Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Srovnání platů
Aktualizováno Předevčírem 11:38
Mzdová statistika

Nejchudším Čechům rekordně rostou platy. Dohánějí bohaté

Bohatým se zvedají platy a chudí jsou na tom stále hůř? Podle údajů Českého statistického úřadu to není pravda! Od loňského roku výrazně snížil rozdíl platů mezi zaměstnanci s podprůměrnými mzdami a zaměstnanci na manažerských pozicích.

Hospoda
Aktualizováno 17.7. 2017 14:59
velký přehled

Za pivo dáme víc než za knížky či zubaře! Za co Češi utrácejí nejvíc?

Každý Čech loni v průměru utratil 125 947 korun, to je o 2,8 % víc než v roce 2015. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce utratíme za bydlení a potraviny.

Nákup
Aktualizováno 12.7. 2017 15:18
zdražování pokračuje

Některé potraviny jsou nejdražší v historii! Za tyto zaplatíte nejvíc

Ceny potravin v červnu opět stoupaly. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu (ČSÚ). Například cena másla je nejvyšší v historii, v průměru ho koupíte za 47 korun.

Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

Život v Česku
Aktualizováno 5.6. 2017 12:52
polepšili jsme si

Průměrná měsíční mzda v Česku rostla! Dosáhnete na ni i vy?

Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla o 5,3 procenta na 27 889 korun. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Po odečtení inflace, tedy růstu cen, se výdělek zvýšil o 2,8 procenta. Průměrná mzda vytrvale roste v Česku již od začátku roku 2014.

Život v Česku
Aktualizováno 1.6. 2017 11:09
kdo bere nejvíc

Mzdy stále rostou! Kdo si polepšil nejvíc? PŘEHLED podle profesí

Češi vydělávají stále více peněz. Nejvýrazněji se mzdy zvyšují u profesí s podprůměrnými výdělky. Vyplývá to z dat, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Nákup
Aktualizováno 28.5. 2017 21:41
přehled po krajích

Ceny rostou, máslo je rekordně drahé! Kde nakoupíte nejlevněji?

Ceny potravin v Česku minulý měsíc mírně stoupaly, oproti loňskému roku jsou u některých výrobků vyšší i o více než 20 %. Například máslo je podle Českého statistického úřadu v současnosti nejdražší v novodobé historii.

Finance v rodině
Aktualizováno 24.4. 2017 21:57
komu hrozí chudoba

Nemají na maso ani na dovolenou! Co trápí lidi ve vašem kraji?

Téměř každý desátý Čech byl loni ohrožen příjmovou chudobou, přičemž hůře jsou na tom ženy než muži. Nejhůře dopadli lidé v Moravskoslezském kraji a na severozápadě Čech. Lidé mají nejčastěji problém s náklady na bydlení nebo na dovolenou. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Statistika

Obyvatel ČR loni o 25 tisíc přibylo, hlavně díky imigrantům

Počet obyvatel ČR se loni zvýšil zhruba o 25 tisíc na 10 578 820. Zahraniční migrací přibylo 20 064 obyvatel. Více lidí se také narodilo, než zemřelo. Češi loni uzavřeli téměř 50 800 sňatků, což je nejvyšší počet za posledních osm let.

Lidí bez práce ubývá

Nezaměstnanost zase klesla, v Česku je nejnižší z celé Unie!

Počet lidí bez práce v lednu zase klesl. Podle Českého statistického úřadu hledá práci přibližně 183 800 Čechů, tedy 3,5 % lidí. Oproti prosinci se počet nezaměstnaných snížil o 4 000. Ze srovnání Eurostatu vyplývá, že v Česku je vůbec nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii!

Smutný paradox

Česky jsou vzdělanější, ale těžko hledají vhodné partnery

České ženy jsou v celém světě vyhlášené jako krasavice. Ale nejsou jen krásné, statistiky ukazují, že stále přibývá žen s vysokoškolským diplomem. Přesto jim tituly v práci ani ve vztazích nepomáhají.