Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Francouzský prezident Francois Hollande
02.12.
Francouzské volby

Hollande povede Francii jen do jara. Podruhé kandidovat nebude

Francouzský prezident François Hollande už nebude kandidovat v prezidentských volbách, které se uskuteční na jaře příštího roku. Stal se tak první hlavou francouzského státu 5. republiky, která se vzdala pokusu o získání druhého mandátu.

Francouzský prezident Francois Hollande
aktualizováno 12.10.
Šokující slova

Francouzský prezident potají přiznal: Máme problém s islámem!

Šokující odhalení přináší nová kniha investigativních novinářů deníku Le Monde, kteří zjistili, jak se francouzský prezident Francois Hollande vyjadřuje v soukromí. Nebere si servítky, když mluví třeba o muslimech, mladých francouzských fotbalistech nebo o svém předchůdci Nicolasi Sarkozym.

Vladimir Putin - 6
aktualizováno 11.10.
Bombardování Aleppa

Roztržka kvůli válce v Sýrii: Putin se naštval a zrušil návštěvu Paříže

Ruský prezident Vladimír Putin v úterý zrušil plánovanou státní návštěvu Francie. Do Paříže měl přitom cestovat už příští týden. Zrušení návštěvy předcházela roztržka, kterou mělo Rusko s Francií kvůli francouzské rezoluci předložené Radě bezpečnosti OSN. Ta nařizovala okamžitě ukončit bombardování syrského Aleppa. Rusko ji zablokovalo.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Francois Hollande
aktualizováno 20.07.
Francie po útocích

Poslanci schválili prodloužení výjimečného stavu o půl roku

Národní shromáždění, dolní komora francouzského parlamentu, v noci na dnešek schválila prodloužení výjimečného stavu v zemi o šest měsíců. Dnes se bude návrhem zabývat Senát.

Syrskoturecká hranice
aktualizováno 18.11.
proti ISIS

EVROPSKÁ POMSTA: Mocnosti plánují tvrdé údery proti ISIS

Teroristické útoky Islámského státu sjednotily evropské země v boji proti společnému nepříteli. Tvrdé údery provádí Francie po útocích v Paříži, teď se připojuje Rusko v pomstě za zničené letadlo na Sinaji.

Francois Hollande
aktualizováno 14.11.
motiv útoků

To je za Sýrii! Za útoky může Hollande, křičel na rukojmí útočník

Motivem teroristických útoků, které se v pátek večer odehrály na šesti místech pařížské aglomerace, by mohla být účast Francie v koalici bojující v Sýrii a Iráku proti radikální organizaci Islámský stát (IS). Vyplývá to z výpovědí očitých svědků, o kterých dnes informovala agentura AFP.

Putin s Hollandem
aktualizováno 02.10.
Jednání v Paříži

"Ukrajinu za pomoc v Sýrii nedáme," řekli Putinovi v Paříži

Francouzský prezident Francois Hollande hostil v pátek v Paříži jednání o krizích v Ukrajině a v Sýrii. Jednání se zúčastnila také německá kancléřka Angela Merkelová, ruský prezident Vladimír Putin a ukrajinské části jednání také ukrajinský prezident Petro Porošenko.

1727175
aktualizováno 12.02.
válka na ukrajině

Putin tvrdí: Příměří bude od neděle. Povstalci ho ale odmítli!

Jednání světových státníků o válce na Ukrajině a jejím ukončení skončilo. V Minsku jednali více než čtrnáct hodin nepřetržitě. Výsledkem jednání je dohoda o příměří do dvou dnů, stažení těžkých zbraní a vznik nezpečnostního koridoru. Povstalci to ale odmítli podepsat.

Vladimir Putin na summitu v Minsku
aktualizováno 12.02.
napjaté čekání

Bude válka nebo mír? V Minsku jednají nonstop dvanáct hodin!

Celý svět napjatě čeká na výsledek jednání politických elit v Minsku. Bez nadsázky se rozhoduje o tom, zda se z Ukrajiny stane světové bojiště a možný zárodek velké války Ruska proti všem. Státníci jednají už dvanáct hodin bez přestávky.

Jednání o míru
08.02.
konflikt na spadnutí

Náš plán je poslední možnost před válkou, prohlásil Hollande o Ukrajině

Mírová iniciativa, kterou francouzský prezident a německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek a v pátek představili v Kyjevě a v Moskvě, počítá s větším demilitarizovaným pásmem. Podle Hollanda to poslední možnost, jak na Ukrajině zabránit válce.