Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda na železničním přejezdu u Hořic
16.03.
To tu ještě nebylo

To jsou věci! Řidička se srazila s vlakem, sebrala nárazník a odjela

Srážky aut s vlakem většinou končí totálním zdemolováním menšího z vozidel, jehož posádka je často ráda, že přežila. U Dobré Vody u Hořic na Jičínsko ovšem mělo "setkání" osobního vlaku a červeného fordu úplně jiný průběh.

Srážka taxi a vlaku
aktualizováno 10.03.
vážná nehoda

Vlak smetl auto a tlačil ho desítky metrů! Řidička (25) se těžce zranila

Vážným zraněním řidičky skončila sobotní nehoda na železničním přejezdu v Trutnově. Mladá žena zřejmě nerespektovala dopravní značky a vjela na koleje ve chvíli, kdy se přiřítil vlak. Ten vůz doslova smetl a tlačil ho desítky metrů před sebou, pro zraněnou ženu musel letět vrtulník.

Autobus málem na přejezdu smetl vlak
aktualizováno 27.02.
neuvěřitelný hazard

Řidič autobusu ohrozil lidi! Vjel na přejezd, přiřítil se vlak. VIDEO

Neuvěřitelného hazardu se životy se dopustil ve Frýdku-Místku řidič (57) linkového autobusu, který vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy se k němu řítil vlak. Ignoroval světelnou signalizaci, od tragédie ho dělila vteřina.

Prásk.tv píše:

prejezd
čtěte o tématu přejezd na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

U Příkaz na Olomoucku vlak smetl auto
aktualizováno 26.02.
Obrovské štěstí

Řidič přehlédl vlak, přesto z děsivé nehody odešel po svých

Obrovské štěstí měl řidič, který dnes ráno na přejezdu u Příkaz na Olomoucku přehlédl přijíždějící vlak, který ho srazil. Nikomu se ale naštěstí nic nestalo. Odhadovaná škoda je čtvrt milionu korun.

Smrtelná nehoda na železničním přejezdu v Ostravě
17.02.
Smrtelný střet

Vlak před sebou po srážce auto tlačil 200 metrů, jeden mrtvý

Jeden život si vyžádala páteční nehoda osobního auta a vlaku v Ostravě-Třebovicích. Souprava před sebou auto tlačila asi 200 metrů, než se strojvedoucímu konečně podařilo zastavit.

Železniční přejezd - ilustrační foto
06.02.
Unikátní test

Noha na plynu, bez rozhlížení. I to jsou čeští řidiči na přejezdech

Štáb televize Nova měl u Nymburka možnost zúčastnit se unikátního testu Správy železniční dopravní cesty. Ten měl za úkol zjistit, jak řidiči aut reagují na přejezdech, u kterých nefunguje světelná signalizace. A výsledek je zarážející. Spousta řidičů před nimi vůbec nezpomalila a ani se nerozhlédla.

Srážka vlaku s bagrem na Lounsku
24.01.
nehoda na Lounsku

Vlak na přejezdu narazil do bagru! Vykolejil, tři lidé se zranili

Na Lounsku ve středu odpoledne vykolejil osobní vlak. Narazil do bagru, které uvízl těsně za kolejemi a nešel nastartovat. Nehoda si naštěstí vyžádala jen lehká zranění.

Nehoda u Břeclavi - 1
29.12.
galerie nehoda na trati

Řidič na Břeclavsku nezvládl jízdu a uvízl na kolejích, vůz smetl vlak

Policisté prověřují okolnosti srážky osobního auta s vlakem, ke které došlo v noci nedaleko Břeclavi. Řidič podle policie nezvládl řízení a vyjel na koleje, kde zůstal s vozem zaklíněný. Brzy poté se rozblikalo výstražné rudé světlo - přiřítil se vlak. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Železniční přejezd. Ilustrační foto
26.12.
Smrtelné střety

Na přejezdech letos zemřelo už 34 lidí. Často tam, kde chybí závory!

159 nehod a 34 mrtvých. Taková je zatím bilance letošních srážek aut a vlaků na železničních přejezdech. Často je příčinou i to, že přejezdy nejsou zabezpečeny světelnou signalizací a závorami, ale jen výstražnými kříži.

Nehoda na přejezdu na Karlovarsku
aktualizováno 19.12.
Tři zranění

Vlak smetl na přejezdu auto se seniory, hasiči je museli vyprostit

U vážné nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému z Karlovarského kraje. V obci Záhořice narazil osobní vlak do automobilu, ve kterém zůstali zaklíněni tři lidé. Záchranáři na místo povolali vrtulník.