Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Klára Long Slámová, porody
Aktualizováno 12.6. 2017 18:01
domácí porody

Vzkaz od Slámové pro biomatky: Tohle si za rámeček nedají

Domácí porody jsou tématem, které stále rozděluje společnost. Jedny matky argumentují tím, že rodit v nemocnicích je stres a ten přispívá ke komplikacím. Jiné zase oponují, že rodit doma je příliš velké riziko. Teď se k tématu vyjádřila i uznávaná advokátka Klára Long Slámová.

Plačící miminko
Aktualizováno 25.4. 2017 20:55
rozhovor rady odborníka

Mimo porodnice se rodí stovky dětí! Jaká jsou rizika? Názor lékaře

Mimo zdravotnická zařízení se ročně narodí stovky dětí, plánovaný porod doma s sebou ale nese rizika, která by maminky měly opravdu pečlivě zvážit. Největší úskalí domácích porodů vysvětlil primář Nemocnice Na Bulovce Martin Čihař.

Komplikovaný porod
Aktualizováno 25.4. 2017 12:26
anketa bouřlivé reakce

Porod doma skončil smrtí dítěte. Žalujte záchranku, radí Liga práv

Ze smutného porodu na Blanensku, při kterém rodiče tragicky přišli o miminko, je hon na čarodějnice, tvrdí Liga lidských práv, která se nyní do případu vložila. Podle ligy záchranáři pochybili, když mluvili s médii, nyní je proto na místě žaloba.

Prásk.tv píše:

Porod - 11
čtěte o tématu domácí porod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Novorozenec - 2
Aktualizováno 22.4. 2017 21:39
Porod na Blanensku

S oživováním začali pozdě, kritizují porodní asistentky záchranáře

Čtvrteční domácí porod v obci na Blanensku, který skončil smrtí novorozence, vzbudil velké emoce. Unie porodních asistentek zkritizovala práci policie i záchranářů, kteří podle ní začali pozdě s oživováním dítěte, pak prý ještě policisté otce zbytečně zdržovali. Policie i záchranáři kritiku odmítají.

Těhotná žena
Aktualizováno 21.4. 2017 17:16
velký zvrat

Maminka rodila doma plánovaně, zuří záchranáři! Dítě nepřežilo

Po tragickém porodu na Blanensku, při kterém zemřelo mimimko, vyplouvají na povrch znepokojující informace. Podle všeho totiž nešlo o překotný porod, jak tvrdí Unie porodních asistentek, ale o domácí plánovaný porod, který je, jak říkají záchranáři, velmi nebezpečný. Informaci o domácím porodu potvrdila mluvčí záchranářů s tím, že miminko nebylo možné zachránit.

Sanitka
Aktualizováno 10.2. 2017 13:05
Vážné komplikace

Matka začala po domácím porodu krvácet! Skončila v nemocnici

U dalšího domácího porodu museli asistovat záchranáři. Žena si nejdříve zavolala jen porodní asistentku, pak ale začala krvácet a nakonec skončila v nemocnici.

Plačící dítě
Aktualizováno 29.12. 2016 21:57
Ohrozila miminko?

Matka musela po domácím porodu do nemocnice, dítě nechala doma!

Nezvyklou situaci museli včera řešit záchranáři v Plzni. Žena měla po domácím porodu vážné zdravotní komplikace, záchranáři ji proto odvezli do nemocnice. Novorozeně ale nechala doma a odmítla, aby jelo s ní!

Matka s dítětem
Aktualizováno 20.11. 2016 16:01
Ohradila se i asistentka

Dítěti po domácím porodu nebilo srdce: Tak to nebylo, tvrdí rodina

Záchranáři vylíčili domácí porod jako boj o život. Dítěti po narození údajně nebilo srdce, i přesto matka odmítla převoz do nemocnice. Podle porodní asistentky i rodičů novorozence bylo ale všechno jinak.

Matka s dítětem
Aktualizováno 20.11. 2016 15:45
Do nemocnice nechtěla

Miminko po domácím porodu nedýchalo! Matka odmítla převoz

Žena ze středních Čech se rozhodla rodit doma, všechno se ale ošklivě zvrtlo. Porodní asistentka musela přivolat záchranáře, miminku nebilo srdíčko. Lékařka nakonec dítě zachránila, matka ale odmítla převoz do nemocnice.

Plačící dítě
Aktualizováno 15.11. 2016 16:47
porodní asistentky

Domácí porody: Evropský soud rozhodl o české kauze

Evropský soud pro lidská práva zamítl stížnost dvou českých občanek kvůli domácím porodům. Vyplývá to z rozsudku, který v úterý soud zveřejnil na svém webu. Případ se týká svobodné volby místa porodu a práva ženy mít u porodu v domácím prostředí porodní asistentku. Velký senát štrasburského soudu rozsudkem potvrdil své dřívější rozhodnutí, že práva rodiček v České republice nebyla porušena. Soudci rozhodli poměrem hlasů 12 ku pěti.