Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok medvěda
aktualizováno 11.01.
nebezpečné setkání

Muž z Floridy mluví o štěstí, po útoku medvěda má "jen" 41 stehů

O ohromné smůle i štěstí může mluvit Andy Meunier z Floridy. Od smrti ho dělil skutečně jen kousek, když se zapletl do souboje s medvědem, na kterého narazil jen několik kroků od vlastního domu. Ve rvačce s mohutným zvířetem sice neměl šanci, podařilo se mu ale odplazit se zpátky do domu. Z incidentu vyvázl se 41 stehy na obličeji. Sám mluví o tom, že měl ohromné štěstí a nezemřel.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 05.01.
zahraniční cesta

Babiš vyrazil na Slovensko. S Ficem odmítají uprchlické kvóty

Andrej Babiš v pátek vyrazil na svoji první zahraniční návštěvu v roli premiéra. A jeho cesta vedla tradičně na Slovensko. V jeho případě je to návštěva zvláště pikantní. Český premiér je původem Slovák a tak se vlastně vracel domů. A při setkání na to narážel i Babišův slovenský protějšek Robert Fico.

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 18.12.
reakce stran

Vláda schválila své priority, takhle reagovaly ostatní strany

Vláda Andreje Babiše v pondělí schválila návrh programového prohlášení. Podle premiéra jsou klíčovými body důchodová reforma, vznik samostatného důchodového účtu a také postoj vlády k Evropské unii. Naopak tento menšinový kabinet nechce zavést poplatky ve zdravotnictví nebo privatizovat nemocnice. Nyní čeká vládu setkání s jednotlivými stranami.

Prásk.tv píše:

Karel Gott - 1
čtěte o tématu setkání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
11.12.
setkání v Lánech

Zeman ukončil schůzky s novými ministry, vládu jmenuje ve středu

Prezident Miloš Zeman se v pondělí v Lánech setkal s kandidátem na ministra školství Robertem Plagou, budoucím ministrem zemědělství Jiřím Milkou a příštím šéfem resortu kultury Iljou Šmídem. Uzavřel tím sérii konzultací s novými členy menšinového kabinetu ANO. Vládu Andreje Babiše jmenuje ve středu, téhož dne se ministři sejdou na prvním zasedání.

Miloš Zeman
11.12.
Schůzky s ministry

Zeman se sejde s dalšími nováčky ve vládě. Do Lán míří poslední tři

Prezident Miloš Zeman se na zámku v Lánech setká s posledními třemi kandidáty na ministry. Se šesti vládními nováčky už se sešel minulý týden a zbylých pět přijímat nebude, protože je zná z dosavadního kabinetu.

Příchod poslanců do Sněmovny - 9
aktualizováno 04.12.
Taktická porada

Ministři Babišovy vlády se sešli. Budou chtít podporu od ODS

Dnes poprvé se sešli budoucí ministři zamýšlené menšinové vlády Andreje Babiše. Neoficiální jednání trvalo celé dopoledne. O čem byla řeč?

Miloš Zeman
aktualizováno 01.12.
formování vlády

Zeman mluvil k možným ministrům, čeká je prověrka

Prezident Miloš Zeman před schůzkami s kandidáty na budoucí ministry prohlásil, že zná problematiku resortů a dokáže poznat totálního laika, který se vydává za odborníka. Ještě před konzultacemi, které zahájí na lánském zámku v polovině příštího týdne, si prostuduje životopisy nových členů budoucího kabinetu. Prezident jmenuje premiérem ve středu 6. prosince předsedu ANO Andreje Babiše, jeho vládu zřejmě o týden později.

Miloš Zeman a Vladimír Putin v Soči
aktualizováno 21.11.
státní návštěva

Zeman se v Soči setkal s Putinem, ten otevřenou debatu ocenil

Prezident Miloš Zeman se dnes v černomořském letovisku Soči setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Jednání, které zahajuje oficiální program pětidenní Zemanovy státní návštěvy v Rusku, se konalo v Putinově rezidenci Bočarov ručej, která je v poslední době častým místem vrcholných schůzek ruského prezidenta. Zeman v září označil umístění schůzky do Soči za "svým způsobem vyznamenání".

Jan Hamáček, Milan Chovanec, Miloš Zeman
aktualizováno 13.11.
Povolební schůzka

Zeman si do Lán pozval sociální demokraty. Sobotku ale ne

Volební prohru, budoucnost strany, koalice s hnutím ANO a také ustanovení Sněmovny. To všechno dnes rozebíral prezident Zeman se zástupci vedení sociální demokracie. Milan Chovanec a Jan Hamáček byli u prezidenta v Lánech více než hodinu a probírali také, kam by měla strana, kterou Zeman dříve vedl, směřovat.

Dojemné setkání
11.11.
Úspěšná transplantace

Žena opět viděla mrtvého manžela. Potkala muže, který nosí jeho tvář

V americké Minnesotě se odehrálo naprosto unikátní a mimořádně emotivní setkání. Z jedné strany přišel muž, kterému tamní lékaři transplantovali tvář. A z druhé žena, která tuto tvář léta vídala na svém, dnes už zesnulém manželovi. Přestože oba měli ze schůzky obavy, jsou teď nadšení, že s ní souhlasili.