Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hrůza! Hroch zabil svého majitele, který ho zachránil při povodni!
13.08.
Útok

Hroch v Keni smrtelně pokousal turistu! Ten si ho chtěl vyfotit

Čínský turista zahynul v Keni poté, co si chtěl v rezervaci na břehu jezera Lake Naivasha vyfotografovat hrocha. Zvíře ho vážně pokousalo a muž zemřel. Další čínský turista byl po střetu s hrochem hospitalizován. O události v neděli informovaly keňské úřady.

Trhlina v zemi v Keňské Rift Valley
aktualizováno 06.04.
africký rift

Afrika se láme! Obří trhlina rozdírá kontinent na dvě části

Africký kontinent se pomalu láme, v Keni se objevila ohromná několikakilometrová trhlina, která navíc neustále roste. Místním tak připomíná, že se jejich země rozděluje, po odlomení se z území dnešní Etiopie a Somálska stane samostatný ostrov.

Bílý nosorožec Súdán
25.03.

VÍKEND: Poslední záběry bílého nosorožce Súdána

Když v keňské rezervaci utratili Súdána - posledního samce nosorožce bílého - padla i teoretická možnost, že by se tento vzácný savec rozmnožil přirozenou cestou. Jak na něj jeho chovatelé vzpomínají a co měl nejraději?

Prásk.tv píše:

Čarodějnice seslala na muže kletbu
čtěte o tématu Keňa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Poslední žijící samec Sudan
aktualizováno 20.03.
smutná zpráva

Zemřel poslední samec nosorožce bílého. Druh ale vyhynout nemusí

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. Přibližně pětačtyřicetiletý samec Sudán byl kvůli zhoršení zdravotního stavu utracen. Od loňska měl infekci v noze. ČTK o tom dnes informovala ZOO Dvůr Králové nad Labem, které samec patřil.

Čelní srážka autobusu a kamionu v Keni
aktualizováno 31.12.
Hrozivá nehoda

Autobus se v Keni čelně srazil s náklaďákem: 36 mrtvých!

Nejméně 36 lidí zahynulo u keňského města Migaa při čelní srážce náklaďáku a autobusu mířícího do hlavního města Nairobi. Z kabiny tahače a z autobusu toho moc nezbylo. V nemocnicích bojuje o život další cestujících z autobusu.

Poslední žijící samec Sudan
12.11.
na pokraji vyhynutí

Nosorožci ze Dvora Králové: Zbývá poslední samec i naděje

I přes veškerou snahu biologů se poslední žijící nosorožci tuponosí severní, kteří v roce 2009 odcestovali do Afriky ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové, potácí na hranici vyhynutí. Už jsou jen tři a na jejich záchranu zbývá poslední naděje.

Velikost penisu
26.10.
kousl ho komár

Lékař muži zmenšil varlata těžká 5 kg. Obří přirození mu ničilo život

Horace Owiti Opiyo z Afriky trpí vzácnou poruchou, kvůli které měli jeho penis a varlata obří rozměry. Nemohl normálně žít, velké a těžké pohlaví mu bránilo v chůzi. Operace dopadla úspěšně. Mladík se nyní cítí "svobodný" a chce založit rodinu.

Igelitky
14.09.
Neuvěřitelný zákon

Milionová pokuta nebo čtyřleté vězení! Sem igelitky radši nevozte!

Zákazy v zahraničí jsou různé - odněkud nesmíte vyvážet místní peníze, jinde vám hrozí problémy za suvenýry z pláží nebo volné přírody. Jeden z nejbizarnějších zákonů ovšem nyní zavedla africká Keňa.

Nepokoje v Keni
10.08.
nejasné výsledky

Volby jsou podvrh, zlobí se lidé v Keni! Při nepokojích zemřeli 3 lidé

Keňou otřásají mohutné nepokoje, při kterých už zemřeli tři lidé. Důvodem je spor o výsledek prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků zvítězil dosavadní prezident, jeho soupeř ale prohru odmítá uznat.

Hladomor v Jižním Súdánu
11.03.
20 milionů hladovějících

Varování OSN: Svět je na pokraji humanitární katastrofy!

Šéf Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí Organizace spojených národů Stephen O´Brien v pátek varoval, že lidstvo zažívá největší humanitární krizi od konce druhé světové války. Podle O´Briena hrozí rozsáhlý hladomor, kvůli kterému by mohlo přijít o život až 20 milionů lidí!