Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bydlení budoucnosti - 1
03.11.
Jižní Korea

Bydlení budoucnosti. Postaví soběstačné město pro 77 tisíc lidí

Prostor a zdroje jsou omezené. Lidé však potřebují stále více energie a vody pro život, stejně jako surovin a místa na stavbu. V Jižní Koreji postaví město, které bude energeticky úplně soběstačné. Bydlení v něm najde 77 tisíc lidí.

Prosklený dům na vodě - 1
29.10.
galerie ekologické bydlení

Architekt se inspiruje přírodou. Navrhl nádherný dům na jezeře

Příroda je hlavním tématem při návrhů domů muže, který se dříve věnoval hlavně stromovým domkům. Nyní se zaměřil na výstavbu na jezeře – stavba sklízí velký úspěch.

Minibyt pro novomnžele
07.10.
šikovné řešení

Pár si pořídil mini byt! S malým prostorem si skvěle poradil

Mladý manželský pár z Ukrajiny chtěl po provizorním studentském bydlení něco lepšího. Kvůli omezeným finančním možnostem si mohl dovolit jen malý byt s rozlohou 25 metrů čtverečních. Velmi šikovně se ale s prostorem vypořádal.

Prásk.tv píše:

Ulice
čtěte o tématu architekt na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Barrandovské terasy - rekonstrukce
27.09.
rekonstrukce

Barrandovské terasy začínají opět ožívat, takhle budou vypadat

Slavné Barrandovské terasy v Praze začínají pomalu dostávat zpět svůj zašlý lesk. Majitelé koncem loňského roku spustili stavební práce. Štáb televize Nova se byl dnes na místě podívat a zjistil, jak pokročily a kdy má být rekonstrukce hotová.

Pyramida na Slovesnku
01.06.
neobvyklá stavba

Na Slovensku stojí záhadný objekt. Lidé netuší, k čemu slouží

Architekt postavil na Slovensku zvláštní objekt, který pojmenoval Zraková pyramida. Neobvyklá stavba má lidem nabídnout "nový" pohled na krajinu.

1998211
14.05.

KOŘENÍ: Londýnské byty s panenským vzduchem

Znečišťování životního prostředí je problémem, který naši společnost sužuje čím dál intenzivněji. Například čistý vzduch se tak stává nedostatkovým a luxusním zbožím, za které se mnozí nezdráhají platit.

Stavební omyly
24.03.
GALERIE tak to nevyšlo!

Největší stavitelské chyby. Nad tímto zůstává rozum stát!

Práce architekta je velmi zodpovědné povolání. Při návrhu stavby musí myslet i na ty největší detaily. Připravili jsme pro vás galerii plnou pochybení, které nyní baví uživatele sociálních sítí.

Bydlení v bývalé továrně
aktualizováno 28.02.
GALERIE nádhera!

Opuštěnou cementárnu proměnil na úžasné bydlení. Trvalo to 45 let!

Katalánský architekt si v Barceloně vyhlédl starou rozbořenou cementárnu. Místo ho oslovilo natolik, že se ho rozhodl zakoupit a přebudovat na nevídané bydlení. Přestavba mu trvala téměř 45 let! Ale výsledek opravdu stojí za to.

Soví dům - 2
02.02.
japonská architektura

Nevšední dům vypadá jako sova. Odráží tak vlastnosti majitele

Japonský architekt Moon Hoon (49) navrhuje originální architektonické kreace, kterými chce šokovat. Po sérii domů podobajících se býkovi nebo velkému lízátku přišel s dalším nevšedním návrhem. Na zakázku navrhl dům ve tvaru sovy.

Dům, který si můžete poskládat jako Tetris
08.08.
GALERIE bydlení budoucnosti

Dům jako z kultovní hry Tetris! Vysněný domov složíte levně!

Chtěli byste takový dům, ve kterém můžete změnit jeho velikost? Holandská společnost přišla s prototypem budovy, která se staví podle hry Tetris. Bydlení je kdykoliv možné rozšířit o další obytnou jednotku, pokud by chtěla rodina například větší kuchyň.