Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Věznice - ilustrační foto
aktualizováno 15.01.
Smrt za mřížemi

Nejen Dahlgren. Zemřela žena, která si ve vazbě sáhla na život

Policie vyšetřuje už druhou sebevraždu ve vězeňské cele během krátké doby. Poté, co se minulý čtvrtek ve Valdicích oběsil čtyřnásobný vrah Dahlgren, vyšlo najevo, že další člověk spáchal sebevraždu v olomoucké vazební věznici.

Medvíďata v zoo slavila narozeniny
aktualizováno 08.01.
zvířecí dvojčata

Medvíďata v zoo slavila první narozeniny! Dostala dort a míč

Začátkem loňského ledna se olomoucké zoologické zahradyě narodila dvě medvíďata. A tak je jasné, že jim ošetřovatelé připravili pořádnou oslavu.

Požár prodejny obuvi v Olomouci - 1
aktualizováno 31.12.
Smutný konec roku

Špatná elektroinstalace zapálila obchod. Škoda je přes milion

V neděli krátce po půlnoci začalo hořet v prodejně obuvi v Rooseveltově ulici v Olomouci. Hasiči museli nasadit tři jednotky. Škoda bude podle majitele prodejny téměř 1 a půl milionu.

Prásk.tv píše:

Falešný pošťák - 1
čtěte o tématu Olomouc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Požár Olomouc
aktualizováno 26.12.
velké škody

V Olomouci hořela bioplynová stanice. Škody za statisíce!

Hasiči v pondělí zasahovali u požáru technologie bioplynové výrobny energie v Olomouci. Majitel nevyčíslil přesnou výši škod, hovořil o částce ve statisících.

Vánoční stromy v Česku
aktualizováno 06.12.
pošlete fotky

Města rozzářily vánoční stromky. Který je nejhezčí?

Centra malých i velkých měst se rozzářila vánočními barvami. Na náměstích stojí ozdobené stromky. Které jsou ty nejhezčí? Pošlete i fotku z vaší návsi nebo náměstí, přidáme je do galerie.

Na Olomoucku se pohybuje samec losa evropského
09.11.
netradiční návštěva

Teď už jsou dva. Do Česka se zatoulal další ohromný los

Zhruba před dvěma týdny překvapil některé obyvatele obcí západně od Olomouce los. Podle odborníků zvíře už několik měsíců putuje Českou republikou. Teď se ale na severu Moravy objevil další los. S největší pravděpodobností se k nám zatoulal z Polska.

Požár haly v Olomouci - 3
aktualizováno 31.10.
Požár v Holici

V Olomouci hořela hala, zbyla jen konstrukce! Škoda 2,5 milionu

V noci na úterý vyjížděli hasiči k rozsáhlému požáru haly v olomoucké čtvrti Holice. Oheň zachvátil celý průmyslový objekt, zasahovalo pět hasičských jednotek. Škoda se odhaduje až na 2,5 milionu korun.

Mrtvola
30.10.
Policejní vyšetřování

Olomoucí otřásl děsivý nález. V parku ležela mrtvola muže!

Mrtvého muže našel v pondělí ráno v parku člověk, který šel náhodou kolem. Případem se zabývají kriminalisté, podle kterých nezemřel násilnou smrtí.

Porod
aktualizováno 26.10.
soud pokračuje

Lucinka se narodila s postižením mozku, kvůli chybě při porodu

Letitý soudní spor rodičů postižené dívky s olomouckou fakultní nemocnicí kvůli porodu, po kterém se dítě narodilo s poškozeným mozkem, se vrací k okresnímu soudu. Podle krajského soudu je potřeba doplnit posudky. Rodiče žalují nemocnici o 17 milionů korun.

Postižená Lucinka z Olomouce
17.10.
Odvolací soud

Lékaři použili zakázanou metodu, dítě je postižené! Chybu odmítají

Odvolací soud v Olomouci začal projednávat dlouholetý spor, který vedou rodiče postiženého dítěte s tamní nemocnicí. Chtějí od ní 17 milionů korun za to, že lékaři podle obžaloby použili při porodu zakázanou metodu, a tím děvčátko utrpělo těžké poškození mozku.