Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Francouzský prezident Francois Hollande
02.12.
Francouzské volby

Hollande povede Francii jen do jara. Podruhé kandidovat nebude

Francouzský prezident François Hollande už nebude kandidovat v prezidentských volbách, které se uskuteční na jaře příštího roku. Stal se tak první hlavou francouzského státu 5. republiky, která se vzdala pokusu o získání druhého mandátu.

Francouzský prezident Francois Hollande
aktualizováno 12.10.
Šokující slova

Francouzský prezident potají přiznal: Máme problém s islámem!

Šokující odhalení přináší nová kniha investigativních novinářů deníku Le Monde, kteří zjistili, jak se francouzský prezident Francois Hollande vyjadřuje v soukromí. Nebere si servítky, když mluví třeba o muslimech, mladých francouzských fotbalistech nebo o svém předchůdci Nicolasi Sarkozym.

Vladimir Putin - 6
aktualizováno 11.10.
Bombardování Aleppa

Roztržka kvůli válce v Sýrii: Putin se naštval a zrušil návštěvu Paříže

Ruský prezident Vladimír Putin v úterý zrušil plánovanou státní návštěvu Francie. Do Paříže měl přitom cestovat už příští týden. Zrušení návštěvy předcházela roztržka, kterou mělo Rusko s Francií kvůli francouzské rezoluci předložené Radě bezpečnosti OSN. Ta nařizovala okamžitě ukončit bombardování syrského Aleppa. Rusko ji zablokovalo.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Francois Hollande
aktualizováno 20.07.
Francie po útocích

Poslanci schválili prodloužení výjimečného stavu o půl roku

Národní shromáždění, dolní komora francouzského parlamentu, v noci na dnešek schválila prodloužení výjimečného stavu v zemi o šest měsíců. Dnes se bude návrhem zabývat Senát.

Syrskoturecká hranice
aktualizováno 18.11.
proti ISIS

EVROPSKÁ POMSTA: Mocnosti plánují tvrdé údery proti ISIS

Teroristické útoky Islámského státu sjednotily evropské země v boji proti společnému nepříteli. Tvrdé údery provádí Francie po útocích v Paříži, teď se připojuje Rusko v pomstě za zničené letadlo na Sinaji.

Francois Hollande
aktualizováno 14.11.
motiv útoků

To je za Sýrii! Za útoky může Hollande, křičel na rukojmí útočník

Motivem teroristických útoků, které se v pátek večer odehrály na šesti místech pařížské aglomerace, by mohla být účast Francie v koalici bojující v Sýrii a Iráku proti radikální organizaci Islámský stát (IS). Vyplývá to z výpovědí očitých svědků, o kterých dnes informovala agentura AFP.

Putin s Hollandem
aktualizováno 02.10.
Jednání v Paříži

"Ukrajinu za pomoc v Sýrii nedáme," řekli Putinovi v Paříži

Francouzský prezident Francois Hollande hostil v pátek v Paříži jednání o krizích v Ukrajině a v Sýrii. Jednání se zúčastnila také německá kancléřka Angela Merkelová, ruský prezident Vladimír Putin a ukrajinské části jednání také ukrajinský prezident Petro Porošenko.

1727175
aktualizováno 12.02.
válka na ukrajině

Putin tvrdí: Příměří bude od neděle. Povstalci ho ale odmítli!

Jednání světových státníků o válce na Ukrajině a jejím ukončení skončilo. V Minsku jednali více než čtrnáct hodin nepřetržitě. Výsledkem jednání je dohoda o příměří do dvou dnů, stažení těžkých zbraní a vznik nezpečnostního koridoru. Povstalci to ale odmítli podepsat.

Vladimir Putin na summitu v Minsku
aktualizováno 12.02.
napjaté čekání

Bude válka nebo mír? V Minsku jednají nonstop dvanáct hodin!

Celý svět napjatě čeká na výsledek jednání politických elit v Minsku. Bez nadsázky se rozhoduje o tom, zda se z Ukrajiny stane světové bojiště a možný zárodek velké války Ruska proti všem. Státníci jednají už dvanáct hodin bez přestávky.

Jednání o míru
08.02.
konflikt na spadnutí

Náš plán je poslední možnost před válkou, prohlásil Hollande o Ukrajině

Mírová iniciativa, kterou francouzský prezident a německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek a v pátek představili v Kyjevě a v Moskvě, počítá s větším demilitarizovaným pásmem. Podle Hollanda to poslední možnost, jak na Ukrajině zabránit válce.