kampaně bojující proti plastu. V loňském roce už některé obchody, kavárny i restaurace upravily sortiment i způsob vydávání jídla a zboží tak, aby byly šetrnější k přírodě. A velké změny chystají i v letos.

Vánoční nákupy - 1
31.12.
Otevírací doba

Do obchodů na Silvestra a Nový rok? PŘEHLED otevírací doby

I v poslední den v roce míří davy nakupujících do obchodních center a supermarketů. Přestože Silvestr není státním svátkem, obchodní řetězce tento den zkracují pracovní dobu. Na Nový rok naopak musí obchody zůstat ze zákona zavřené. Připravili jsme pro vás přehled, kdy na Silvestra a Nový rok nakoupíte.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II. - 1
čtěte o tématu obchody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Povánoční výprodeje jsou v plném proudu
aktualizováno 27.12.
Nákupní šílenství

Startují povánoční slevy. Inspekce varuje před nekalými praktikami

Během letošních Vánoc se Češi pořádně plácli přes kapsu. Utratili neuvěřitelných 96 miliard korun, nejvíc z toho, téměř 60 miliard, padlo na dárky. Oproti předchozím rokům ale peníze také darovali. Alespoň jednu obálku našel letos pod stromečkem každý druhý Čech. A utratit je se vypravili někteří hned ve čtvrtek, kdy se po Vánocích otevřela obchodní centra. Slevy v obchodech jsou totiž v plném proudu.

Vánoční nákupy
aktualizováno 21.12.
Kdy bude otevřeno

Řetězce mění kvůli svátkům v prosinci otevírací dobu! PŘEHLED

Za tři dny už jsou Vánoce a do obchodů na poslední chvíli míří davy lidí, aby dokoupily dárky a nakoupily jídlo na svátky. Řetězce se na nejvytíženější část roku připravily a některé z nich prodloužily otevírací dobu. Přes svátky musí obchody zpravidla zůstat zavřené, existují ale výjimky, třeba Billa může nechat některé prodejny otevřené. Na webu TN.cz jsme pro vás připravili přehled, jak budou mít obchody během svátků otevřeno.

Cena vajec se rychle zvedá
aktualizováno 08.12.
zlepšení podmínek

Cena vajec půjde nahoru, velké obchody nechtějí klecový chov

Cena vajec opět poroste a to nejen teď před Vánocemi. Hypermarkety se totiž zavázaly, že do roku 2025 definitivně vyřadí z prodeje vejce z klecových chovů. Majitel farem tak budou muset investovat další peníze a své chovy úplně přebudovat.

Slevy a výprodeje
22.11.
Pokuty 13,5 milionu

Zákazníky okrádá každý druhý obchod! Kontroly šokovaly

Každý druhý obchod v Česku okrádá zákazníky. To je závěr kontrol České obchodní inspekce, které trvaly tři měsíce. Kontroloři se zaměřili na prodej za akční ceny a sezónní slevy a uložili přitom pokuty za 13,5 milionu korun. Prodejci podle nich stále častěji špatně uvádějí ceny u vystaveného zboží.

Otevírací doba o svátcích
15.11.
Státní svátek

Otevírací doba 17. listopadu! Kde si v sobotu můžete nakoupit?

V sobotu 17. listopadu nás čeká státní svátek, v rámci kterého oslavíme den boje za svobodu a demokracii. Toho, že si nebudeme moci nakoupit, se ale obávat nemusíme - tento svátek patří mezi ty, kdy obchody nechávají otevřeno.

Prodavačka - ilustrační foto
aktualizováno 03.11.
otevírací doba o svátcích

Penny na Štědrý den zavře! Jak jsou na tom ostatní supermarkety?

Potravinový řetězec Penny Market na Štědrý den kompletně uzavře své prodejny. "Chceme dopřát svým zaměstnancům klidné svátky bez stresu a shonu," vyjádřilo se vedení. A jak si budete moct nakoupit v ostatních supermarketech? Podívejte se na náš přehled!

Otevírací doba o svátcích
26.10.
Státní svátek

Otevírací doba o státních svátcích: Kde v neděli nakoupíte? PŘEHLED

V neděli 28. října oslavíme 100. výročí vzniku Československa. A protože se jedná o státní státek, nabízí se otázka, zda budou obchody tento den zavřené.