Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Demonstrace v Bejrútu proti Trumpovi
aktualizováno 10.12.
galerie spor o jeruzalém

Demonstranti rozdělávali ohně. Policie použila slzný plyn a děla

Libanonská policie rozehnala slzným plynem a vodními děly demonstranty, kteří dnes protestovali před americkým velvyslanectvím v Bejrútu. Šlo o další demonstraci proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele.

Bombardování v pásmu Gaza
09.12.
Napětí stoupá

Při izraelském náletu na Pásmo Gazy zemřeli nejméně dva lidé

Při izraelském útoku na palestinské Pásmo Gazy přišli o život dva členové ozbrojeného křídla tamního Hamásu. Izraelský nálet byl odvetou za předchozí raketovou palbu z pásma na Izrael.

Babiš a Zeman o Jeruzalému
aktualizováno 10.12.
hlavní město izraele

Trump Jeruzalémem zvedl vlnu násilí. Přou se i Babiš a Zeman

Rozhodnutí prezidenta USA Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele vyvolalo vlnu odporu po celém světě. Při protestech Palestinců zemřeli dva lidé, zraněno bylo dalších 217. Protesty však sílí i v jiných zemích. Hádají se kvůli tomu i čeští politici.

Prásk.tv píše:

Fidget Spinner - 2
čtěte o tématu Palestina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Protesty v Palestině - 5
06.12.
Palestinský konflikt

Trump rozčílil arabský svět, jeho prohlášení odsoudili i spojenci

Americký prezident Donald Trump svým prohlášením o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele rozčílil muslimy po celém světě. Nadšení nejsou ani američtí spojenci. Palestinci vyšli do ulic, kde pálí americké a izraelské vlajky a portréty amerického prezidenta.

Benjamin Ladraa na cestě do Palestiny
aktualizováno 12.11.
proti rasismu

Švéd jde pěšky do Palestiny. Na Slovensku ho ztloukli

Švédský aktivista Benjamin Ladraa je na cestě z Göteborgu do Palestiny. Chce upozornit na situaci v zemi svých předků. Na Slovensku se ovšem setkal s drsnou agresí právě kvůli palestinské vlajce.

Palestinské děti v pásmu Gazy
aktualizováno 17.09.
Neklidná oblast

Klid v pásmu Gazy? Radikální hnutí Hamas chce usmíření!

Palestinské hnutí Hamas je ochotno zahájit rozhovory o usmíření s hnutím Fatah, jednat o rozpuštění vlády v Pásmu Gazy a uspořádání všeobecných voleb. Uvádí to dnešní prohlášení hnutí Hamas, z něhož citovala agentura Reuters.

Prezidenti Íránu a Spojených států na společném jednání
22.05.
jednání prezidentů

Zastavte jaderný program, vyzval Trump Írán při návštvě Izraele

Prezident Spojených států Donald Trump se v rámci své první zahraniční cesty přesunul do Izraele. V židovském státě stráví 2 dny a navštíví i palestinská území. Hned po příletu se setkal se svým izraelským protějškem Rivlinem a premiérem Netanyahuem.

Kamion vjel do chodců v Jeruzalémě
10.01.
Atentát v Jeruzalémě

ISIS inspiruje: K útoku kamionem se přihlásila neznámá skupina

K útoku v Jeruzalémě, který si vyžádal 4 oběti a 17 zraněných, se přihlásila méně známá palestinská skupina. Dosud se předpokládalo, že útočil radikál napojený na Islámský stát. K této verzi se kvůli podobnosti s atentáty v Nice a Berlíně klonil i izraelský premiér.

Zoo hrůzy v Palestině - 2
07.03.
GALERIE Hororová atrakce

ZOO HRŮZY: Zvířata nechali zemřít hladem a žízní, jsou z nich mumie!

Scéna jako z hororu. Desítky mumifikovaných zvířat leží ve svých klecích a výbězích. Lvi, opice, krokodýli i vzácní ptáci byli ponecháni vlastnímu osudu a vyhladověli. Zoo v Khan Younis v Pásmu Gazy je zřejmě nejhorší a nejděsivější zoo na světě.