Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Defibrilátor
aktualizováno 16.01.
Hrdinové z Volyně

Muži se na nádraží zastavilo srdce. Život mu zachránili dva policisté

Externí defibrilátory v rukou policistů zachraňují lidské životy - důkazem toho je muž, kterému se nedávno u nádraží ve Volyni zastavilo srdce. Nebýt dvou pohotových policistů z místního oddělení, muž by už zřejmě nežil.

Dispečink tísňové linky Ilustrační snímek
aktualizováno 23.11.
Záchrana řidiče

Hasiči z Ostravy zachránili život kamioňákovi ve Francii

Volání o pomoc přijali v pátek kolem půl třetí ráno příslušníci Hasičského záchranného sboru v Ostravě. Zástupce české dopravní firmy kontaktoval tísňovou linku, že jeho kolegu ve Francii postihly vážné zdravotní problémy. V tu chvíli se spustila akce za záchranu života.

Policista a jeho pes zachránili život mladému muži
aktualizováno 11.10.
Psí hrdina

Muž se otrávil jedem na krysy, našel a zachránil jej pes Mario

Příběh jak z filmu se udál ve Studáneckém lese v Pardubicích. Policista a jeho pes Mario tam zachránili život teprve dvacetiletému muži.

Prásk.tv píše:

Temar zachránil malou Jocelyn - 1
čtěte o tématu záchrana života na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Policistky hrdinkami: Zachránily sebevraha!
02.10.
Hrdinské činy

To jsou hrdinové! Strážníci z Ústí zachraňují životy skoro na počkání

Čtrnáct strážníků z Ústí nad Labem dnes dostalo ocenění za záchranu života. Každý z nich pomohl v minulých měsících člověku, kterému přestalo bít srdce. Policistky z Teplic zase zabránily sebevrahovi ve skoku z okna.

Sebevražda - ilustrační foto
01.10.
Nebyla lhostejná

Dívka se pokusila zabít. Zachránila ji žena, která byla 100 km daleko

Netradiční záchrannou akci absolvovali v neděli večer policisté hned ze dvou krajů. Na tísňovou linku na Královéhradecku se obrátila žena, která si všimla, že se na facebooku loučí se životem neznámá dívka z Mohelnice. Policistům se autorku příspěvku podařilo vypátrat a včas jí přivolali lékařskou pomoc.

Ceny Michala Velíška: finalisté z roku 2017
aktualizováno 04.10.
Neznámí hrdinové

Hledají se hrdinové! Nominujte zachránce na Cenu M. Velíška

Už jen posledních pár hodin můžete nominovat vašeho hrdinu na Cenu Michala Velíška. Můžete přihlásit děti i dospělé, kteří se nečekaně ocitli v krizové situaci a snažili se zachránit lidský život. Nominace do letošního ročníku zasílejte do 4. října 2018.

Letecká záchranná služba
12.09.
šťastný konec

Holčička (1,5) se topila v rybníku, selhaly jí základní životní funkce

Strašlivý horor prožila v úterý rodina ze Štramberku na Novojičínsku. Malou holčičku objevili v rybníku za domem, dívce selhaly životní funkce. Díky spolupráci svědků a operátorky a následném oživování záchranáři se jí naštěstí podařilo oživit.

2169453
03.08.
Zachránila ho až policie

Muž hodiny kolaboval s infarktem v centru Prahy. Nikdo nepomohl

Pražští policisté zachránili muže, kterému se udělalo špatně na lavičce v parku před hlavním nádražím. Podle policistů muž na lavičce kolaboval několik hodin a prodělával infarkt. Kolemjdoucí si ho vůbec nevšímali.

Policejní zásah v hořícím domě ocení medailí
aktualizováno 07.06.
záchrana života

Pro děti vběhli do hořícího domu! Policisté si převzali ocenění

Policisté, kteří v březnu zasahovali u požáru bytového domu v ústecké části Předlice, převzali medaile za statečnost. Ještě před příjezdem hasičů vběhli do zakouřeného domu a v jednom pokoji objevili čtyři malé děti v bezvědomí. Díky jejich odvaze se požár obešel bez tragických následků.

Nehoda mezi Tachovem a Ctiboří - 3
22.05.
Nebál se pomáhat

Muž vyprošťoval zraněného řidiče, sám skončil v péči záchranářů

U vážné dopravní nehody zasahovaly v úterý po poledni všechny složky Integrovaného záchranného systému. Mezi Tachovem a Ctiboří narazilo auto do stromu. Zranění utrpěli tři lidé, kteří v havarovaném volkswagenu cestovali. Záchranáři museli ošetřit i jednoho ze svědků nehody, který pomáhal vyprostit řidiče z havarovaného vozu.