Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Doba ledová
19.04.
změna klimatu

Golfský proud kolabuje! Přijdou extrémy, mluví se o době ledové

Řítíme se do další doby ledové? Podle vědců to není nemožné. Zjistili totiž, že dochází k oslabování mořských proudů, včetně toho Golfského. A to může vést k extrémním změnám počasí, které v minulosti skončily až dobou ledovou.

Zima
19.12.
slunce bez skvrn

Slunce přestává být aktivní, blíží se malá doba ledová, šokují vědci

Svět se blíží k malé době ledové, tvrdí astronomové. Může za to nízká aktivita Slunce, která spěje do hlubokého minima. Přijít by mohla zhruba do dvaceti let.

Doba ledová
14.11.
zima a mráz

Malá doba ledová se rychle blíží! Potvrzují to matematické modely

Blíží se „malá doba ledová“. Příchod malé doby ledové předpokládají matematické modely, které vycházejí především z nízké aktivity slunce.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

14 000 let stará vesnice
aktualizováno 16.04.
úspěch archeologů

Vědci našli velmi vzácný poklad. Je starší než egyptské pyramidy!

Archeologové v Severní Americe narazili na skutečně výjimečný objev. Našli zbytky prastaré vesnice, která je starší než pyramidy. Jedná se tak o pozůstatky jednoho z prvních národů na tomto území.

Matteo Tafuri
aktualizováno 12.01.
Galerie + video italský prorok

500 let staré proroctví: Až bude 2 dny sněžit, svět skončí! Už sněží

Podle 500 let starého proroctví italského filozofa Mattea Tafuriho má přijít konec světa, až bude v italském resortu Salento po dva dny sněžit. To se nyní vyplnilo. Jindy teplé klima na jihu Itálie vystřídaly mrazy a tlustá sněhová pokrývka. Je to snad opravdu další znamení, že se blíží apokalypsa?

Doba ledová
10.01.
hrozivá předpověď

Čeká nás doba ledová a bude to katastrofa! Vědci řekli, kdy přijde

Klimatická apokalypsa provázená extrémní změnou počasí, která vrhne svět zpátky do doby ledové, není nereálným výmyslem filmových scénáristů. Podle kalifornských vědců tento scénář opravdu může nastat - a to už za několik desítek let.

Slunce bez sllunečních skvrn
03.07.
Aktivita slunce

Vědci tvrdí: Slunce je nezvykle klidné, blíží se malá doba ledová

Vědci odhadují, že se blíží další malá doba ledová. Předpokládají tak ze stále klesající sluneční aktivity. Jedná se však o zcela běžný jev, který se neobjeví poprvé, informuje portál Mirror.co.uk.

Slunce a doba ledová
12.07.
Nepěkné vyhlídky

Vědci varují: Slunce brzy usne, čeká nás malá doba ledová!

Máte pocit, že v posledních letech je nadprůměrně teplo, zimy jsou krátké a teplé a léta naopak dlouhá a parná? Za pár let si na ně ještě rádi vzpomenete. Vědci totiž varují, že nás podle všeho čeká malá doba ledová.

Slunce a doba ledová
aktualizováno 18.01.
kruté mrazy

VĚDCI VARUJÍ: Slunce pomalu usíná! Čeká nás doba ledová

Pozorování Slunce přineslo varovné důkazy. Sluneční aktivita prudce klesá, což může způsobit malou dobu ledovou na Zemi. Podobný scénář se opakoval v roce 1645.