Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Komplikovaný porod
26.09.
Plánovaný porod

Domácí porod skončil tragédií! Miminku nepomohli ani záchranáři

Záchranáři na jižní Moravě museli znovu zasahovat u domácího porodu. Novorozeně nedýchalo a ani lékaři už mu nedokázali pomoci. Domácí porod byl podle záchranné služby plánovaný.

V koši na prádlo našli miminko
aktualizováno 14.08.
tajila domácí porod?

Matka tvrdila, že nebyla těhotná. V koši na prádlo u ní našli miminko!

Policisté v neděli odpoledne našli v jednom z plzeňských bytů v koši na prádlo miminko. Místo prohledávali po telefonátu ženy, která si přivolala záchranku s tím, že má gynekologické problémy. Tvrdila, že nebyla těhotná. Dítě ale policie našla, ve vážném stavu bylo převezeno do nemocnice.

Klára Long Slámová, porody
aktualizováno 12.06.
domácí porody

Vzkaz od Slámové pro biomatky: Tohle si za rámeček nedají

Domácí porody jsou tématem, které stále rozděluje společnost. Jedny matky argumentují tím, že rodit v nemocnicích je stres a ten přispívá ke komplikacím. Jiné zase oponují, že rodit doma je příliš velké riziko. Teď se k tématu vyjádřila i uznávaná advokátka Klára Long Slámová.

Prásk.tv píše:

Lejla Abbasová představila dceru - 24
čtěte o tématu domácí porod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Plačící miminko
aktualizováno 25.04.
rozhovor rady odborníka

Mimo porodnice se rodí stovky dětí! Jaká jsou rizika? Názor lékaře

Mimo zdravotnická zařízení se ročně narodí stovky dětí, plánovaný porod doma s sebou ale nese rizika, která by maminky měly opravdu pečlivě zvážit. Největší úskalí domácích porodů vysvětlil primář Nemocnice Na Bulovce Martin Čihař.

Komplikovaný porod
aktualizováno 25.04.
anketa bouřlivé reakce

Porod doma skončil smrtí dítěte. Žalujte záchranku, radí Liga práv

Ze smutného porodu na Blanensku, při kterém rodiče tragicky přišli o miminko, je hon na čarodějnice, tvrdí Liga lidských práv, která se nyní do případu vložila. Podle ligy záchranáři pochybili, když mluvili s médii, nyní je proto na místě žaloba.

Novorozenec - 2
aktualizováno 22.04.
Porod na Blanensku

S oživováním začali pozdě, kritizují porodní asistentky záchranáře

Čtvrteční domácí porod v obci na Blanensku, který skončil smrtí novorozence, vzbudil velké emoce. Unie porodních asistentek zkritizovala práci policie i záchranářů, kteří podle ní začali pozdě s oživováním dítěte, pak prý ještě policisté otce zbytečně zdržovali. Policie i záchranáři kritiku odmítají.

Těhotná žena
aktualizováno 21.04.
velký zvrat

Maminka rodila doma plánovaně, zuří záchranáři! Dítě nepřežilo

Po tragickém porodu na Blanensku, při kterém zemřelo mimimko, vyplouvají na povrch znepokojující informace. Podle všeho totiž nešlo o překotný porod, jak tvrdí Unie porodních asistentek, ale o domácí plánovaný porod, který je, jak říkají záchranáři, velmi nebezpečný. Informaci o domácím porodu potvrdila mluvčí záchranářů s tím, že miminko nebylo možné zachránit.

Sanitka
aktualizováno 10.02.
Vážné komplikace

Matka začala po domácím porodu krvácet! Skončila v nemocnici

U dalšího domácího porodu museli asistovat záchranáři. Žena si nejdříve zavolala jen porodní asistentku, pak ale začala krvácet a nakonec skončila v nemocnici.

Plačící dítě
aktualizováno 29.12.
Ohrozila miminko?

Matka musela po domácím porodu do nemocnice, dítě nechala doma!

Nezvyklou situaci museli včera řešit záchranáři v Plzni. Žena měla po domácím porodu vážné zdravotní komplikace, záchranáři ji proto odvezli do nemocnice. Novorozeně ale nechala doma a odmítla, aby jelo s ní!

Matka s dítětem
aktualizováno 20.11.
Ohradila se i asistentka

Dítěti po domácím porodu nebilo srdce: Tak to nebylo, tvrdí rodina

Záchranáři vylíčili domácí porod jako boj o život. Dítěti po narození údajně nebilo srdce, i přesto matka odmítla převoz do nemocnice. Podle porodní asistentky i rodičů novorozence bylo ale všechno jinak.