Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podezřelý Ali Bašár
aktualizováno 09.06.
otřesný případ

Podezřelý z vraždy Susanny (†14) se přiznal! Vrátí se do Německa

Policie zveřejnila detaily o uprchlém Iráčanovi, který má podle všeho na svědomí vraždu a znásilnění mladé Susanny. Ali Bašár se k činu přiznal před soudcem, německá média již hovoří o tom, že bude mladík vydán zpět do Německa. Ve Frankfurtu by měl přistát už v sobotu.

Miloš Zeman, Marian Jurečka, Oleg Gubin
aktualizováno 06.04.
Žádost o pomoc

Pomozte s vydáním uprchlého Rusa, žádá exministr Zemana

Exministr a současný poslanec Marian Jurečka poslal na Pražský hrad dopis, v němž žádá prezidenta Miloše Zemana o pomoc v případu Rusa Olega Gubina, který uprchl z Česka. Na Silvestra měl v Praze srazit a zabít turistku.

Hacker Nikulin - 3
aktualizováno 04.04.
Vydaný z ČR

Hacker Nikulin se v USA pokusil o útěk! Je agresivní, tvrdí dozorci

Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, kterého do USA minulý týden vydala Česká republika, se podle svých strážců pokusil o útěk. Kalifornský federální soud, který měl ve středu rozhodnout o jeho případné vazbě, nakonec projednání kauzy odložil, informovala agentura Bloomberg.

Prásk.tv píše:

Speciál časopisu TINA věnovaný show Tvoje tvář má známý hlas
čtěte o tématu vydání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Zatčení Nikulina
03.04.
Citlivá kauza

USA jsou vděčné za vydání údajného hackera Nikulina

Spojené státy jsou vděčné, že české úřady vydaly údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA a ne do Ruska, které o něj také žádalo. Rusové naopak zuří a hrozí zhoršením vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi.

Zatčení Nikulina
02.04.
Jablko sváru

Jsme pobouření, vzkazují Rusové po vydání Nikulina do USA

Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo pobouření nad tím, že české úřady vydaly údajného hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států a ne do vlasti.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 18.03.
Vězeň v JAR

Krejčíř může být vydán do Česka, rozhodl soud! Nezáleží ale na něm

Český podnikatel Radovan Krejčíř, který si v jihoafrickém vězení odpykává 34letý trest, může být vydán do Česka. Rozhodl o tom tamní soud. Zda k tomu opravdu dojde, je však na ministru spravedlnosti.

Hacker Nikulin - 3
aktualizováno 16.03.
ruský hacker

Soud zamítl žalobu hackera Nikulina na vnitro. Azyl nedostane

Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Dnes to potvrdil pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra.

Andrej Babiš a Michal Murín
aktualizováno 01.03.
Interpelace ve Sněmovně

Babiš odmítá, že tlačil na odchod šéfa GIBS, ten chce před poslance

Premiér v demisi Andrej Babiš ve čtvrtek ve sněmovně řekl, že odvolání ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína nenavrhoval. Murín žádá o to, aby mohl promluvit před sněmovním bezpečnostním výborem a komisí pro kontrolu GIBS.

Robert Pelikán
23.02.
Ruský hacker

Na Pelikána tlačí Hrad: Žádali mě, abych vydal Nikulina do Ruska!

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán přiznal, že na něj Hrad tlačil, aby odmítl nároky USA a vydal ruského hackera Jevgenije Nikulina do Moskvy. Kromě samotného prezidenta se za to měl přimlouvat i kancléř Vratislav Mynář. Informoval o tom portál Respekt

Šťastný zaměstnanec
aktualizováno 23.01.
jednání sněmovny

Změny v zákoníku práce! Poslanci chtějí pomoct lidem po úrazu

Poslanci se v úterý shodli na návrhu změny zákoníku práce. Do dalšího čtení půjde novela, která pomůže lidem třeba po vážném pracovním úrazu. Shodlo se všech devět politických stran.