Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ceny másla v Evropě
13.09.
Srovnání cen

Cena másla stoupá, vyplatí se nakoupit u sousedů? PŘEHLED

Máslo meziročně v českých obchodech zdražilo skoro o polovinu. Odborníci varují, že může být ještě hůř a máslo může atakovat i hranici 70 korun za kostku. Vyplatí se vyrazit na nákup do sousedních zemí?

Ceny potravin
aktualizováno 13.01.
Ceny v EU

V Česku jsou levná vajíčka a sýry! Co nakoupit v cizině? SROVNÁNÍ

Česko patří k nejlevnějším zemím Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu. Nejméně peněz při nákupu utratí Poláci a Bulharové, nejdráže je na severu Evropy. Projděte si všechny produkty v infografice.

Zdražování
aktualizováno 27.11.
O kolik platíme více

VELKÝ PŘEHLED: Takhle zdražily základní potraviny a služby

Ze statistické ročenky, kterou vydal v tomto týdnu Český statistický úřad (ČSÚ) vyplývá, že většina základních komodit a služeb za posledních pět let zdražila. Zajímavé je, že oproti předchozím letům ale v uplynulém roce mnohé potraviny zlevňovaly!

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Lednička
aktualizováno 19.06.
výhodné nákupy

V ČR jsou potraviny levnější než v Německu! A kvalita? SROVNÁNÍ

Podle Evropského statistického úřadu (Eurostatu) patří Česko mezi země s nejnižší cenou potravin v EU. A náskok má i nad sousedním Německem, kam Češi často chodí nakupovat. Je ale cena úměrná kvalitě potravin?

Nákup
aktualizováno 16.10.
kolik stojí běžný nákup?

V Praze že je draze? Srovnání cen potravin naštve celý venkov!

V Praze jsou oproti zbytku republiky vyšší platy, ale i vyšší ceny nájmů a služeb. Platí to ale i o potravinách? Možná budete překvapeni!

Srovnání cen
aktualizováno 08.11.
srovnání Rok 1989 vs. 2014

Jak dlouho vyděláváme na chleba dnes a jak dlouho v roce 1989?

Chléb stál v roce 1989 3 koruny, nyní stojí 23. Rozdíl je to obrovský, jenže dnes také vyděláváme o dost víc. Možná o trochu lepší srovnání je to, jak dlouho jsme si vydělávali na chléb před revolucí a nyní. Možná vás to překvapí, podívejte se na velké srovnání.

Srovnání cen potravin
aktualizováno 24.10.
Srovnání cen

VELKÝ PŘEHLED: Potraviny zase zdražily, nejvíc rajčata! Co ještě?

Přijde vám, že potraviny neustále zdražují? Podívejte se na velké srovnání cen vybraných výrobků. Za poslední rok vůbec nejvíce zdražila rajčata a šunkový salám, naopak nejvíce zlevnily brambory nebo cukr.

Srovnání cen vybraných potravinářskcýh výrobků
aktualizováno 17.01.
Srovnání cen

Bankéři nám zdražili potraviny! Nejvíce maso, rajčata a papriky. VELKÝ PŘEHLED

Za poslední týdny nejvíce zdražilo hovězí a vepřové maso. Tedy maso, které ve velkém dovážíme ze zahraničí. A velký vliv na to mohlo mít i oslabení koruny Českou národní bankou. Vůbec ale nejvíce zdražily rajčata a papriky, od poloviny října to je téměř o 20 korun!