Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kongres ODS
14.01.
kongres strany

Z ODS zní kritika hnutí ANO, vládu Babiše strana nepodpoří

Občanští demokraté nepodpoří v žádném z pokusů menšinovou vládu hnutí ANO. Návrh místopředsedy strany Martina Kupky dnes jako součást závěrečných usnesení schválil kongres ODS, který se konal v Ostravě. Kritika předsedy hnutí Andreje Babiše zazněla na dvoudenním kongresu několikrát.

Český slavík Mattoni 2017 : Karel Gott
aktualizováno 13.01.
Zpěvák se ohradil

Zeman v projevu lhal! "Nikoho jsem nepodpořil," vzkázal Gott

Miloš Zeman v projevu po prvním kole prezidentských voleb poděkoval za podporu - jmenovitě zmínil premiéra Andreje Babiše a zpěváka Karla Gotta. Jenže Zlatý Slavík nikdy Zemanovi podporu nevyjádřil.

Horáček, Hilšer a Drahoš připíjejí
aktualizováno 13.01.
Neúspěšní kandidáti

Horáček i Hilšer za Drahošem přijeli do štábu. Objali se a připili

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Mezi poraženými skončili například i Michal Horáček či Mirek Topolánek. Co doporučili svým voličům?

Prásk.tv píše:

Zlaté glóby - 1
čtěte o tématu podpora na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno 21.12.
Piráti ho odmítli

Babiš shání podporu pro vládu. Od Okamury slyšel jasné stanovisko

Andrej Babiš dnes jednal o podpoře pro svou vládu s Piráty. Strana ho ale odmítla, stejně jako hnutí SPD, které nepodpoří menšinovou vládu ANO ani odchodem ze sálu. Po dnešním více než hodinovém jednání se zástupci ANO to řekl novinářům předseda SPD Tomio Okamura. Poslanci SPD budou podle něj hlasovat proti vzniku vlády s důvěrou kvůli programovým rozporům i personálním výhradám.

Andrej Babiš, Petr Gazdík, Vojtěch Filip, Milan Chovanec
aktualizováno 20.12.
Podpora vládě

ČSSD a STAN Babiše nepodpoří, komunisté řekli, kdy se rozhodnou

Druhým dnem pokračují jednání, při nichž se Andrej Babiš snaží získat podporu pro svou menšinovou vládu. Ve středu jednal se zástupci hnutí Starostové a nezávislí, s komunisty a sociálními demokraty. Zatímco ČSSD a hnutí STAN řekly Babišovi jasné ne, komunisté se o podpoře rozhodnou teprve před hlasováním.

Andrej Babiš, Bělobrádek, Petr Fiala
aktualizováno 19.12.
Menšinová vláda ANO

Babiš shání podporu pro vládu. Od ODS a lidovců dostal košem

Premiér Andrej Babiš zahájil v úterý 19. prosince jednání s ostatními stranami zastoupenými ve sněmovně, při nichž se snaží získat důvěru pro svou menšinovou vládu. Jako první jednal s ODS. Občanské demokraty ani lidovce ale Babiš nepřesvědčil.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
aktualizováno 18.12.
celý dokument programové prohlášení

Babiš představil priority vlády: Vyšší důchody, levné pivo, ne euru

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v návrhu programového prohlášení počítá se zjednodušením a elektronizací daňového systému či vytvořením pravidel pro "předvídatelný růst minimálních mezd".

Michal Jančařík - 1
aktualizováno 17.12.
moderátor je inspirací

Dopisy od lidí Jančaříkovi dávají sílu! Přiznal, co chce nyní dělat

Oblíbený moderátor Michal Jančařík (aktuálně upoutaný na vozík) je velkou inspirací pro všechny, kteří se dostali do podobné situace. Chodí mu stovky dopisů, ve kterých ho lidé podporují. Aby ale mohl šířit energii dál, musí ji sám mít. Dříve byl jeho koníčkem sport, hlavně cyklistika a lyžování. Už má ale představu, co by mohl dělat dál.

Dávky formou poukázky
aktualizováno 17.12.
novinka ve vyplácení

Část sociálních dávek nahradily poukázky. Nefunguje to, zuří lidé!

Sociálně slabí lidé, kteří dostávají na živobytí místo peněz poukázky, jsou zoufalí. Stěžují si hlavně na to, že za ně nemohou koupit zboží, které by potřebovali. Berou je totiž jen některé obchody. A nikdo jim v tom nemůže pomoct. Úřady práce tvrdí, že nemají kompetence k tomu, aby prodejce kontrolovaly.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 13.12.
Ceremoniál na Hradě

Zeman jmenoval ministry! Šéfem Úřadu vlády je Radek Augustin

Prezident Zeman jmenoval na Pražském hradě vládu Andreje Babiše. Kabinet tvoří devět nováčků a pět dosavadních ministrů. V 15:30 se vláda poprvé sešla k řádnému jednání. Na tiskové konferenci pak premiér oznámil, že novým ředitelem Úřadu vlády se stal Radek Augustin.