Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čočkovité mraky v Jeseníkách - 1
aktualizováno 22.11.
NEVŠEDNÍ ÚKAZ

Turisty v Jeseníkách šokovaly létající talíře na obloze! FOTO

Zvláštní úkaz mohli sledovat o víkendu lidé v Jeseníkách. Na obloze se tady objevily dva obrovské létající talíře. Ve skutečnosti šlo o zvláštní oblaky, které se tvoří hlavně v horských oblastech.

Kůrovec
aktualizováno 02.11.
2000 napadených stromů

Kůrovec se prokousal na vrcholky hor! Uzavřou některé stezky

Kůrovec napadl už i horské oblasti Jeseníků, kam se dříve dostal jen minimálně. Kvůli dlouhodobému suchu a teplu ničí i smrkové porosty v národní přírodní rezervaci Rejvíz a jejím okolí. Správa Chráněné oblasti už kvůli tomu dokonce zvažuje omezení přístupu.

Vyproštění jeřábu z vypuštěné přehrady
24.07.
Dlouhé stráně

Autojeřáb na dně přehrady ležel skoro rok, vytáhli ho až teď

Po tři čtvrtě roce se podařilo ze dna přehrady Dlouhé stráně v Jeseníkách vyprostit těžký autojeřáb. Muselo se čekat na vypuštění vody a dnes ho dělníci rozebrali na části a odvezli.

Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Vrtulník na horách
aktualizováno 02.02.
zranění v Jeseníkách

Zlomená stehenní kost, tržná rána na krku: Dětem začaly prázdniny

Během jarních prázdnin výrazně narůstá množství dětských návštěvníků v horských střediscích, díky tomu také přibývá zranění, hned během prvního dne prázdnin řešila horská služba v Jeseníkách dvě těžká zranění dětí. Záchranáři proto apelují na rodiče a učitele, aby dbali na bezpečnost svých svěřenců.

Lavinové nebezpečí - 1
23.01.
Lyžaři, pozor

České hory zasypal sníh. Hrozí laviny, varuje horská služba

Sníh a laviny netrápí jen zahraniční střediska, která v posledních dnes zasypaly přívaly sněhu. Jeseníky a Krkonoše hlásí třetí stupeň z pětistupňové škály lavinového nebezpečí. Již 19. ledna se pravděpodobně vinou skialpinisty v Dlouhém dole mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou uvolnila desková lavina. A horská služba varuje před dalšími.

Lizumer Hutte - údolí, kde lavina zasypala Čechy - 2
18.01.
příběh záchrany

Skialpinistu v Jeseníkách zavalila lavina! Zraněný se vyhrabal sám

Při lyžování v Jeseníkách ho ve středu strhla lavina, skialpinista (35) si ale zachoval chladnou hlavu a i když si při pádu poranil nohu, začal pracovat na svém osvobození. A nakonec se z hromady sněhu i dostal.

Lyžování
09.12.
hurá na kopec

Lyžařská sezóna začíná! Kde už dnes můžete lyžovat? PŘEHLED

A je to tady, první sníh napadl a s ním začíná i lyžařská sezóna! Přinášíme přehled, kam se můžete za prvním lyžováním vyrazit už tento víkend.

Ztracený kůň
29.11.
Vzácné plemeno

Kůň prorazil ohradu a zmizel v lesích! Majitelka se bojí nejhoršího

Už třetím dnem pátrají na Jesenicku po osmiletém hřebci vzácného amerického plemene. Majitelka si ho přivezla ze středních Čech a po šestihodinové jízdě ho pustila mezi další koně. Těch se podle všeho lekl, prorazil ohradu a zmizel v lesích. Na zimu ale není zvyklý a hrozí, že uhyne.

Pád na horách
27.03.
hrozivý pád

Turistka v Jeseníkách uklouzla na ledu, zřítila se až z 20 metrů!

Ve vážném stavu skončila turistka, která se v neděli při výletu v Jeseníkách zřítila z výšky asi 20 metrů. Incident se stal v údolí Bílé Opavy, žena si pádem přivodila poranění páteře a ruky.

Silný vítr zastavil dopravu
aktualizováno 04.10.
Srážkové mapy extrémní počasí

Liják zvedá řeky, může zatopit i silnice. Silný vítr zastavil lanovky

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu na nebezpečí povodní. Vytrvalý a vydatný déšť může výrazně zvednout hladiny řek především v Jesenících.